Zamknij
REKLAMA

Kutnowskie kreuje! Forum ludzi kultury powiatu kutnowskiego

14.02, 27.11.2022 Bożena Gajewska Koordynatorka zadania Aktualizacja: 14.03, 27.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

„Kutnowskie kreuje! Forum ludzi kultury powiatu kutnowskiego” to jednodniowe  spotkanie, które odbędzie się 28 listopada 2022 roku (poniedziałek)  od godz. 9.00 do 15.30. Zaproszono 100 ludzi działających w obszarze kultury ze wszystkich 11 gmin w powiecie kutnowskim: Bedlno, Dąbrowice, Krośniewice, Krzyżanów, Gmina Kutno, Miasto Kutno, Łanięta, Nowe Ostrowy, Oporów, Strzelce, Żychlin. Spotkanie zorganizowane zostanie w stolicy powiatu – Kutnie, w  filii Kutnowskiego Domu Kultury – Centrum Teatru, Muzyki i Tańca przy ul. Teatralnej 1. 

Projekt  pn. „Kutnowskie kreuje! Forum ludzi kultury powiatu kutnowskiego” został zgłoszony w 2021 roku  do Budżetu Obywatelskiego  Województwa Łódzkiego przez Bożenę Gajewską, mieszkankę Kutna. Projekt został jednym ze zwycięzców w Budżecie Obywatelskim  Województwa Łódzkiego Łódzkie na plus i  zadanie  przekazano  do realizacji na 2022 rok. Autorkę  projektu zaproszono do koordynowania zadania i realizuje je we współpracy z Łódzkim Domem Kultury, organizatorem zadania.

Podczas forum odbędą się wykłady, prelekcje,  wymiana doświadczeń i rozmowy kuluarowe. Celem projektu jest integracja środowiska osób zajmujących się animacją i edukacją  kulturową w regionie kutnowskim oraz stworzenie  możliwości wymiany doświadczeń i nawiązywania  kontaktów, które mogą zaowocować nowymi formami współpracy w dziedzinie kultury.  Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego pana Grzegorza Schreibera oraz Starosty Kutnowskiego pana Daniela Kowalika.

W programie: Rozgryźć dziedzictwo. Jak rozpoznać i wykorzystać dziedzictwo regionu w działaniach kulturalnych Izabela Treutle regionalistka, muzealniczka, przewodniczka  turystyczna i animatorka kultury opowie, czym jest dziedzictwo kulturowe, dziedzictwo lokalne, czyli dziedzictwo „małych ojczyzn” (materialne i niematerialne); Jak wpisać produkt/potrawę na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Łódzkiego - Agnieszka Mikulska przybliży zebranym informacje, w jaki sposób przejść przez procedurę związaną z wpisem. Powiat kutnowski nie posiada ani jednej potrawy czy produktu wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Łódzkiego. Należy tę sytuację zmienić.  Być może przy pomocy eksperta uda się w 2023 roku dokonać  wpisu przynajmniej jednej z gmin powiatu kutnowskiego; Jaki strój w regionie jest nam dzisiaj potrzebny? - etnografka Alicja Woźniak zaznajomi uczestników Forum z  regionalnym strojem i jego lokalnymi tradycjami w budowaniu tożsamości, zachowaniu dziedzictwa kulturowego i wpływu tradycji na współczesną estetykę ubierania się; Oferta Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego dla sektora kultury - Wiktoria Dojnik przedstawi zebranym informacje m.in. na temat:  jak ubiegać się o otrzymanie patronatu Marszałka Województwa; otwartych konkursów ofert na realizację zadań województwa z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego; otwartych konkursów ofert na udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków województwa; współpracy z organizacjami pozarządowymi.

(Bożena Gajewska Koordynatorka zadania)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MetfunMetfun

6 1

Sztuką jest kreowanie kultury mając za plecami takie indywidua jak Kowalik czy von Schreiber 12:10, 23.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

antoniantoni

1 0

Kowalik z Kotulska na czele to powinni MDK dotowac i promowac, w koncu to powiatowa instytucja kultury, moze starostwo oglosi konkurs na najlepsza potrawe regionalna powiatu kutnowskiego, az dziw bierze ze dzial promocji na to nie wpadl, moze brak tam kreatywnych... 21:57, 28.11.2022


REKLAMA
0%