Zamknij
REKLAMA

Ultramaratony? Kutno Biega jest na TAK!

14:58, 16.06.2019 | Kutno Biega
REKLAMA
Skomentuj

Według definicji ultramaroton to bieg długodystansowy na dystansie większym niż maraton, czyli powyżej 42,195 km. Co roku rozgrywane są oficjalne mistrzostwa świata i Europy na dystansie 100 km oraz w biegu 24-godzinnym. Inne popularne dystanse ultramaratońskie to: 50 km, 100 mil oraz 6h, 12h, 48h. Najbardziej znane ultramaratony na świecie: uliczne, górskie, ekstremalne, wielodniowe. Nasi biegacze i biegacze z zaprzyjaźnionych klubów podejmują rękawice do takich dystansów.

1 czerwca odbył się bieg RYKOwisko ULTRA Trail na trzech dystansach: 36km, 72km i 108 km. Trasa biegu była bardzo wymagająca i do tego pogoda działała niekorzystnie. Bieg poprowadzony był w większości po znakowanych szlakach turystycznych na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Start/Meta - Gorzewo gmina Gostynin. Wszyscy nasi biegacze dzielnie walczyli i zdobyli medale.

W dniach 7-9 czerwca odbył się UlrtaPark Weekend w Pabianicach. Były to między innymi 11. Mistrzostwa Polski PZLA w biegu na 100km, UltraPark 48h i Ultramaraton 50km. Tutaj pojawili się już najlepsi w Polsce. W czasie tych cyklu biegów odbyły się także I Mistrzostwa Polski Policji na 100 km z okazji 100 lecia Policji. Kutno Biega ma także reprezentantów na takich dystansach. Krzysztof Stodulski brał udział w biegu 48h, natomiast Robert Kowalski został Mistrzem Polski Policjantów w biegu na 100km. Dystans ten pokonał w czasie 10 godzin. Musimy tu wspomnieć o supporcie, który miał Robert – swojego 12 letniego syna Huberta – dzielnie i oddanie wypełnił swoje zadania. Jesteśmy dumni jako klub, że wśród nas mamy takie perełki.

(Kutno Biega)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone