Zamknij
REKLAMA

Michał Michalak mistrzem województwa

08:31, 23.05.2022 | Jacek Kudła
Skomentuj
REKLAMA

             W miniony weekend juniorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych U20 i U18 2022. Zawody zostały rozegrane na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Mistrzem województwa w kategorii juniora (U20) w biegu na 110 m ppł. został wieloboista Michał Michalak , który pokonał dystans płotkarski w czasie 16,48 s. Na drugim miejscu w tym biegu finiszował drugi kutnowski wieloboista Kornel Grzelak, który  po zaciętej walce przegrał ze swoim klubowym kolegą o 0,01 s. Jak przystało na rasowych wieloboistów obaj wystartowali jeszcze w innych konkurencjach; Michał w skoku wzwyż, w którym wynikiem 175 cm wywalczył srebrny medal, a Kornel w konkursie pchnięcia kulą (7 kg), w którym wynikiem 10,27 m wywalczył brązowy medal.  Sukcesów swoim kolegom pozazdrościła juniorka Martyna Serek, która także zdobyła  dwa medale; srebrny w konkursie rzutu oszczepem (600 g) - 22,61 m i brązowy w konkursie pchnięcia kulą (4 kg) - 7,87 m.

- Cieszą bardzo wywalczone medale. Martwi natomiast aura, która kolejny raz przeszkadza w uzyskaniu bardziej wartościowych wyników. Był tak przenikliwy wiatr, że sędziowie byli zmuszeni odwołać niektóre rzuty długie. Rzut dyskiem, w którym zgłoszeni byli Kornel Grzelak i Michał Michalak, został przełożony na następna niedzielę i zostanie rozegrany podczas Memoriału Szumlewskiego na tym samym stadionie - powiedział trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

Poza konkursem startowali jeszcze;

- Julia Karasiewicz (młodziczka) - 145 cm w skoku wzwyż i 13,79 s w biegu na 100 m,

- Jędrzej Wiśniewski (chłopiec starszy) - 4,73 m w skoku w dal i 14,32 s w biegu na 100 m.                                                                           

- Za dwa tygodnie Mistrzostwa Województwa Młodzików U16, na których wystartujemy dużo liczniejszą ekipa. Miejmy nadzieję, że przy dobrej pogodzie nasi młodzi lekkoatleci zdobędą kolejne medale  – podsumował starty swoich podopiecznych trener Jacek Kudła.

 

 

(Jacek Kudła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%