Zamknij
REKLAMA

Za wielkie serce, którym zostali obdarowani. 25-lecie SALOS w Kutnie

22:21, 08.02.2019 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj
fot. Cezary Kucharczyk

Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie odbyło się uroczyste otwarcie XXIII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Wzięło w nich udział ok. 400 zawodników z 13 Stowarzyszeń Lokalnych SALOS z całej Polski. Organizatorem zawodów jest od lat Zarząd SALOS RP. Tym razem drużyny z całej Polski można było gościć w Kutnie. A okazja była wyjątkowa bo to 25 urodziny kutnowskiego oddziału SALOS RP.

Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Kutnie - Woźniakowie istnieje od 1 lutego 1994 roku. Jego inicjatorami i twórcami byli ks. Tadeusz Pawluk i Ryszard Kotarski - pierwszy prezes organizacji pozarządowej.

Głównym zadaniem Stowarzyszenia  jest zapewnienie dzieciom i młodzieży należącym do stowarzyszenia możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, mając na względzie ich właściwe wychowanie. SALOS organizuje treningi piłki nożnej i siatkówki. Z młodzieżą pracują wychowawcy i instruktorzy, którzy uczestniczą w szkoleniach i kursach prowadzonych przez wykładowców z warszawskiej AWF.

W uroczystym otwarciu uczestniczyły władze samorządowe z miasta Prezydent Zbigniew Burzyński, Naczelnik Wydziału SSiEDG Michał Kacprzak, Naczelnik Biura Sportu i Turystyki Paweł Szczepanik, Marta Góra i Anita Wasiak z Biura Sportu i Turystyki UM Kutno, Zarząd Powiatu Kutnowskiego reprezentował Marek Jędrzejczak Wicestarosta, Ryszarda Kuczmera – Olszewska pełnomocnik ds. organizacji sportowych, Małgorzata Świtkiewicz Dyrektor Wydziału Organizacyjno – Administracyjnego w Starostwie Powiatowym, Jerzy Bryła były Wójt Gminy Kutno, Zarząd SALOS RP z Prezesem Prof. dr hab. Zbigniewem Dziubińskim i s. Marią Kapczyńską FMA, wiceprezes. Podczas otwarcia zostały wręczone odznaczenia z okazji 25 - lecia SL SALOS „RÓŻA KUTNO”. Władze samorządowe, sponsorzy i wybitni działacze SALOS w Woźniakowie otrzymali medale jubileuszowe.

W ten weekend w rozgrywkach wezmą udział SL SALOS RP Kraków, SL SALOS Szczecin, SL SALOS Słupsk, UKS SALOS Ełk, SL SALOS Suwałki, SL SALOS Róża Kutno - Woźniaków, SL SALOS Dobieszczyna, SCS Amico Lubin, SL SALOS Angels Wrocław, SL SALOS Pogrzebień oraz zaproszone drużyny dziewcząt: MKS „Górnik 1956” Łęczyca, KS Królewscy Płock, LZS Błękitni Dmosin i nasza drużyna SL SALOS „Róża Kutno”.  

Uroczystej mszy św. w sobotę, w kościele salezjańskim w Woźniakowie przewodniczył Wikariusz Inspektorialny Ks. Przemysław Solarski sdb wraz z krajowym duszpasterzem sportowców, ks. Edwardem Pleniem oraz salezjanami, którzy pracują na co dzień z młodzieżą sportową. W krótkich słowach, młodzieży i opiekunom ukazał na czym polega powołanie do świętości.

Życzymy powodzenia!

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RobekRobek

1 3

A gdzie się skryła łakoma Alicja! 16:03, 09.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone