Zamknij
REKLAMA

„Stal” Kutno wygrywa dwumecz z „Gepardami” Żory

09:08, 13.05.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj, 12 maja drużyna kutnowskiej „Stali” na boisku w Żorach, rozegrała dwa spotkania w ramach Extraligi baseballu z ekipą „Gepardów”. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem (9 : 2) dla naszej drużyny. Zawodnicy z Kutna nie pozostawili szans baseballistom z Żor i bardzo pewnie wygrali to spotkanie.

Bardzo dobrze spisali się w tym meczu miotacze „Stali” - Tobiasz Świtłowski i Jakub Wojtczak. Gra w ataku też wyglądała wzorowo, dzięki temu baseballiści z Kutna zaliczyli w tym spotkaniu aż 9 obiegów. Drużyna „Gepardów” musiała pogodzić się z tak wysoką przegraną w spotkaniu numer 1. Ozdobą tego meczu był kolejny już SOLO HR Jakuba Wojtczaka, który w 5 INNINGU dał zdecydowane prowadzenie ekipie z Kutna.

Spotkanie numer 2 zakończyło się wynikiem (15 : 0) dla „ Stali” Kutno. Podobnie jak  i w pierwszym spotkaniu drużyna z Żor nie potrafiła stawić oporu naszym baseballistą. Bardzo dobrze zaprezentował się w tym spotkaniu narzucający 6 zmian Jakub Nadolski. Gra w ataku i tym razem nie zawiodła co dało druzgoczącą przewagę naszej drużynie. Ogółem drużyna z Kutna w obydwu spotkaniach zdobyła 26 punktów tracąc tylko 2 obiegi. Wzorowo w ataku zaprezentowali się pałkarze kutnowskiej ekipy, którzy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne gry w ataku i obronie. Mecze z„Gepardami” pozwoliły trenerowi z Kutna na sprawdzenie dyspozycji wszystkich zawodników, którzy udali się na mecz do Żor (debiut w tym sezonie na górce miotacza zaliczyli Jakub Wojtczak i Kacper Kamiński).

W meczach „ Stalowców ” reprezentowali : Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak, Kacper Kamiński, Radosław Jóźwiak, Jakub Nadolski, Dominik Gajdziński, Maciej Wróblewski, Tobiasz Światłowski, Bartłomej Kopański, Krzysztof Piotrowski oraz Robert Matecki. Trenerem drużyny jest Marcin Smakowski a kierownikiem ekipy Rafał Gajdziński.

W następnym dwumeczu nasi baseballiści stoczą pojedynek z drużyną „Barons”, która gościć ich będzie na nowo oddanym obiekcie baseballowym we Wrocławiu. Życzymy powodzenia.

Grzegorz Gmerek

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

......

0 0

Bravo Panowie! Świetne zdjęcie :D 07:36, 14.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

leoleo

1 0

kto to napisał?! baseballistą??? chyba baseballistom 09:05, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

podpispodpis

0 0

Gmerek 09:29, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone