Zamknij

Obchody jubileuszu Kutnowianki dobiegły końca

11:35, 30.12.2021 | Organizatorzy obchodów 100-lecia KS KUTNOWIANKA
Skomentuj
REKLAMA

Co to było za spotkanie! Nie tylko z książką „HKS KUTNOWIANKA Historia klubu i jego kibiców”, jej autorem Kamilem Wójkowskim, organizatorami obchodów stulecia, ale i  byłymi piłkarzami, trenerami i działaczami Kutnowianki oraz jej sympatykami. Spotkanie rozpoczęło się krótkim podsumowaniem wydarzeń jubileuszowych, dzięki którym pamięć o stuletnim - jednym z najstarszych klubów piłkarskich w naszym mieście trwała cały rok:

-  wystawa OD HARCERZY DO BUDOWLANYCH - historia Klubu Sportowego KUTNOWIANKA

Przez miesiąc w galerii na placu Wolności sympatycy sportu mogli oglądać archiwalne zdjęcia, skany gazet czy klubowe pamiątki. Wykorzystano tam archiwa i prywatne  zbiory zawodników , działaczy, szkoleniowców i ich rodzin oraz kronik kutnowskiego klubu sportowego.

- wystawa plenerowa zdjęć na ogrodzeniu stadionu przy Kościuszki prezentująca przekrój dziejów ZKS KUTNOWIANKA i jej drużyn

- cykl wywiadów z osobami związanymi z Kutnowianką a wśród nich z wieloletnią działaczką Elżbietą Kotkowską,  Panem Sławomirem Ryszkiewiczem– wychowankiem, piłkarzem i trenerem Kutnowianki, Jerzym Pawlakiem - piłkarzem i szczypiornistą Kutnowianki, piłkarzem w latach 70. i 80. – Zbigniewem Tomczakiem, piłkarzem i trenerem - Panem Pawłem Ślęzakiem realizowany przez Telewizję Kutno

- historyczne DERBY KUTNA czyli mecz KUTNOWIANKA konta CZARNI KUTNO okrzyknięte PIŁKARSKIM WEHIKUŁEM CZASU

- internetowy konkurs wiedzy o Kutnowiance.

Wszystkie powyższe wydarzenia mogły być zrealizowane dzięki finansowaniu z środków Powiatu Kutnowskiego.

Wydarzeniem kończącym rok jubileuszu było spotkanie promujące książkę „HKS KUTNOWIANKA Historia klubu i jego kibiców”, której wydanie sfinansowano ze środków Miasta Kutno.

Autorem publikacji jest Kamil Wójkowski – miłośnik historii sportu, dziennikarz sportowy z 20 letnim stażem, autor książek i opracowań i historii piłki nożnej, właściciel antykwariatu sportowego, pasjonat i znawca historii i kutnowskiego sportu.

W części formalnej spotkania złożono również podziękowania za zaangażowanie i wkład w ocalenie od zapomnienia  nie tylko faktów ale i ludzi, których dokonania przyczyniły się do istotnych osiągnięć w dziedzinie piłki nożnej w Kutnie. Podziękowania trafiły do;

Starosty Kutnowskiego- Daniela Kowalika , Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego , reprezentowanego przez Dorotę Bień (Wydział Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta) Państwa Elżbiety i Michała Kotkowskich, Pani Katarzyny Pawlak, Marii Wojtalik, Pana Sławomira Ryszkiewicza, Andrzeja Olewnika, Jerzego Pawlaka, Zbigniewa Tomczaka, Pawła Ślęzaka oraz Muzeum Regionalnego w Kutnie.

Każdy z uczestników otrzymał książkę, wielu skorzystało z możliwości wpisu autora. Był jubileuszowy tort, wspomnienia i rozmowy o kutnowskim sporcie.

Organizatorzy dziękują wszystkim tym dzięki którym w tym roku przypomnieliśmy sobie o KUTNOWIANCE .

(Organizatorzy obchodów 100-lecia KS KUTNOWIANKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

kutnowiakkutnowiak

4 0

kunowianka miała działaczy a gdzie Czarni i sławetna Stal niema takowych zenada 11:47, 31.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibolLolKibolLol

3 0

A co miała wspólnego z kutnowianką pani Katarzyna Pawlak!?🤣💩 hahahaha. Żenada? 10:36, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

misiekmisiek

2 0

o cala banda cwaniaczkow co doprowadzila do upadku klubu kotkowska ryszkiewicz pogonic ich 15:19, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%