Zamknij

Znakomite starty kutnowskich lekkoatletów

13:02, 05.06.2022 Jacek Kudła Aktualizacja: 13:07, 05.06.2022
Skomentuj

W weekend młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Młodzików U 16. Zawody zostały rozegrane na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.  Nasi młodzi lekkoatleci w pełni zaprezentowali swoje wysokie umiejętności , zdobywając dziewięć medali w doborowej stawce 26 klubów z województwa łódzkiego.

Mistrzem województwa łódzkiego wśród młodzików w biegu na 110 m ppł. został Hubert Kowalski , który pokonał dystans płotkarski w czasie 16,04 s. Wynik ten jest nowym rekordem życiowym zawodnika i piątym rezultatem w kraju w tej kategorii wiekowej. Do złotego medalu Hubert dołożył jeszcze srebrny, który wywalczył w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,81 m (rekord życiowy zawodnika wynosi 6,00 m i podobnie jak w biegu na 110 m ppł. jest to piąty wynik wśród młodzików w Polsce).

Medali swojemu klubowemu koledze „pozazdrościły” Agnieszka Bryszewska i Julia Karasiewicz, które wywiozły z mistrzostw po trzy  krążki,  Agnieszka srebrne w biegu na 80 m ppł. za wynik 12,55 s (rekord życiowy zawodniczki) i w skoku w dal za wynik 4,95 m,

Julia brązowe w biegu na 80 m ppł. za wynik 13,20 s (rekord życiowy zawodniczki) i w skoku wzwyż za wynik 145 cm.

Wspólnie ze swoimi koleżankami Sandrą Gałaj i Zuzanną Wiśniewską zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x100 m z bardzo dobrym czasem 52,92 s .

Srebrny medal w biegu na 1000 m wywalczył Igor Frydrysiak, który pokonał dystans jednego kilometra w czasie 2;56,30 min;s.

Dziewiąty, brązowy medal padł łupem Sandry Gałaj, która wspólnie ze swoją koleżanką wywalczyła go w konkursie skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę zawieszoną na 145 cm.

- Dziewięć medali na mistrzostwach województwa w tak mocnej stawce to rewelacyjny wynik, jeden z lepszych występów w historii klubu w kategorii młodzika. Teraz pozostaje nam praca nad dalszą poprawą wyników i wywalczenie dużą grupą awansu do Mistrzostw Polski Młodzików U 16, które odbędą się 24-25.09.2022 r. w Lublinie - podsumował starty młodzików trener UKS Jacek Kudła.

W równolegle rozgrywanym mityngu startowali także kutnowscy juniorzy, którzy uzyskali następujące wyniki;

- Kornel Grzelak - 2,92 m w skoku o tyczce (rekord życiowy zawodnika)                 i 5,94 m w skoku w dal,

- Michał Michalak - 2,42 m w skoku o tyczce (rekord życiowy zawodnika)             i 28,30 m w rzucie dyskiem (1,75 kg),

- Martyna Serek - 14,96 s w biegu na 100 m.

Dwójka naszych juniorów - Kornel Grzelak i Michał Michalak przygotowuje się do startu w dziesięcioboju w  Wielobojowych Mistrzostw Polski Juniorów U 20, które w dniach 17-19 czerwca zostaną rozegrane w Warszawie.