Zamknij
REKLAMA

UKS Dziewiątka na Mistrzostwach Młodzików Województwa Łódzkiego

11:50, 03.06.2019 | J. Kudła
REKLAMA
Skomentuj

W minioną niedzielę lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie wzięli udział w Mistrzostwach Młodzików Województwa Łódzkiego U-16 w Lekkiej Atletyce. Przy okazji tej imprezy, rozgrywanej na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego odbył się także mityng dla pozostałych kategorii wiekowych.

W imprezie mistrzowskiej nasze miasto reprezentowało pięcioro młodzików. Miło nam poinformować, że cała piątka młodych sportowców wróciła z tych mistrzostw z medalami.

Największy sukces odniósł Przemysław Gajewski, który wywalczył tytuł mistrzowski w konkursie pchnięcia kulą (5 kg). Przemek trzykrotnie poprawiał swój rekord życiowy, który do tych zawodów wynosił 11,71 m i plasował go na drugim miejscu list startowych za zawodnikiem z Aleksandrowa Łódzkiego. Zwycięstwo zapewnił sobie w ostatniej, szóstej kolejce posyłając kulę na odległość 12,38 m.

Drugi świetny wynik wśród młodzików uzyskał srebrny medalista skoku wzwyż Michał Michalak, który w konkursie skoku wzwyż pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 170 cm. Rezultat ten jest nowym rekordem życiowym zawodnika, poprzedni wynosił 166 cm.

Także srebrny medal wywalczyła jedyna dziewczyna w tym gronie Julia Tulińska, która w biegu na 200 m ppł. „otarła się” o swój rekord życiowy przebiegając długi dystans płotkarski w czasie 32,31 (rekord 32,27 s).

Srebrne medale dołożyli jeszcze do kolekcji sprinterzy w sztafecie 4x100 m Kornel Grzelak i Kacper Matusiak, którzy wraz z wcześniej wymienionymi medalistami z kuli i skoku wzwyż Przemysławem Gajewskim i Michałem Michalakiem po dramatycznej walce (dyskwalifikacje i zgubiona pałeczka rywali) przebiegli ten dystans w czasie 51,70 s.

Bardzo blisko wywalczenia dodatkowych medali na tych mistrzostwach byli:

- Julia Tulińska, która na krótkim dystansie plotkarskim 80 m w swoim debiucie w tej konkurencji wywalczyła czwarte miejsce w czasie nowego rekordu życiowego 13,10 s (czas z eliminacji 13,37 s),

- Kornel Grzelak, który w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) wywalczył piąte miejsce z wynikiem 9,88 m (rekord życiowy zawodnika wynosi 10,18 m).

Poza w/w startami młodzicy próbowali swoich sił w eliminacjach 100 m:

- Kornel Grzelak – 12,94 s (rekord życiowy), który na mityngu w Warszawie przy wietrze przekraczającym dozwolone 2 m/s, przebiegł ten dystans w 12,80 s,

- Kacper Matusiak – 13,78 s – debiut zawodnika w startach klubowych.

Wspaniałe występy lekkoatletów w kategorii młodzika. Idealnie trafiona forma na imprezę mistrzowską w pierwszej części letniego sezon startowego. Walka do końca, ataki na pozycje liderów i konsekwencja w realizacji założeń przedstartowych to główne cechy, które doprowadziły zawodników do tak dobrych wyników. Przemek Gajewski zapewnił prawdziwy „dreszczowiec” poprawiając w ostatniej serii rekord życiowy o przeszło 40 cm i pokonując „murowanego” faworyta z Aleksandrowa Łódzkiego, który przed konkursem miał lepszy od niego wynik o przeszło metr. Michał Michalak, który poprawił swój rekord życiowy w skoku wzwyż o 4 cm, mimo, ze jako jedyny skakał ze skróconego rozbiegu (założenia techniczne ze względu na krótki staż treningowy zawodnika). Dodatkowo rekordową próbę oddał w strugach deszczu, który rozszalał się nad Łodzią i na blisko dwie godziny przerwał zawody.

Julia Tulińska, która jest rocznikowo młodsza od większości swoich przeciwniczek, mimo drobnego urazu i debiutu na krótkim dystansie płotkarskim dzielnie walczyła nie tylko o medale, ale o zwycięstwa na dwóch dystansach płotkarskich.

Kornel Grzelak podpora sztafety 4x100 m, dodatkowo próbował wywalczyć medal w pchnięciu kulą.

Kacper Matusiak podobnie jak Julka także rocznikowo młodszy od rywali, debiutował na zawodach klubowych i mimo stawki imprezy udźwignął ciężar odpowiedzialności w biegu sztafetowym – podsumowali wyniki swoich podopiecznych trenerzy „Dziewiątki” Jacek Kudła i Marcin Kacprzak.

W równolegle rozgrywanym mityngu najlepsze wyniki uzyskała dziewczynka starsza (rocznik 2007) Agnieszka Bryszewska, która poprawiła swoje rekordy życiowe w skoku w dal (odbicie z deski) wynikiem 4,51 m i w biegu na 100 m czasem 14,29 s.

Pozostałe wyróżniające się wyniki naszych reprezentantek w kategorii dziewcząt starszych:

- Sandra Gałaj – 130 cm w skoku wzwyż,

- Julia Karasiewicz (rocznik 2008) – 15,24 s w biegu na 100 m,

- Weronika Wikińska – 15,67 s w biegu na 100 m,

- Natalia Tomczak – 16,32 s w biegu na 100 m.

(J. Kudła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone