Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Dobry nabór do pierwszych klas w szkołach średnich

Ola Rzadkiewicz 09:38, 20.07.2023 Aktualizacja: 13:53, 22.10.2025
23

Wkrótce szkoły średnie w Kutnie ogłoszą ile po rekrutacji zostanie utworzonych klas pierwszych. Zapytaliśmy dyrektorów szkół jak przebiegał nabór i jakie są wyniki symulacji organu nadzoru.

W "Dąbrowszczaku" powstanie pięć klas: matematyczno-fizyczno-informatyczna, matematyczno-geograficzna- język angielski, humanistyczna i dwie biologiczno-chemiczne-matematyczne. Każda z klas będzie miała 32 osoby. 

- Wszystkich powitamy we wrześniu, będzie nieco tłoczno, ale damy sobie radę - mówi Jarosław Drabik wicedyrektor I LO im. J. H. Dąbrowskiego.

- Nabór do naszej szkoły wygląda bardzo dobrzej. Jeszcze mogą być różne roszady. Ma powstać sześć klas, taki był plan - mówi nam Joanna Zielińska dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kutnie.

W Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica powstaną klasy historia-polski- angielski, biologia-chemia-język angielski, matematyka- geografia-język angielski (?) to w liceum, w technikum cztery klasy, a w szkole branżowej jedna klasa.

Jak mówi dyrektor II LO im. Jana Kasprowicz Artur Ciurlej od nowego roku w szkole przybędzie 5 klas  pierwszych w tym dwie społeczno- prawne. każda z nich będzie liczyła, jak dobrze pójdzie potwierdzanie przez kandydatów wyboru - po 32 osoby. 

W Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego powstanie 5 klas. - Pan dyrektor składał do Starostwa Powiatowego w Kutnie wniosek o dodatkową klasę. Mieliśmy 210 uczniów z pierwszym wyborem chętnych do naszej szkoły - mówi nam Iwona Smolińska, wicedyrektor "Grabskiego" - Myślę, że spokojnie mogłyby być dwie dodatkowe klasy. 

Roszady przy rekrutacji i brak zgody starostwa na dodatkową klasę w "Grabskim" spowodował, że rodzice zamierzają skontaktować się z Zarządem Powiatu.

Jeśli chodzi o Zespół Szkół nr 4 Kutno-Azory to planowane jest otworzenie dwóch klas, jedna w technikum, druga w szkole branżowej. 

Komentarz Magdaleny Krupińskiej -Kotulskiej, zajmującej się w Zarządzie Powiatu edukacją, jutro po godz. 10.00. 

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (23)

Włodzimierz Włodzimierz

16 2

To jak to jest? W Dąbrowszczaku tworzy się duże klasy, gdzie uczniowie będą jeden na drugim siedzieć, a w Grabskim mają miejsce to tam nie można klas utworzyć?

19:31, 20.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytamPytam

16 1

Czy ktoś chce wykończyć Grabskiego? Duży nabór i tylko 5 klas? Tyle co w ogólniaku?

20:42, 20.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZdziwionyZdziwiony

15 1

5 klas w Dąbrowszczaku, 5 klas w Kasperku, ileś w Staśku, 6 w Troczewskim i 5 w Grabskim choć nabór był na więcej? Na miejscu rodziców pisałabym do Onetu.

22:26, 20.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PbnnmPbnnm

14 1

Przecież to Grabski ma najlepszą infrastrukturę edukacyjną spośród kutnowskich szkół i 90 letnią tradycję... Widać ktoś tego nie szanuje....

23:11, 20.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grabski Grabski

12 2

Grabski miał nabór na podwójne klasy w kilku zawodach. Tak wynikało z danych w systemie.

00:01, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgAAgA

11 2

Staszic idzie na dno pod tą dyrekcją.

08:01, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

matkamatka

13 1

Szkoda, że nikt nie widzi jak moja córka płacz. Chciała iść do Grabskiego, a wylądowała w innym technikum mimo dobrych wyników. Starszy syn chodzi do Grabskiego i się cieszyłam, że ona też chce tam iść, bo jest bezpiecznie i dobrze uczą. Powiedzieli wczoraj, że jednak nie dostali klas i nic już nie mogą zrobić, że pisali pisma i takie tam. A tu czytam, że inne szkoły dostały. W komentarzach, że jakieś rozgrywki. Tylko czemu płaci za to moja córka?!

08:25, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

irenka Oirenka O

2 0

Mogła sie uczyc to by sie dostała niech idzie do Mietka

12:57, 23.07.2023

NNNN

17 1

Do Matka: Proszę Pani, doskonale Panią rozumiem. Proszę iść do starostwa, do kutnowskiego kuratorium, zainteresować ludzi dramatem Pani córki. I niech Pani nie daje się zwieść bzdurom że wszędzie można się uczyć. Pani córka miała prawo wybrać sobie szkołę. Nie jesteśmy w Korei Północnej, gdzie władza wie lepiej niż obywatel, gdzie ten chciałby kontynuować naukę.

10:01, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolitykPolityk

17 0

Trzech posłów z Kutna i żaden nie widzi że coś dziwnego dzieje się z tą rekrutacją? Może nam ci posłowie niepotrzebni? Tak samo reagują posłowie z innych miast...czyli nie reagują. To po co nam oni?

10:36, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniec Kutnamieszkaniec Kutna

12 0

A co na to opozycja? Panie Debich, Panie Gierula! Działajcie w tej sprawie!

12:03, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

NowyNowy

7 1

Najpierw niech ktoś wyjaśni, jakim cudem system przerzucił te dzieci do innej szkoły

14:24, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

StaryStary

8 0

Dobre. Jak znam życie nikt tego nie wyjaśni. Ale Nowy wskazał ważny problem.

15:17, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmyAmy

6 0

To po prostu jest bardzo nieuczciwe. Jaki dajecie przykład? Jak mamy wychować młodzież na prawych i porządnych obywateli, skoro widzą, że zasady to tylko fasada bo i tak na końcu wygrywa nie lepszy, a ten kto ma lepszy układ z władzą, to uczy, że nie praca i rzetelność a cwaniactwo się opłaca . Jak potraktowaliście nauczycieli, po co mają organizować otwarte drzwi, promować szkołę, dbać o wysoki poziom nauczania, skoro o tym ile będzie klas w szkole nie decydują dzieci, ich rodzice ani reputacja szkoły. Wstyd, hańba i zwyczajna niesprawiedliwość.

16:29, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grupa zatroskanych rGrupa zatroskanych r

9 0

Dlaczego lekcewazona jest przyszlosc naszych dzieci? Kto pozwolil zeby staroscina Magdalena k. Robila co chciala? Biznes to biznes nie licza sie ludzie. Gdzie sa prawozadni posłowie z PISu?! Mówimy temu dość!!!!!
#TVP #TVN #Łódzkie Kuratorium Oświaty

18:26, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

WwwWww

5 0

To jest wlasnie PIS i jego kadry. Czy to prawda, ze pani dwojga nazwisk nalewala piwo w barze, a teraz zajmuje sie edukacja?
A absolwent Grabskiego, obecny starosta, tak nie lubi swojej szkoly, ze chce ja zniszczyc?
Nie wygral ich kandydat na dyrektora, to sie mszcza na szkole i uczniach? Gdzie tu uczciwosc, gdzie tu zrozumienie dramatow uczniow, ktorzy sa przerzucani do innych szkol???

20:33, 21.07.2023

WyborcaWyborca

3 0

Pani starosta stała za barem i piwo nalewała aż budę zamknięto i poszła w politykę. Tu liczyć nie trzeba.

22:27, 21.07.2023

PomysłPomysł

8 0

Drodzy rodzice uczniów, drodzy nauczyciele, starostwo pokazało, że ma w ... nosie dramaty Wasze i Waszych dzieci. Pokażcie, że Wy też macie ich w...nosie. Wiosną będą wybory- nie głosujcie na nikogo z tych, którzy mają wpływ na to zamieszanie i niesprawiedliwość. Ja nie zamierzam oddać swojego głosu ani na tych ludzi, ani na listę, na której będą. Tyle możemy razem zrobić.

19:21, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ktoś Ktoś

1 3

Ta dyskusja nie jest w ogóle merytoryczna. Ktoś słusznie zapytał, dlaczego system przerzucil dzieci do innej szkoły.

19:30, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ktoś Ktoś

0 3

Ta dyskusja nie jest w ogóle merytoryczna. Ktoś słusznie zapytał, dlaczego system przerzucil dzieci do innej szkoły.

20:19, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ktoś 2Ktoś 2

3 0

Ktosiu zapamiętaj system nie jest autonomicznym narzędziem. Kieruje nim człowiek. W tym przypadku odpowiedź jest prosta kto nim kieruje. Podpowiem ci Pani Magdalena.

01:27, 22.07.2023

To jaTo ja

3 1

Nie jest merytoryczną? Matka pisze, że jej córka nie dostała się do wybranej szkoły, choć była taka możliwość, ale nie dano szkole zgody na utworzenie dodatkowej klasy ( a innym szkołom dano), inny piszę, że ktoś chce zatopić Gdańskiego, a Ty stawiasz zarzut o brak merytoryki. Tu są ludzkie dramaty!

21:04, 21.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Irenka OIrenka O

1 0

A Mietek i Alo?

12:55, 23.07.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%