Zamknij

Judocy wracają z Sochaczewa z pięcioma medalami

07:27, 19.11.2018 Maciej Kisieliński Aktualizacja: 11:35, 19.11.2018
Skomentuj

W miniony weekend judocy UKS Ippon MDK Kutno zdobywali medale na dwóch turniejach regionalnych: w Skierniewicach i Sochaczewie. W pierwszym z nich, w hali skierniewickiego OSiR-u, rywalizowano o puchar Prezesa Banku Spółdzielczego.

Świetnie zaprezentowali się młodzi zawodnicy z naszego miasta, zdobywając 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęła Iga Kołaczyńska, pokonując rywali przed czasem w kategorii -47 kg.

Oprócz Igi zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Bartek Jędrzejczak (-40 kg) i Kuba Osowski (-50 kg) Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Chróścik (-38 kg), a miejsce trzecie zajął najmłodszy z nich Nikodem Wacławski (-34 kg).

W tym samym czasie czworo innych zawodników z MDK-u rywalizowało w silnie obsadzonym turnieju "Sochaczew Cup".

Najlepiej spisał się Damian Bronikowski (U-14), który w wadze -42 kg dotarł do finału zajmując II miejsce. Medal brązowy w kategorii +57 kg wywalczyła Alicja Wojtczak, a punktowane V miejsca zajęli Franek Pawłowski (-42 kg) i Dawid Ziółkowski (-55 kg).

Gratulujemy naszym judokom i czekamy na kolejne sukcesy, a najbliższy start już w sobotę w Łodzi.