Zamknij
REKLAMA

Franek Pawłowski z UKS IPPON MDK ze złotem

09:19, 08.03.2021 | Maciej Kisieliński
Skomentuj
REKLAMA

Po przerwie w startach spowodowanej pandemią, judocy kutnowskiej sekcji UKS IPPON MDK zaliczyli bardzo udany start w silnie obsadzonym IX Ogólnopolskim Turnieju Judo w Tuliszkowie. Na czterech matach rywalizowało aż 419 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Siedmioosobowa ekipa wywalczyła aż cztery medale (jeden złoty i trzy brązowe) i jedno miejsce punktowane.

Na najwyższym stopniu podium stanął Franek Pawłowski (U-16) rywalizujący w kategorii wagowej -50 kg. Stoczył cztery ciężkie walki, pokonując kolejno:

w I rundzie - Wojciecha Banduleta (Gwardia Warszawa); w II rundzie - Dawida Gertrycha (UKS 12 Leszno) przez ippon; w półfinale Krzysztofa Mikowskiego (Gwardia Białystok) - również przez ippon; wreszcie w finale, po dogrywce, Wiktora Grodzkiego (AZS Opole).

Jest to największy dotychczas sukces Franka, który w bardzo silnej konkurencji zwyciężył w rankingowym ogólnopolskim turnieju młodzików.

- Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także inni zawodnicy: Michał Kaczmarek (U-12), Bartek Jędrzejczak (U-14, -55 kg) i Kuba Osowski (U-14, -60 kg), którzy wywalczyli brązowe medale - mówi Maciej Kisielińśki, trener.

Ponadto punktowane V miejsce zajęła startująca po raz pierwszy w grupie wiekowej U-16 Iga Kołaczyńska (-52 kg). 

Nasze miasto reprezentowali także: Julian Ślepecki (U-14, 42 kg) i Nikodem Wacławski (U-14, 42 kg), którzy nie przeszli rund eliminacyjnych.

- Podsumowując, występ naszych judoków należy uznać za duży sukces i życzyć im kolejnych zwycięstw w startach czekających ich w najbliższych tygodniach - dodaje trener.

(Maciej Kisieliński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KibicKibic

1 0

Super. Gratulacje zawodnicy. Brawo trenerzy.👍👍👍 14:46, 08.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%