Zamknij
REKLAMA

Kolarski weekend z ŻTC BIKE RACE. W niedzielę rywalizacja w Żychlinie

14:09, 10.06.2021 | Przemysław Popek Projekt Komunikacja
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 12-13 czerwca czeka nas prawdziwy kolarski weekend z ŻTC BIKE RACE. W sobotę zawodnicy ścigać się będą w Grójcu, dzień później rywalizacja przeniesie się do Żychlina.

4. etap cyklu ŻTC BIKE RACE 2021 odbędzie się w Grójcu, miasto leżące 45 km na południe od Warszawy, na pograniczu Wysoczyzny Rawskiej i Równiny Warszawskiej to stały punkt w kalendarzu ŻTC BIKE RACE. W Grójcu miała odbyć się inauguracja sezonu, ale plany te pokrzyżował koronawirus. Nie mniej zawody odbędą się tam w najbliższą sobotę na dobrze znanej kolarzom, trudnej technicznie 18 kilometrowej rundzie prowadzącej drogami technicznymi wzdłuż trasy S7 od miejscowości Skurów do miejscowości Józefów. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km.

– Zapraszamy wszystkich do Grójcu, gdzie jak zwykle zapowiadają się kolarskie emocje na najwyższym poziomie. Trudna trasa sprawia, że z pewnością nie zabraknie spektakularnych ucieczek i walki do samej kreski. Do zobaczenia w Grójcu! – zaprasza do udziału w zawodach, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Dzień później piąty etap rozegrany zostanie w Żychlinie, w przeciwieństwie do Grójca to nowy punkt na mapie cyklu ŻTC BIKE RACE. Żychlin od lat znany jest z obecności na swoim terenie firm z branży elektromaszynowej, które w latach 20. i 50. XX wieku, miały największy wpływ na rozwój miasta. Od tego weekendu znany będzie również z kolarskiej rywalizacji najlepszych amatorów w Polsce.

Runda wynosi 27 km, start nastąpi z ulicy Waryńskiego przy Stadionie Miejskim. Po starcie skręt w lewo w ulicę Narutowicza. Następnie w lewo w ulicę Szkolną i Śleszynek i Białą do Śleszyna. Następnie przez Janów Grzybowski do Zalesia, gdzie w lewo i dalej przez Grzybów Dolny, Tretki, Kruki do Kaczkowizny. Po skręcie w lewo w kierunku Żychlina prosto do Woli Popowej, gdzie skręt w lewo z Łukasińskiego w ulicę Budzińską i w prawo w ulicę Żeromskiego. Z Żeromskiego w lewo w ulicę Dąbrowskiego i w prawo w Waryńskiego, gdzie zlokalizowana będzie meta.

W Żychlinie kolarską rywalizację poprzedzi, biegowa w ramach Żychlin W BIEGU. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 lub 10 kilometrów.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

(Przemysław Popek Projekt Komunikacja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%