Zamknij
REKLAMA

Wspaniałe wyniki naszych lekkoatletów

21:39, 02.09.2019 | J. Kudła
REKLAMA
Skomentuj

W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali starty w drugiej części letniego sezonu 2019. Czternastoosobowa grupa kutnowskich sportowców wzięła udział w XI Otwartych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego.

Mityng miał bardzo uroczystą obsadę (udział dwóch olimpijczyków) i „sypnął” kilkoma doskonałymi rezultatami. Do wysokiego poziomu imprezy dostosowała się duża grupa naszych lekkoatletów.

Na pierwszy plan wybija się występ naszych najlepszych kulomiotów:

 - Przemysława Gajewskiego (młodzik), który kilkakrotnie w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) poprawiał swój rekord życiowy, aby w ostatniej szóstej próbie wykonać pchnięcie na odległość 13,08 m. Przemek poprawił swój rekord życiowy o 70 cm i zajął drugie miejsce w kategorii młodzika.

- Filipa Górecznego (junior młodszy), który kilkadziesiąt minut wcześniej od swojego kolegi pchnął kulę o tym samym ciężarze na odległość 14,39 m, poprawiając swój rekord życiowy o 28 cm. Filip zajął trzecie miejsce w kategorii juniora młodszego.

- Mocne wejście w drugą część sezonu obydwu naszych miotaczy. Przemek, który po tym konkursie może być pewny kwalifikacji do Mistrzostw Polski Młodzików (Tarnów 21-22.09.2019.) debiutował na oficjalnych zawodach jako „obrotowiec”. Muszę przyznać, że zmiana techniki tradycyjnej na technikę obrotową na trzy tygodnie przed imprezą mistrzowską było bardzo ryzykowną decyzją, ale okazała się strzałem w dziesiątkę. Ostatnie pchnięcia awansowały naszego kulomiota na 6-7 miejsce w Polsce wśród młodzików. Filip natomiast ma swoją imprezę mistrzowską już za sobą i w czasie wakacji trenował na mniejszych obciążeniach. Jednak ostatnie intensyfikacja treningu i szlif elementów techniki zaowocowały nową „życiówką”. Wynik ten plasuje naszego zawodnika na piątym miejscu w kraju w swoim roczniku – podsumował występy swoich czołowych zawodników trener UKS „Dziewiątka” Jacek Kudła.

O start w Mistrzostwach Polski Młodzików walczy jeszcze spora grupa kutnowskich młodzików. Blisko tego celu są Julia Tulińska i Michał Michalak, którzy w tej chwili spełniają kryteria do udziału na wspomnianej imprezie. Jednak minima na krajowe mistrzostwa można uzyskiwać do 15 września i dwoje kutnowskich lekkoatletów musi dalej walczyć na bieżni i skoczni o prawo startu 21/22 września w Tarnowie.

Julia Tulińska potwierdziła swoją dobrą formę zajmując czwarte miejsce w biegu na 200 m ppł. z czasem 32,87 s (czas gorszy od rekordu życiowego o 0,60 s) i ósme miejsce w biegu na 100 m w czasie 14,17 s.

Michał Michalak zajął drugie miejsce wśród młodzików w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 162 cm (rekord życiowy 170 cm).

- Dwójka naszych zawodników będąca w podobnej sytuacji. Blisko mistrzostw, ale muszą coś jeszcze „dorzucić” do swoich najlepszych wyników. Pierwszy start w tej części sezonu nie wypadł do końca po ich myśli, ale przed nimi jeszcze dwa, a jeśli będzie trzeba to trzy starty w których będą mieli okazje udowodnić, że zasługują na start w wymarzonej imprezie – powiedział trener.

Pozostałe najlepsze wyniki kutnowskich lekkoatletów:

- Agnieszka Bryszewska (dziewczynka starsza) – 4 miejsce wśród młodziczek w skoku w dal z wynikiem 4,62 m (rekord życiowy). W biegu na 100 m Agnieszka uzyskała 14,73 s,

- Kornel Grzelak (młodzik) – 5 miejsce w pchnięciu kulą (5kg) z wynikiem 10,50 m (rekord życiowy) i 32,62 w biegu na 200 m ppł.,

- Igor Marciszewski (młodzik) – 9,00 m w konkursie pchnięcia kulą (5 kg),

- Kacper Matusiak (młodzik) – 13,65 s w biegu na 100 m (rekord życiowy),

- Aleksandra Gajewska (dziewczynka starsza) – 6,34 m w pchnięciu kulą (3 kg),

- Alicja Cicherska (dziewczynka starsza) 17,11 s w biegu na 100 m,

- Natalia Tomczak (dziewczynka starsza) – 17,30 s w biegu na 100 m.

- Za tydzień Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Łodzi. Życzę młodzikom żebyśmy do Tarnowa pojechali kilkuosobową ekipą, a pozostałym gradu rekordów życiowych – podsumował trener Jacek Kudła.

 

(J. Kudła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KibicKibic

0 0

GRATULACJE. 14:12, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone