Gmina Kutno zakończyła termomodernizację budynku użyteczności publicznej i mieszkalnego przy ul. Krośniewickiej 41 w Kutnie. Łączny koszt to 1 740 000 zł (dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 85 % wartości inwestycji, 15 % wartości inwestycji stanowił wkład własny gminy). Wykonawcą zadania był MEG – BUD Marcin Gibski z Krzesina. Nadzór budowlany nad realizacją objęła Dyrekcja Inwestycji Sp. z o.o.
Urząd Gminy przeprowadził ankietę dotyczącą zmiany siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie z ulicy Witosa na ulicę Krośniewicką. Na tak wypowiedziało się 176 osób, co stanowiło 58% ankietowanych, na nie - 117 osób - 39% ankietowanych.
W sprawie zmiany przeznaczenia budynku zabrał głos Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.
16 marca 2001 roku Rada Powiatu w Kutnie wyraziła zgodę na dokonanie darowizny na rzecz Gminy Kutno zabudowanej nieruchomości w Kutnie przy ul. Krośniewickiej 45 obecnie 41. Zgodnie z paragrafem 2 punkt 1 niniejszej uchwały nieruchomość winna być wykorzystana w celu świadczenia usług medycznych z zakresu podstawowej opieki medycznej dla mieszkańców gminy, a w szczególności zapewniającej świadczenia profilaktyczne, diagnostyczne, lecznicze, rehabilitacyjne oraz pielęgnacyjne z zakresu medycyny ogólnej, rodzinnej i pediatrii. W paragrafie drugim punkt 2 powołanej uchwały napisano "Gmina nie może sprzedawać lokali mieszkalnych ani użytkowych znajdujących się w budynkach. Lokale mieszkalne stanowić miały zabezpieczenie dla personelu medycznego zatrudnionego w tej placówce zgodnie z zapisami zawartymi w uchwale z 2001 roku." - W przypadku niewykorzystania nieruchomości na cele określone darowizna może być odwołana - pisze starosta do wójt Justyny Jasińskiej.
4 lipca 2001 u notariusza Powiat Kutnowski darował zabudowaną nieruchomość w gminie Kutno Dalej, 28 czerwca 2006 roku Rada Powiatu w Kutnie podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości zabudowanej budynkiem ośrodka zdrowia na rzecz gminy Kutno. Rada dokonała następujących dwóch zmian co do uchwały w 2001 roku poprzez dodanie zdania "W razie zapewnienia na terenie gminy świadczenia usług medycznych w inny sposób nieruchomość może zostać wykorzystana w celu realizacji przez gminę innych zadań publicznych przewidzianych ustawą o samorządzie gminnym" oraz "Gmina nie może sprzedawać lokali użytkowych znajdujących się w tych budynkach".
Starosta Daniel Kowalik pisze do wójt, że przesłanką odwołania darowizny jest wykorzystanie nieruchomości na inny cel, niż cel na który nieruchomość została darowana. Dlatego starosta uważa, że gmina Kutno winna wystąpić do powiatu z wnioskiem o dokonanie zmiany w umowie darowizny, jeżeli chciałaby realizować inne cele niż zawarte w umowie z 2001 roku, na co zgodę musi wyrazić Rada Powiatu w przeciwnym razie darowizna może zostać odwołana. Starosta zapytał też wójt Justynę Jasińską czy na terenie gminy Kutno funkcjonuje jakakolwiek inna placówka świadcząca usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.
- Pismo Starosty jest w analizie prawnej z uwagi na to, iż zachodzi wątpliwość, że musi być wyrażona zgoda przez Radę Powiatu na zmianę celu użytkowania obiektu w sytuacji gdy umowa w tym zakresie odnosi się do uchwały, która została zmieniona w późniejszym czasie - odpowiada wójt Justyna Jasińska.
Przebudowa starej przychodni kosztowała prawie 2 mln zł, objęła przebudowę budynku biurowo – mieszkalnego wraz z wykonaniem wewnętrznej instalacji gazowej z kotłownią na gaz ziemny oraz remont garażu; dobudowanie pochylni dla osób niepełnosprawnych; przebudowę schodów i podestu wejściowego, podjazdu dla niepełnosprawnych oraz schodów bocznych do części usługowej; docieplenie ścian zewnętrznych i dachu; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz obróbki blacharskie; wymianę instalacji elektrycznej, instalacji c. o., montaż instalacji fotowoltaicznej, solarneji odgromowej. Skrzydło główne budynku zostanie przebudowane na potrzeby pomieszczeń biurowych, skrzydło wschodnie zachowa przeznaczenie użytkowo – biurowe.
Czy powróci tam przychodnia, czy jednak będzie Gminny Ośrodek Pomocy? O tym wkrótce.
Kpiny 18:54, 11.08.2023
Referendum ?!!! A gdzie była informacja o tym ??? Jakoś o wątpliwej jakości imprezach, które promują panią Wójt Jasińska osobiście udziela informacji za pomocą lokalnego radio a o tak ważnej dla mieszkańców sprawie wzmianka gdzieś na stronie Urzędu Gminy ?? Pani Wójt nie każdy mieszkaniec naszej gminy ma dostęp do internetu. Podobnie było z informacją na temat przydomowych oczyszczalni i umów na wywóz nieczystości...To Gmina ma być dla ludzi a nie ludzie dla Gminy !!
dziwne00:26, 12.08.2023
lokale mieszkalne przydadza sie jako kryzysowe dla gminego osrodka pomocy spolecznej, moze uda sie przychodnie i osrodek zrobic w tym budynku. Ciagle jakies historie sa w tej gminie, budynek wyremontowany i nagle cos jest nie tak, to wczesniej w starostwie nie wiedzieli ze cos jest nie halo, taki remont to raczej jest dosc widoczny
Znowu07:03, 12.08.2023
Parę tysięcy ludzi tam mieszka a oni likwidują przychodnie by zrobić dla siebie przytulisko CO Z Z AUTOBUSAMI NADAL JEŻDZĄ TE NIEBIESKIE A MIAŁY BYĆ NISKOPOSŁOGOWE KLIMATYZOWANE NOWOCZESNE ktoś tu robi ludzi w konia ZNOWU
Joey19:05, 15.08.2023
Od ilu lat już nie ma tam przychodni? Teraz się przypomniało staroście pożal się Boże?!
Irenka Kuciapska15:19, 21.08.2023
Przekazać szybko GOPSowi
Ania14:36, 29.11.2023
Zupełny brak szacunku dla środków publiczmych. Komfort przestrzeni dla 10 pracowników przerażający. Rozsądne byłoby zrobienie tam nowoczesnej przychodni gminnej.
1 3
Biedni mieszkańcy, bez dostępu do internetu ....a Facebooka to każdy ma hahaha
3 2
O facebook udaje -cfaniaka-, pejsbuka nie mają wszyscy, nie mam i nie zamierzam tego instalować, jest to narzędzie do inwigilacji i jeszcze się przynali, że pejsbuk przekazuje informacje do agencji wywiadowczych i gospodarczych.