Zamknij

Nasi sportowcy na Halowych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce

19:24, 13.01.2020 J. Kudła Aktualizacja: 19:32, 13.01.2020
Skomentuj

W miniony weekend trójka młodzików Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się w hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi.

Świetny występ w tych zawodach zanotowała Julia Tulińska, która została mistrzynią województwa łódzkiego w biegu na 60 m ppł. Konkurencja miała bardzo emocjonujący przebieg, ponieważ w eliminacjach Julia zajęła w swojej serii drugie miejsce i z czasem 9,74 s weszła do finału z wynikiem gorszym od liderki o 0,03 s. W biegu finałowym, ponownie spotkała się ze swoją przeciwniczka z eliminacji i podczas biegu bark w bark na sąsiednich torach, pokonała ją o 0,10 s, ustanawiając świetny rekord życiowy wynikiem 9,60 s. Wcześniej nasza młodziczka rywalizowała na dystansie 60 m. Po zaciętej walce wywalczyła w biegu finałowym brązowy medal z wynikiem 8,36 s, który także jest jej nowym rekordem życiowym.

Drugim medalistą w kutnowskiej ekipie został Kacper Matusiak, który sprawił miłą niespodziankę i w konkursie skoku wzwyż wywalczył trzecie miejsce, pokonując w konkursie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 155 cm. Wynik ten jest nowym rekordem życiowym Kacpra. „Życiówkę” kutnowski młodzik ustanowił także w biegu na 60 m. Jednak wynik 8,16 s, który uzyskał nie pozwolił na start w ścisłym finale i nasz zawodnik został sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Bardzo dobry występ zanotowała także najmłodsza nasza młodziczka Weronika Wikińska, która debiutowała na imprezie mistrzowskiej. W trudnej technicznie konkurencji jaką jest bieg na 60 m ppł. zajęła w eliminacjach dziewiąte miejsce z czasem 11,92 s. Weronika biegła także na 60 m, gdzie uzyskała wynik 9,44 s.

- Świetny występ naszych młodzików. Trzy medale w bardzo mocnej konkurencji. Wyniki Julki, zwłaszcza na płotkach to ścisła czołówka krajowa w młodzikach, miła niespodzianka Kacpra i bardzo dobry debiut Weroniki, która była rocznikowo młodsza od większości przeciwniczek. Za rok na tej imprezie wystartujemy grupą kilkunastoosobową, ponieważ rocznik 2007 jest najliczniejszy w naszym klubie – podsumował występy młodzików trener Jacek Kudła.

Podczas zawodów w Łodzi startowała także Agnieszka Bryszewska, która jest ze wspomnianego przez trenera rocznika 2007. Młodziczką będzie za rok więc musiała startować w mityngu w kategorii open. Spisała się wyśmienicie i uzyskała; w biegu na 60 m czas 8,57 s (rekord życiowy) i w skoku w dal 4,91 m (rekord życiowy z odbicia z belki). Agnieszka wygrywając Ogólnopolskie Czwartki LA skoczył już 5,01 m, jednak odbicie było tam wykonywane z tzw. strefy.

- Stałe postępy Agnieszki zostały zauważone przez koordynatora kadry województwa młodzików i ma ona szanse zakwalifikować się do kadry mimo młodszego wieku. Mam nadzieje, że dołączy do swojej starszej koleżanki klubowej Julii Tulińskiej –powiedział trener Jacek Kudła.

Natomiast w Aleksandrowie Łódzkim 5 i 12 stycznia b.r. startowała grupa naszych juniorów młodszych.

Filip Góreczny pchając kulę (5 kg) na odległość 13,89 m zwyciężył w swojej kategorii wiekowej i wypełnił minimum na Halowe Mistrzostwa Polski. Jego o rok młodszy kolega Przemysław Gajewski zajął w tym konkursie drugie miejsce i wynikiem 12,48 m i ustanowił nowy halowy rekord życiowy. Biorący udział w konkursie Kornel Grzelak pchnął kulę na odległość 10,78 m, poprawiając rekord życiowy na hali. Poza kulomiotami w Aleksandrowie startował jeszcze nasz najlepszy skoczek wzwyż. Jego występ był typowym startem treningowym. Michał skacząc ze skróconego rozbiegu (3 i 5 kroków) uzyskał 161 cm.

- Obiecujące wyniki w pierwszych startach. Jednak właściwych wyników w grupie juniorskiej powinniśmy się spodziewać za tydzień w Toruniu i za dwa tygodnie ponownie w Łodzi – podsumował Jacek Kudła.