Zamknij
REKLAMA

W Jedynce: Mikołajkowy Mini Turniej Sportowy dla klas IV

20:11, 05.12.2019 | Redakcja SP nr 1
Skomentuj
REKLAMA

4 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbył się „Mikołajkowy Mini Turniej Sportowy" w którym uczestniczyły dwa oddziały: IVa i IVb.

Celem imprezy było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z Mikołajem, ale przede wszystkim rozwijanie sprawności ruchowej poprzez udział w konkurencjach sportowych, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, edukacja przez zabawę, doświadczanie pozytywnych emocji wynikających z osiągniętych sukcesów, wyrabianie nawyku czekania na swoją kolej, promowanie aktywności i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych, a także integracja zawodników.

Podczas turnieju dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami. Gry i zabawy dopasowane były do potrzeb i możliwości wszystkich uczestników.  Nie zabrakło świątecznych puzzli, krecika, biegu slalomem, rzutów do celu, sadzeniu ziemniaków, zabawy „Kto pierwszy"?, czy przeciągania liny.
Wszystkie zmagania sportowe wymagały od zawodników nie tylko wysiłku, odwagi, refleksu, zręczności, wytrzymałości ale przede wszystkim bardzo ważnej umiejętności jaką jest współpraca.

Zabawy były okazją do propagowania aktywności ruchowej. Tego dnia każdy zawodnik został nagrodzony, każdy był wygranym, każdy odniósł sukces!  Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Prezydium Rady Rodziców, które wręczyła pani Anna Furmankiewicz. Rodzicom dziękujemy za przybycie i kibicowanie.

Organizatorami turnieju byli nauczyciele: Paulina Sądej, Aldona Olejnik- Zawierucha, Marlena Bajda i Robert Kozicz. Oprawą fotograficzną i dekoracyjną zajęła się Magdalena Wasilewska.


            

(Redakcja SP nr 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA