Zamknij

Szachowe Mistrzostwa w "Szóstce"

15:45, 14.06.2022 . Aktualizacja: 17:32, 15.06.2022
Skomentuj

11 czerwca, w pogodny sobotni poranek, 28 uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie spotkało się, żeby wziąć udział w  X  Turnieju Szachowym im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły. Zawody rozegrano w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10 minut na zawodnika.  Sędziował społecznie Miłosz Zwarycz, który od lat wspiera działalność szachową szkoły.

Zwycięzcą został Wiktor Wiklak przed Oskarem Filipczakiem i Aleksandrem Pawłowiczem.  Wszyscy trzej są doświadczonymi zawodnikami oraz uczniami klas ósmych i był to ich bardzo udany pożegnalny turniej. Duże, efektowne, drewniane puchary będą świetną pamiątką. Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasował się Dawid Woźniak z klasy VI przed drugoklasistą (!) Kamilem Łaszewskim, siódmoklasistą Kamilem Sybidło i ósmoklasistami: Bartłomiejem Kolasą, Mikołajem Podogrockim oraz Jakubem Iwańskim. Na 10 pozycji ukończył zawody uczeń klasy VI Krzysztof Dzikowski. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki zdobyła Julia Stolarczyk z klasy trzeciej.

Mniej więcej połowa uczestników, to debiutanci i szczęśliwie każdy zdobył co najmniej 1 punkt. W tej grupie nagrodę specjalną uzyskała Blanka Niewiadomska za optymizm, uśmiech, pozytywne nastawienie na dobrą zabawę. Każdy szachista otrzymał dyplom
i nagrodę zgodnie z zajętym miejscem. Rozgrywki przebiegały sprawnie,  w miłej, sportowej  atmosferze. Po rozegranej partii można było porozmawiać poza salą gry przy ciasteczkach i napojach.

Organizatorzy – Edyta Wicińska i Wiesław Zwarycz dziękują sędziemu i zapraszają na kolejne turnieje.