Znamy gwiazdy Kutnowskiej Majówki i Świąta Róży. 4 maja w sobotę na Stadionie Miejskim wystąpi Gromee, Golec Uorkiestra. Natomiast 7 września podczas 50. Święta Róży zaśpiewają Cleo i T.Love i Muniek.
Gromee – Producent Muzyczny i DJ tworzący głównie muzykę dance, pop, house i EDM. Uchodzi za jednego z najpopularniejszych DJ i Producentów Muzycznych w Polsce. Od kilku lat współpracuje z największymi studiami na świecie, a w jego solowym projekcie śpiewało wielu wybitnych artystów.
Muzyczna kariera artysty nabrała tempa w 2015 roku, gdy Gromee wydał swój singiel zatytułowany „Follow You”.
Golec uOrkiestra - Solidna porcja soczystego góralskiego folku, szczypta popu, odrobina rock & rolla i okruch jazzu. Z tych muzycznych komponentów Golec uOrkiestra stworzyła niezwykle oryginalny przepis na muzyczny sukces. Twórcy tego artystycznego projektu to urodzeni pod dobrą nutą bracia bliźniacy Łukasz i Paweł Golcowie. „Beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa - jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów, absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach zadebiutowali w 1999 roku płytą Golec uOrkiestra 1. Umieszczone na niej utwory, takie jak Lornetka czy Crazy is my life, do dziś nuci cała Polska. Kolejny krążek grupy Golec uOrkiestra 2 wydany w 2000 roku szybko osiągnął status poczwórnej platynowej, a jej sztandarowe Ściernisco przez wielu okrzyknięte zostało hymnem pokolenia nowej, odradzającej się po 1989 roku Polski. Zabawny, pełen wiary i optymizmu tekst refrenu cytował nawet prezydent USA George W. Bush w swoim przemówieniu podczas oficjalnej wizyty w Polsce. Z „Dwójki” pochodzą również żartobliwe Słodycze oraz dedykowana Adamowi Małyszowi, piosenka Zwycięstwo.
W 2002 przyszła kolej na „Trójkę”, z której pochodzą ogniste Pędzą konie, oraz pełne dystansu i ironii Kto się ceni, za którą zespół otrzymał nagrodę Dragona przyznawaną przez radio RMF FM. Również Golec uOrkiestra 4 (2004) i Golec uOrkiestra 5 (2009) udowodniły, że braciom Golec pisanie przebojów przychodzi niezwykle łatwo. To z tych albumów pochodzą takie utwory, jak Nie ma nic, Góralskie tango, Wujek Louis song czy Życie jest muzyką.
Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci - Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku, oraz „Najpopularniejszy Artysta”. Zespół otrzymał również „Asa Empiku” za najlepszą sprzedaż płyt, statuetkę „Najpopularniejszy Artysta Roku” wręczoną na festiwalu Top Trendy, Nagrodę Polskiej Estrady „Prometeusz”, nagrodę „Ikar” za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz „Ikonę Śląską” będącą ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego regionu.
W 2012 roku bracia otrzymali Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za propagowanie i działanie na rzecz rozwoju rodzimej kultury”. Tym samym doceniona i uhonorowana została utworzona przez braci w 2003 roku Fundacja Braci Golec zajmująca się min. kultywowaniem muzyki łuku Karpat poprzez tworzenie na Żywiecczyźnie dziecięcych ognisk twórczości artystycznej (patrz: www.fundacjabracigolec.pl).
W 2013 roku ogromnym sukcesem Zespołu zakończył się także jubileuszowy 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W konkursie Super Premier za piosenkę Młody maj zespół otrzymał wszystkie najważniejsze wyróżnienia, w tym nagrodę główną – Super Premierę im. H. Musioła, potwierdzając tym samym niezmiennie wysoką formę artystyczną.
W 2014 roku, z okazji 15 - lecia, Zespół wydał dwupłytowy album zatytułowany The best of Golec uOrkiestra, stanowiący swoiste podsumowanie dotychczasowego dorobku. Oprócz największych hitów nagranych w nowych, energetycznych wersjach, płyta zawiera również utwory premierowe, w tym wspomnianą wyżej opolską laureatkę - piosenkę Młody maj.
Z jednej strony Zespół wierny jest swoim muzycznym korzeniom, z drugiej nie boi się artystycznych eksperymentów, czego przykładem jest współpraca z Gromeem i Bedoesem. Efektem tej kooperacji jest wydany w 2019 roku utwór Górą Ty, który natychmiast podbił muzyczne listy przebojów i stał się niekwestionowanym hitem.
Dowodem odwagi i otwartości na nowe formy muzyczne jest także projekt Symphoethnic, w którym zespół Golec uOrkiestra połączył siły z wybitnymi wokalistami (Piotr Cugowski, Kuba Badach, Andrzej Lampert, Krzysztof Trebunia Tutka) oraz muzykami z Silesian Art Collective, Orkiestrą Ludową i najwybitniejszymi wirtuozami instrumentów etnicznych.
Koncert składać się będzie ze znanych przebojów Golec uOrkiestry w nowych aranżacjach oraz kilku premierowych utworów. Połączenie brzmień symfonicznych z muzyką etniczną okazało się znakomitym pomysłem, bo projekt został fantastycznie przyjęty i wysoko oceniony przez publiczność.
50. Święto Róży 7.09.2024 sobota Stadion Miejski
CleoT.Love
CLEO Piosenkarka, autorka tekstów, malarka, projektantka mody, dyrektorka artystyczna, jurorka popularnych programów muzycznych i jedyna w swoim rodzaju kocia mama. Jej dotychczasowy dorobek wydawniczy to dwie diamentowe płyty, jedna poczwórnie platynowa, trzy potrójnie platynowe, trzy platynowe, sześć złotych i raczej nie jest to jej ostatnie słowo.Laureatka dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards. Nagradzana statuetkami na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki, oraz Polsat SuperHit Festiwal. Co więcej zdobywczyni 3 miejsca w programie Dancing with the Stars Taniec z Gwiazdam. Za krokiem krok, ale za nią nie nadążysz.Mało osób wie, że Cleo zaczynała swoją karierę w chórze gospel Soul Connection. Niech Was nie zmyli ten grzeczny wstęp do jej biografii, ponieważ Cleo zawsze była kobietą z charakterem, a jak przystało na kocią mamę, również z pazurem. Początki jej głośnej kariery sięgają 2013 roku i hitu „My Słowianie”. Tupała nóżką do niego cała Polska, tupała również Europa. Ledwo Cleo przywitała się ze sceną, a już zajęła 14. Miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Kopehadze. Pierwszy album Hiper/Chimera zawędrował na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce.W 2016 roku ukazał się jej drugi krążek „Bastet” i już w momencie debiutu ukazał się na trzecim miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży, a sama Cleo otrzymała nominację do nagród Europejskiej Nagrody Muzycznej 2016 dla najlepszego polskiego wykonawcy. Single takie jak „Zabiorę nas”, „N-O-C”, czy „Wolę być” rozkołysały wasze play listy. Zresztą nie tylko playlisty, ponieważ w 2016 roku Cleo wprawiła w ruch kultowe ciężarówki Coca-Coli w rytm swojego coveru piosenki „Coraz bliżej święta”.Co by nie mówić o CLEO jest też systematyczna. W jej karierze doszukaliśmy się wzoru, który moglibyśmy opisać „nowa płyta co dwa-trzy lata”. Już w 2018 wydała trzeci album „superNOVA” promowany hitem „Łowcy gwiazd” (szczyt playlist AirPlay – TOP), a w 2021 „Za krokiem krok”, i „Kocham” promowały (przesuniętą przez lockdowny) premierę płyty „vinyLOVA”.
T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Większość albumów grupy uzyskało status złotych płyt, a składankowy Love, Love, Love – The Very BesT.Love – w roku 2012 status platynowej płyty. W trakcie dotychczasowej kariery zespół zagrał koncerty prawie w całej Europie, a także wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych. W drugiej połowie 2017 roku zawiesił działalność, aby w 2022 ją ponownie wznowić.
...12:29, 05.04.2024
Ogromne rozczarowanie. Liczyłem na coś ciekawszego na 50. Święto Róży, coś, co przyciągnie do Kutna dziesiątki tysięcy ludzi (np. Dawid Podsiadło, Sanah lub ktoś inny spośród nowego pokolenia bardzo popularnych obecnie wokalistów i zespołów). Tymczasem znowu będziemy mieć zespoły, które swój szczyt popularności miały kilkanaście czy nawet 20 lat temu. Miło wspominam koncerty na Świętach Róży około roku 2010 i potem jeszcze przez kilka kolejnych lat - wtedy repertuar był znacznie bardziej bieżący i zapraszano zespoły, które autentycznie były wtedy popularne wśród młodzieży, a także 20-latków czy 30-latków.
nick12:56, 05.04.2024
Sanah i Podsiadło nie grają koncertów open space niebiletowanych.
Także pudło.
szkoda słów20:42, 05.04.2024
To wyliniałe Święto Róży wyczerpało już swoją dotychczasową formułę, stając się świętem piwa, kiełbasy i bardzo przeciętnych koncertów trzecioligowych zespołów. Jeśli dalej będzie to szło w tym kierunku, to za kilka lat skończy jako discopolowy festyn przypominający dożynki w Dąbrowicach.
Debata21:16, 05.04.2024
Nigdy ale to nigdy jakikolwiek przewodniczący Rady Miasta Kutno nie zapowiadał programu Święta Róży. Czy czasem to już nie przekracza wszelkich granic śmieszności, że wytypowany przez ustępującego jego potencjalny następca (piszę potencjalny, bo tylko dlatego, że tak promowany przez obecna władzę, to nie jest powiedziane, że się dostanie choćby do drugiej tury a jeśli już, że wygra) wyłazi niemal z lodówki? Nawet podczas zapowiedzi w radiu fatalnie wypadł, nic do człowieka nie mam ale czy nie wychodzi na to, że wypowiadać się na żywo to on nie potrafi? Może dlatego nie poszedł na debatę, może dlatego nie podjął wyzwania Serendy? Wiadomym jest, że jeśli ktoś źle wypada publicznie, nie potrafi reagować na pytania i merytorycznie odpowiadać, to traci znacząco. Ale czy to strach przed konfrontacją, czy obawy przed utratą ładnej twarzy z banerów? Nie wiadomo. Wiadomo, że tak jednostronną i ograniczoną kampanią wizerunkową można dużo stracić...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 0
To może chociaż Darię Zawiałow, która miała wystąpić na Święcie Róży 2021, ale zachorowała i niestety zastąpiono ją wtedy Chylińską?