Wiadomości

Zamknij

Obradują radni z Krośniewic. Dawid Zieliński walczy o koszenie dwóch stron rowów

Ola Rzadkiewicz- Śliwicka Ola Rzadkiewicz- Śliwicka 10:18, 28.05.2025 Aktualizacja: 18:27, 23.10.2025
2 Obradują radni z Krośniewic. Dawid Zieliński walczy o koszenie dwóch stron rowów fot. Angelika Osowska

XIX Sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach od godz godz. 11:00 w sali OSPa w Krośniewicach ma piętnaście punktów w porządku.  Radni będą głosować m.in. uchwały w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych, rozpatrzenia skargi kutnowskiego szpitala na działalność Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, skargi na działalność burmistrza Katarzyny Erdman. 

Rada Miejska zapozna się z raportem z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za 2024 rok, oceną zasobów pomocy społecznej Gminy Krośniewice za 2024 rok i sprawozdaniem z działalności MGOPS za 2024 rok.

Burmistrz Krośniewic przedstawi Radzie Miejskiej Raport o stanie Gminy Krośniewice za 2024 rok. Następnie radni przyjmą protokoły z poprzednich sesji i w sprawach różnych na pewno zabiorą głos. 

OBRADY SESJI LIVE

Z relacji

Rada Miejska w Krośniewicach uznała 15 głosami, czyli jednomyślnie skargę kutnowskiego szpitala na działalność Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za bezzasadną. 

Przy okazji skargi na działalność burmistrza złożonej przez mieszkańca gminy w związku z brakiem utrzymania czystości w Parku Rembielińskich rozgorzała dyskusja o zaśmiecaniu gminy, zarówno w samym mieście jak i na wsiach. Przewodnicząca Rady Anna Chmielecka zaapelowała do mieszkańców gminy - Te kilka samochodów śmieci wywiezionych przy okazji sprzątania w parku to wstyd dla mieszkańców. To przecież my śmiecimy, nie mówię konkretnie że ktoś z nas tutaj - mówiła przewodnicząca. - Uczmy dzieci wyrzucania papierków po cukierkach czy lodach do koszy. Od nas zaczyna się dbałość o wspólne mienie.  

Radny Dawid Zieliński upomniał się o sprzątnięcie rowów na wsiach, tam przy okazji koszenia śmieci trafiają na pola, drogi.

Radny Artur Wojtasiak w sprawach różnych zaczął od sytuacji tzw. drogi pod lasem - Mieszkańcy postulują o naprawienie drogi, firma która ją zniszczyła złożyła opłatę w gminie i miało być droga poprawiona - mówił radny.

Krzysztof Urbański, zastępca burmistrza powiedział, że to było cztery lata temu i gmina wówczas naprawiła drogę, teraz niestety nie jest ona przewidziana do modernizacji. 

Radny Daniel Modliński zapytał co z interwencją burmistrza w sprawie budowy drogi Wola Nowska-Wymysłów. Chodzi o to aby prace wykonawcy nie kolidowały z pracami na polach w trakcie żniw. Zastępca burmistrza odparł, że sprawa jest ustalona z firmą realizującą inwestycję. 

Anna Chmielecka  przedstawiła problem mieszkańców ulicy Łąkowej. -  Zawsze zalewany jest ostatni rząd domów przy ulicy Łąkowej. Chodzi o układ trelinki, bowiem płynąca woda podczas deszczu omija kratkę i zalewa mieszkańców przy Łąkowej i dalej na Zielonej - mówiła przewodnicząca Rady Miejskiej. - Kiedy zakończone będą prace modernizacji ulicy Prusa i Mickiewicza?

Jakub Pietkiewicz dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej odparł, że prace na Prusa i Mickiewicza skończą się w czerwcu, jeśli dziennie będą robione dwa przyłącza, a pierwszy problem to sprawa miasta. Droga jest w gestii miasta. - Oczywiście zajmiemy się sprawą - odpowiedziała Katarzyna Erdman. 

Zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego zwrócił się do Gminy o dotację w kwocie 10 000 zł. Chodziło o zakup materacy piankowych, odleżynowych i innych dla pacjentów ZOLu. Skarbnik Iwona Rosiak odmówiła wsparcia z uwagi na nieuwzględnienie takiej pozycji w budżecie na ten rok. W odpowiedzi wskazano rozważenie takiej pomocy w przyszłym roku. 

Radny Dawid Zieliński upomniał się o koszenie rowów z dwóch stron. - Rowy koszone są do połowy, druga burta rowu nie jest koszona. Zadanie wykonuje Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dlaczego jest to tak robione? Uważam, że te prace powinny być wykonywane profesjonalnie - mówił Dawid Zieliński. 

Krzysztof Urbański zastępca K. Erdman powiedział, że na to zadanie miejski zakład otrzymał 45 tys. zł i za takie pieniądze prace wykonuje w określonym zakresie. - Nie mamy pieniędzy na koszenie gałęzi i koszenie wszystkiego. Tak jest jak nie podnosimy opłat.

- Ale podatki zostały podniesione - powiedział radny Zieliński.

Radna Helena Wucke wraz z burmistrzem apelowała do mieszkańców na osiedlach aby nie wystawiali gabarytów tylko odwozili je do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, który w Krośniewicach jest czynny codziennie. - każdego dnia można wywieźć tam śmieci gabarytowe - powiedział K. Urbański. 

Na sesji nie zabrakło także gratulacji dla autorki obrazów, które można zobaczyć w sali OSPa w Krośniewicach. Pani Katarzyna Jóźwiak z Godzięb jak mówił zastępca burmistrza jest osobą z niepełnosprawnościami, ma niedowłady kończyn, a pięknie maluje. 

Wybrzmiały też gratulacje dla drużyny softballu z Krośniewic, dziewczyny wywalczyły srebro w Mistrzostwach Polski Juniorek. Na sali rozbrzmiały brawa. 

Na zakończenie burmistrz Katarzyna Erdman zaprosiła mieszkańców na Dni Krośniewic 31 maja. O atrakcjach imprezy piszemy TUTAJ

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

notatka z Krośniewicnotatka z Krośniewic

7 0

W piątek przed pierwszą turą wyborów prezydenckich ponad 100 osób z kilku sołectw tej gminy organizuje spotkanie dot. nieakceptowanej przez nich inwestycji przy wysypisku śmieci, w której to inwestycji udziały posiada gmina i kuria. Pani burmistrz nie przybywa na to spotkanie, a zamiast tego (dokładnie w tych godzinach, gdy trwa spotkanie) w sposób cyniczny umieszcza na własnym portalu społecznościowym swoje zdjęcie z kandydatem na prezydenta, z którym łączy ją symbioza polityczna i uprawia propagandę. Na portalu pani burmistrz, ani na portalach z nią sympatyzujących, nie wszystkim wolno prowadzić dyskusję, ani zadawać pytania, gdyż konta, posty, wpisy i zaproszenia do wyjaśnienia podejmowanych decyzji skutkują blokowaniem takiego obywatela, zasłanianiem przed nim treści zawartych na portalu i generalnie wyalienowaniem.

17:07, 30.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

do radnego i wicedo radnego i wice

8 0

Czy nie będzie Pan mieć nic przeciwko temu, jeśli zwrócę się po imieniu? Panie Dawidzie, oczywiście godna pochwały Pana waleczność o to, żeby rowy wyglądały jak wystrzyżone jak trawniki. Ogromne podziękowania! Mogłyby one stanowić interesujący element krajobrazu w scenerii wysypiska.
Panie Urbański - ech..."kasy ni ma i nie bedzie?", kur..czaki..., trzeba było odpowiedzieć panu Radnemu, że "już wam fundujemy ten ZIELONY RÓW, który Inwestor obiecał mieszkańcom obok wysypiska, w zamian za odstąpienie od protestu". Życzę Panom weekendu pełnego równie poważnych decyzji jak wybór między kawą a herbatą. :-)

18:20, 30.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%