W ostatnich dniach doszło do przekazania Pałacowi Saskiemu w Kutnie dwóch unikalnych zabytków – fragmentów okuć pasa. Znajduje się na nich motyw jeźdźca na koniu. Znalazca przekazał je do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.
Przekazanie to zostało potwierdzone przez przedstawicieli WUOZ z Łodzi. Co istotne, niesprecyzowane są szczegóły dotyczące tego znaleziska – niebawem będą prowadzone analizy badawcze celem ustalenia datowania oraz pochodzenia omawianych egzemplarzy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz