Zamknij
REKLAMA

Jubileusz małżeński Państwa Wykrętowicz

14.38, 03.10.2022 Urząd Miasta Kutna Aktualizacja: 15.37, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość Złotych Godów Państwa Teresy i Henryka Wykrętowicz. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami. W słowach skierowanych do Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których doświadczyli wiele radości i szczęścia, ale również i trosk. Jak podkreślił prezydent: "... Ta wspaniała rocznica to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Niech ten jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń". Prezydent podziękował również Jubilatom za ich dorobek  zawodowy, dzięki któremu miasto Kutno na przestrzeni minionych lat rozwijało się.

Państwo Wykrętowiczowie ślubowanie złożyli 2 kwietnia 1972 roku w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Zawodowo pani Teresa związana była z kutnowskimi zakładami "Polfa", BASF, natomiast pan Henryk pracował w transporcie. Ich pasje to m.in. podróżowanie, sport, film. Jak podkreśla Jubilatka w ich wspólnym życiu najważniejsza jest miłość, jako jedyna recepta na udany związek. Poznali się na zabawie tanecznej, ale nie od razu pan Henryk przypadł do gustu obecnej małżonce. Musiał wykazać się dużą dozą cierpliwością i zaangażowania, co zaskutkowało wspólną drogą przez życie. Są szczęśliwymi rodzicami córki Iwony i syna Dariusza oraz dumnymi dziadkami wnuczek Darii i Vivian. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego. Niezmiennie od 50-ciu lat darzą się wielką miłością i szacunkiem. 

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych lat wypełnionych miłością, szczęściem i zdrowiem.

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 4 do 6 miesięcy.

Pary, które szczęśliwie doczekały jubileuszu Szmaragdowych (55 - lecie), Diamentowych (60-lecie) czy następnych Godów również mogą zgłaszać taki fakt do USC. Podczas zorganizowanej uroczystości Jubilaci otrzymują listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Kutna.  

Więcej informacji pod numerem tel. 24 254 28 84.

 

                                                                               Biuro Prasowe

                                                                                            

 

(Urząd Miasta Kutna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Szczęscia moiSzczęscia moi

4 0

Szczęścia szanowni Państwo i duzo zdrowia|

Po tytule już myślałem ze artykuł o wójcie Łaniat i jego żonie :D 15:08, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kuriozum?!kuriozum?!

6 2

Niewątpliwą rację mają liczni Forumowicze i Ci z Państwa, którzy twierdzą, iż pojawiający się wśród Jubilatów nijaki bebrzyńsiu, to jawi się, jak jakiś taki zeschnięty truposzczak z egipskich wykopalisk , oczywiście w przeciwieństwie do Szanownych Jubilatów, którzy, co tu dużo pisać, po prostu kwitną swoją fizjonomią i niezwykle korzystnym wizerunkiem, prawda ?!? Ot, dorobił się stary komuch na miernej politykierce, booo... kasa bebrzyńsiu, to nie wszystko, liczy się wygląd, pozytywny wygląd, a do tego trochę ogłady, zdrówka oraz codziennego odpoczynku, na emeryturze ma się rozumieć, na którą widocznie kiepściunio zapracowałeś, skoro w takim skamieniałym wieku jeszcze musisz zataczać się po urzędowych korytarzach, tak ?!
P.S. A może bebrzyńsiu zreflektowałbyś się odrobinkę i uwolnił Nas od swojego niewyjściowego widoku udając się w emerytalne pielesze, a i tobie, może, poszłoby to na zdrówko ?! 15:13, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LotaLota

2 0

Cela w Garbalinie jest bardziej humanitarna niż te 50 lat - ja stawiam na Martę Kaczyńską i rozwody 21:13, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdekEdek

1 4

Jakie wielkie szczęście oglądać naszego Pana w dostojnym towarzystwie seniorów.
Prosimy częściej! 22:13, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%