Zamknij
REKLAMA

Czy burmistrz ma nadal mieszkańców w głębokim poważaniu?

09.01, 09.08.2022 Ola Rzadkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Od 10.30 będą obradować radni miejscy z gminy Krośniewice. W porządku obrad zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022 – 2025,  udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kutnowskiego w kwocie 350 000 zł na dofinansowanie zadania pn. „Remont dróg powiatowych: nr 2172E Nowe – Marynin – Zalesie – Opiesin – Kurzjama – Grabów – Nagórki na odcinku od km 0+000 do km 2+828 oraz nr 2133E st. Kolej. Strzelce Kujawskie – Strzelce – Oporów na odcinku od km 3+420 do km 7+980” w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 roku.

Rada podejmie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Krośniewice, w sprawie zwolnienia dyrektora przedszkola od obowiązku realizacji tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w roku szkolnym 2022/2023.

W porządku obrad znalazło się również podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia Delegata do reprezentowania Gminy Krośniewice w Łódzkim Stowarzyszeniu Samorządowym "PomagaMY".oraz podjęcie uchwały w sprawie przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargi na uchwałę Rady Miejskiej w Krośniewicach nr XXXII/231/13 z dnia 23 maja 2013 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Krośniewice w części ustalającej przeznaczenie fragmentu działki nr 198/2 oznaczonej na planie symbolem 12 KDD pod drogę dojazdową.

Rada Miejska ustali również Regulamin nadawania tytułów honorowych i wyróżnień honorowych i wysłucha sprawozdania z działalności Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach za 2021 r.

Sesja zakończy się sprawami różnymi.

https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/1872/rada-miejska-w-krosniewicach.htm

Z relacji

Radni przyjęli pięć pierwszych uchwał. Z uwagi na kolejną już nieobecność na sesji burmistrz Katarzyny Erdman przewodniczący Sławomir Kępisty miał wątpliwości przy uchwale o wyznaczeniu delegata Gminy Krośniewice do Łódzkiego Stowarzyszenia Samorządowego "PomagaMY". Zastępca burmistrza Krzysztof Urbański zapewnił, że burmistrz Erdman się zgadza. Rada Miejska podjęła uchwałę 12 głosami "za" , 1 "przeciw" i 1 "wstrzymujący".

Przed uchwałą o regulaminie nadawania tytułów honorowych na sali obrad pojawiła się burmistrz, jednak z powodu braku okularów nie przedstawiała swojego projektu uchwały. 

- Pani burmistrz rekomendowała projekt uchwały o nadaniu tytułów Zasłużony dla Gminy Krośniewice oraz wyróżnień Gmina Krośniewice dziękuje - mówił zastępca Krzysztof Urbański. - Jest to niejako odzew społeczny, ale również pani burmistrz, że mamy wielu wartościowych ludzi, którzy działają na rzecz gminy, mieszkańców którzy się w sposób wybitny wyróżniają w dziedzinie społecznej, kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej na rzecz gminy na kanwie ogólnopolskiej i międzynarodowej. O tytuły może wystąpić burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej, organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy.

Radna Jadwiga Piotrowska zapytała - Czy pani burmistrz będzie przychodzić na dany punkt, żeby uhonorować tę osobę?

- Pozwolicie państwo, że to ja podejmę decyzję, kiedy będę przychodzić na sesje - odparła burmistrz Katarzyna Erdman.

- Rozumiem, że ma pani nadal mieszkańców w głębokim poważaniu, to moja osobista opinia -skwitował przewodniczący S. Kępisty.

Radni podjęli uchwałę o tytułach honorowych w gminie Krośniewice 14 głosami "za".

Sprawozdanie z działalności Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach za 2021 r. było omawiane szczegółowo na komisjach.

Katarzyna Erdman podziękowała dyrektor Małgorzacie Przygodzkiej, która z dniem 31 sierpnia kończy współpracę z samorządem gminy Krośniewice. 

- To bukiet dla Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, to wspaniała załoga. Pan burmistrz mówił zawsze, że my tylko wykonujemy obowiązki, ale jest tak, że podchodziliśmy z miłością do tego co robiliśmy. Ja też mam takie podejście. Dziękuję moim współpracownikom, radnym i mieszkańcom, którzy tak pięknie tworzyli kulturę w Krośniewicach -mówiła Małgorzata Przygodzka.

Radny Mieczysław Król złożył formalny wniosek o przyłączenie Krzewia do Krośniewic, z uwagi na powstający tam port. Radny  Wojciech Koczaski uznał, że to nietrafiony pomysł bo między Krzewiem a Krośniewicami są Morawce.

- I co będziemy jechać z Krośniewic przez Morawce do Krośniewic? - spytał retorycznie radny W. Koczaski.

Jeśli chodzi o szkołę w Zalesiu, zastępca burmistrza poinformował,  że szkoła jest sprzedana, oferent wpłacił już duże wadium i wkrótce wpłaci resztę.

Krzysztof Urbański  zdementował plotki na temat wysokich opłat na nowym targowisku miejskim. - Żadne drastyczne podwyżki nie są przewidywane za to, że ktoś będzie handlował pod zadaszeniem- wyjaśniał zastępca burmistrza. - Ci którzy rozprzestrzeniają takie informacje mówią nieprawdę. Być może będzie trzeba uwzględnić wskaźnik inflacji.

Gmina Krośniewice otrzymała dofinansowanie na termomodernizację 6 kamienic. To kwota  1,2 mln zł i 500 tys. zł pożyczki.

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (20)

Miezkaniec K-cMiezkaniec K-c

13 0

A coż tu komentować ,czarna rozpacz te władze samorządowe,przepraszam włądz w osobie Burmistrza 19:35, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krukkruk

25 1

Z jednych Krośniewic przez Morawce do drugich Krośniewic. Śmiać się czy płakać ? - oto jest pytanie. 19:43, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HonorowyHonorowy

18 0

Co ona robi, gdy nie przychodzi na sesję?
20:29, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

darekdarek

6 9

stacja powinna być w granicach miasta od dziesiątek lat a przy niej tereny przemysłowe tak jak robili wszyscy chcący się rozwijać pewnie żaden samorząd by sobie tego nie odpuścił tylko u nas przez tyle kadencji banda leniwych próżniaków nic nie robiła dla rozwoju naszej gminy pan radny twierdzi że to niedorzeczny pomysł jak do tego doszedł że promocja i tworzenie marki tak jak lubień czy brześć jest *%#)!& wieś wykorzystuje miasto w każdej dziedzinie ale gdy miasto czegoś potrzebuje wieś mówi nie a przecież rozwój służyłby wszystkim mieszkańcą gminy nie tylko miastu dzieci mieszkają setki kilometrów stąd i widzą was dwa razy do roku gdyby mieli warunki do życia w krośniewicach mielibyście do nich trzy kilometry od siebie czy kutno by rozkwitło gdyby nie powiększono granic napewno nie 22:39, 09.08.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

WiesioWiesio

13 0

A może trzeba spytać ludzi, którzy mieszkają na tym terenie czy chcą mieszkać w mieście, a nie wypowiadać się za kogos 01:15, 10.08.2022


do wiesia do wiesia

0 6

a może byś spytał tych mieszkańców czy chcą dotacje i dopłaty z naszych podatków te pieniądze nie biorą się z nieba musimy je zarobić w przemyśle 18:07, 10.08.2022


??????

6 2

A co to ma za znaczenie czy w granicach miasta czy na wsi??? Miasta od tego nie przybedzie. Generalnie to żadnych profitów z tego tytulu dla nikogo by nie bylo. 19:30, 10.08.2022


do ???do ???

3 0

jakich ty chcesz jeszcze profitów pracujesz dwa tygodnie na wiosne idwa przy żniwach reszte roku wyciągasz łapę po moje pieniądze czy wy nic nie potraficie zrobić bezinteresownie dla dobra ogółu mało czerpiecie od miast nie dając nic w zamian 15:27, 11.08.2022


E.UE.U

21 1

Burmistrz Erdman ma mieszkańców w głębokiej d...e. 07:26, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrośniewiakKrośniewiak

21 0

Dlaczego odeszła pani dyrektor Przygodzka? To bardzo dziwne 08:21, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlurisPluris

21 2

Dzisiaj burmistrz Krośniewic to taki murgrabia z PiS alla Radziwiłł i dyskurs z pospólstwem to ujma 08:26, 10.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do plurisdo pluris

0 1

tak dla porządku Radziwiłł był księciem najpierw książka potem mędrkowanie 14:32, 12.08.2022


ZadraZadra

18 2

Typowa pisowska buta i arogancja. Nie wiem dlaczego jeszcze Rada nie głosowała nad obniżeniem jej wynagrodzenia? Sesja to święto samorządu, widać, że nie dla wszystkich. 08:54, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kto rządzi ????Kto rządzi ????

19 0

Dziwne że burmistrz nie potrafi zwyczajnie kliku slow powiedzieć o propozycji swojej uchwały tylko musiałaby to przeczytać, a nie zrobi tego bo nie ma okularów

Dziwne że radny Król odczytuje wniosek o Krzewie z kartki, przecież taki wniosek bez problemu można było wygłosić bezpośrednio, to tylko dwa lub trzy zdania.

Dziwne, że zgłasza się taki wniosek nie konsultując tego z mieszkańcami.

Dziwne że to pa n Król zgłasza a nie Burmistrz

I ciekawe czy autor wniosku sprawdził na mapie jak przebiegają granice administracyjne wsi Krzewie. 10:46, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czy tylko?!Czy tylko?!

7 0

Jak zapewne orientują się Szanowni Państwo Forumowicze, to pycha, zakłamanie, fałsz, obłuda, buta, bufonada i zwykłe, pospolite chamstwo występuje, i to w szerokim tego słowa znaczeniu, w każdej opcji politycznej, w każdym środowisku nieodpowiedzialnych, domorosłych, nadętych prostaków, a szczególnie na poziomie różnych, różnistych tzw. samo-nie-rządów !!! Ale... (???) przecież wydawałoby się, że np. w -burako-kselskiej <ue> winna być inna kultura sprawowania urzędów tudzież odpowiedzialnej polityki, booo.... to tam winny być wykazywane wysokie standardy poszanowania Ludzi, prawa oraz szeroko rozumianej sprawiedliwości i nie tylko ludzkiej, tak ?! A co obserwujemy, bynajmniej przez te lata, kiedy Polska wstąpiła do tych struktur ? Ano właśnie, czołowi ichni politykierzy mają w głębokim poważaniu cywilizacyjne normy i zasady obowiązujące w cywilizowanym świece, a wręcz stają na drugim biegunie i stosują "standardy" z obyczajowego rynsztoku oraz pospolicie zwanego "kulturowego" ścieku, booo... jak szeroko i dobitnie opisują i pokazują różne media i publikatory, na porządku dziennym u tych "kryształowców" oszustwa, złodziejstwo ogromnych środków finansowych, kłamstwa, łamanie prawa, które wcześniej sami uchwalili, pijackie i obyczajowe orgie, kumanie się obmierzłych w codziennej higienie politycznej urzędasów (niestety, rudy volksdeucze tłuko-trusk jest w czołówce w tejże zatęchłej sadzawce!!!) na biesiadkach z m.in. sędziami z tzw. "trybunału nie-sprawiedliwości", o zgrozo, to jest standard, ba, ichnia "biblia" do codziennego stosowania <jej zapisów> i <nauk> z niej płynących, prawda ?!! A konia z rzędem temu, kto wskaże, iż w tym cuchnącym towarzychu-badziewiu znajduje się choć jeden <pisior> lub urzędnik spoza politycznego układu upadłego europejskiego folkloru pt. germańsko post-gestapowsko-hitlerowskich szmatławców, zakłamanych <żabojadów>, różnistych tzw. pedałów i tęczowych oraz innych tulipanowych popłuczyn ?!? Ale żeby nie było, Szanowni Państwo Forumowicze, wiemy doskonale, że kultura bycia, obycia, codzienna higiena w zachowaniu się w tym świecie, zależy przede wszystkim od Człowieka/Ludzi i jeżeli jest się Porządnym Gościem lub Gościówą, to żadna barwa na kołnierzyku nie spowoduje, że będzie to człek z naganną opinią, a tym bardziej, że raptem może zmienić się w pospolitego chama i prostaka, prawda?! Także nie osądzajmy Ludzi po przynależności politycznej, środowiskowej, zawodowej i innej, bo to jest prosta droga do wyrządzenia, takiemu czy innemu człowiekowi, ogromnej krzywdy nie mającej nic wspólnego z jego/jej etyką, moralnością i kulturą codziennego zachowania się!
Warto przy tej okazji pamiętać o starej, ciągle aktualnych zasadach i sprawdzających się przysłowiach - nie sądź bo sam/sama będziesz sądzona, ewentualnie - nie sądź innych wg siebie. Amen 11:09, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kulturalny chamKulturalny cham

22 2

Podziwiam dyr. Przygodzką, że przez ostatnie prawie 4 lata starała sie przedzierać z perłami poprzez tę grillowo-piknikową kulturę, ktora to nowa władza epatuje na każdym kroku. Niestety ku uciesze sporej czesci mieszkańców...natomiast dzien 1 września 2022 roku bedzie dniem żałoby po śmierci prawdziwej kultury w Krośniewicach
16:53, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

15 1

Podziwiać to ją trzeba za to, że tak długo wytrzymała i znosiła dzielnie wszystkie kolejne absurdalne pomysły Pani burmistrz ! 07:19, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec K-cMieszkaniec K-c

5 2

Wspaniałe podzię kowanie Pani Przygockiej,takie się należało,brawo dla Pani. 11:56, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jogijogi

0 1

czytam burmistrz....mysle Kutno 22:33, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MijaMija

8 0

To podziękowanie nie było ani szczere ani wspaniałe! 02:01, 12.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%