W dniach 21-22 grudnia grupa uczniów „Troczewskiego” wzięła udział w wycieczce do Berlina. Dzięki opiece przewodnika młodzież miała możliwość zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca w mieście: Unter den Linden, Alexanderplatz, pozostałości muru berlińskiego, Bramę Brandenburską, Pomnik Holokaustu oraz Wieżę Telewizyjną.
Uczestnicy wyjazdu odwiedzili również Berlin Wschodni oraz przebyli metrem drogę do Berlina Zachodniego. Punktem kulminacyjnym wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym uczniowie kupili pamiątki oraz degustowali różne świąteczne przekąski. W tym miejscu każdy poczuł już zapach i smak nadchodzących świąt. Kierownikiem wycieczki była Sylwia Buczkowska, która razem z: Beatą Michałkiewicz, Moniką Olczak i Emilią Durką sprawowała opiekę nad młodzieżą.
1 2
Berlin w letnich miesiącach jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla zwiedzających!
1 0
Kartofelsalat degustowali.
3 0
Nie ma to jak kierownik. Ona nie wie co to jest żenada. Nie zna poczucia obciachu.
0 0
Tylko Prawda jest ciekawa. Jezus powiedział: - Jeśli wytrwacie w moim Słowie, to istotnie jesteście moimi uczniami i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.
Historia jest świadkiem czasów, światłem Prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia.
[W 1781 r. wydrukowano Zbiór potrzebniejszych wiadomości porządkiem alfabetu ułożonych – dwutomową encyklopedię przygotowaną przez biskupa Krasickiego. Czytamy w niej, że historia to opis dziejów, który Tym rożni się od bajeczności, jaka jest w mitologii lub romansach, iż tylko dzieje prawdziwe, odmiany rządów, czyny wielkich ludzi, panowania monarchów, upadki lub zniesienia państw opisuje i obwieszcza. Pożytek historii, nie na samej wiadomości dziejów przeszłych zawisł, ale na roztropnym uważaniu rozmaitych okoliczności, te na fundamencie cnoty zasadzone, regułą być powinny osobliwie monarchom, jak się im sprawować należy. Przygotowując między innymi hasło poświęcone historii, Krasicki obficie sięgał do innych encyklopedii znanych w tym czasie w Europie, przede wszystkim zaś do Wielkiej Encyklopedii Francuskiej – hasło Historie opublikowane w ósmym tomie tego dzieła zostało dokładnie odwzorowane w cytowanym fragmencie Zbioru potrzebniejszych wiadomości… Autor przypomniał również, że według oświeceniowego systemu wiedzy do dziedziny historii należały zarówno historie świętych, dzieje Kościoła, jak i historia świecka oraz naturalna, czyli przyrodoznawstwo, i historia sztuki: Są historie w szczególności [!] moralne, polityczne, wojenne, uczone. Wspólną cechą tych historii było dążenie do Prawdy.]
Berlin chwalicie,
Krakowa nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.
I dziecinne serca miękkie, można z nich co zrobić,
Tylko trzeba je zawczasu do cnoty sposobić.
Czy nie lepiej by było zorganizować wycieczkę do Krakowa, zobaczyć Wawel, Sukiennice, etc, etc, etc i na żywo uczestniczyć w wykładzie: Dr Anna Mandrela - Jak kłamstwa historyczne zatruwają naszą młodzież?
https://www.youtube.com/watch?v=3jJOvAseutY
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz