Zamknij
REKLAMA

Najtańsza pompa głębinowa z Allegro - dlaczego to zły pomysł?

17.31, 08.06.2021 (.) Aktualizacja: 16.38, 10.06.2021
Skomentuj
REKLAMA

Ile kosztuje pompa głębinowa? To jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł przez osoby, które są na etapie kompletowania elementów systemu czerpania wody z własnego ujęcia. Dla wielu inwestorów cena jest kluczowym kryterium wyboru urządzenia, w efekcie czego żniwa przeżywają sprzedawcy najtańszych pomp głębinowych na Allegro. Warto natomiast wiedzieć, że taki zakup prawie zawsze kończy się rozczarowaniem. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Bardzo niska jakość wykonania

Do zakupu pompy głębinowej trzeba podejść zdroworozsądkowo – jak w przypadku każdej innej rzeczy. Jeśli ceny markowych pomp, np. PedrolloGrundfos czy Hydro-Vacuum są minimum dwukrotnie wyższe od tych oferowanych na Allegro „no name’ów”, to nie może być w tym przypadku. Nie wszystko da się uzasadnić marketingiem i dobrą opinią.

Najtańsze pompy z Allegro to tzw. „chińczyki”, o których nie da się powiedzieć nic dobrego, a już na pewno nie można od nich oczekiwać wysokiej jakości wykonania. Do ich konstrukcji stosuje się proste, tanie materiały, jak np. tworzywo sztuczne czy niskogatunkowa stal. To przekłada się na niezadowalającą trwałość, która w przypadku normalnego użytkowania nie przekracza 2-3 lat.

Za markową pompę głębinową wcale nie trzeba przepłacać

Wiele osób wychodzi z założenia, że na pewno nie stać ich na zakup pompy głębinowej znanego producenta. Tymczasem pozory mogą mylić. Solidne modele pomp do użytku domowego, na przykład renomowanej polskiej firmy Hydro-Vacuum z Grudziądza, są dostępne w cenie już około 800-900 złotych. „Chińczyka” kupimy za około 300-400 złotych. Czy jest to aż tak duża różnica, aby uzasadniała zakup urządzenia niskiej jakości, które może w każdej chwili ulec awarii i narobić właścicielowi sporych problemów?

Świetne parametry? Tylko na papierze

Nieznane rzeczywiste parametry chińskich pomp głębinowych z Allegro są największym zarzutem w ich stronę. Sprzedawcy z reguły nie mają pojęcia, co tak naprawdę oferują, przepisując parametry ze specyfikacji producenta. A te – pisząc delikatnie – są mocno naciągane.

Później okazuje się, że pompa napędzana mocnym silnikiem, ale wyposażona w fatalną hydraulikę, nie uzyskuje nawet połowy deklarowanej wydajności w realnych warunkach użytkowych, generując tylko niepotrzebnie wysokie zużycie energii.

Zapomnij o gwarancji

W razie awarii, która w przypadku najtańszych pomp z Allegro nastąpi prędzej niż później, użytkownik de facto zostaje z problemem sam. Owszem, takie pompy są objęte gwarancją, ale najczęściej tylko roczną (2-letnia rękojmia sprzedawcy jest trudna do wyegzekwowania).

Nawet jeśli jakimś cudem uda się skorzystać z gwarancji, to pompę trzeba będzie odesłać na własny koszt do sprzedawcy, a ten przekaże ją producentowi… w Chinach. Cała operacja zajmie tygodnie. W tym czasie nie ma możliwości korzystania ze studni, co jest bardzo dużym problemem, jeśli studnia stanowi jedyne źródło wody dla domu. Nie warto fundować sobie takich „atrakcji” w imię zaoszczędzenia kilkuset złotych.

Nie potrzebujesz chyba dodatkowych argumentów przemawiających za tym, aby odpuścić sobie zakup taniej pompy głębinowej z Allegro, skoro możesz mieć dużo lepsze urządzenie za wciąż rozsądne pieniądze. Szeroki wybór markowych pomp głębinowych w cenie nawet grubo poniżej 1000 złotych znajdziesz w sklepie internetowym sklep-hydros.pl.

 

((.))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%