Zamknij
REKLAMA

Już jutro w Leszczynku impreza foklorystyczna

13:03, 05.08.2022 | Ola Rzadkiewicz
Skomentuj I Festiwal Złota Leszczyna fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

W najbliższą sobotę pod patronatem eKutno.pl odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej ,,Złota Leszczyna" w Leszczynku, w gminie Kutno, w powiecie kutnowskim. Jury w składzie Sylwia Kacalak, Jolanta Gutowska, Kuba Jabłoński, Joanna Krysiak Anna Staniszewska oceni uczestników w dwóch kategoriach zespoły wokalno-instrumentalne i kapele. Do Leszczynka przyjedzie ponad 20 zespołów z całej Polski. Program imprezy obfituje w liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

-  Wystąpią zespoły z całej Polski, nawet spod samego Rzeszowa. Jury będzie oceniać gwarowość, wyraz artystyczny, muzykalność, skład instrumentów -  mówi Jolanta Gutowska choreograf z Centrum Kultury Gminy Kutno

Wydarzenie rozpocznie się 6 sierpnia o godzinie 13.00 korowodem festiwalowym czyli prezentacją zespołów, następnie odbędzie się Msza Święta polowa, a od godziny 14 przesłuchania konkursowe. W programie przewidziano dużo atrakcji, m.in. koncerty, pokazy rękodzieła, warsztaty, piknik ekologiczny ,,Czyste powietrze".

- Podczas Festiwalu Złota Leszczyna odbędzie się wyjątkowy konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy ,,Na najlepszy wyrób cukierniczy". Liczymy na dużą kreatywność naszych pań i zapraszamy Państwa do spróbowania wypieków.- mówi Agnieszka Bujalska z Urzędu Gminy Kutno.

-  Na festiwalu poza wspaniałymi występami na uczestników będzie czekać ogródek gastronomiczny, kiermasz rękodzieła, hafciarstwo, malarstwo, rzeźba, ceramika, biżuteria. Można będzie też wziąć udział w plenerze malarskim albo warsztatach szydełkowania. Przewidujemy też dużo atrakcji dla dzieci. - mówi Joanna Stec z Urzędu Gminy Kutno.

Podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Ludowej ,,Złota Leszczyna" Fundacja Zwalcz Nudę w ramach projektu „Nasze Czyste Powietrze” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie prowadzić edukację ekologiczną oraz zapewni dzieciom moc atrakcji. Organizatorzy przewidują spotkania z ekspertem, który wyjaśni, jak poprawnie wypełnić wniosek i opowie, jakie korzyści niesie udział w programie „Czyste Powietrze”. Na pikniku oprócz wiedzy merytorycznej odbędą się animacje dla dzieci.

- Zapraszam do nas, do Leszczynka, 6 sierpnia od godz. 13.00 - mówi wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

Patronat honorowy na wydarzeniem objęli:  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn ,,Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego" współfinansowanego przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

PalusPalus

2 2

Patronat honorny nad folklorowym pieniem we dworze objęły pisowskie tuzy - ot takie kacze nato co to nawet guzika nie oddadzą nie mówiąc już o jedynie susznej wadzy gminnej 15:31, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomeoRomeo

4 1

Tylko mnie poproś do tańca... Ja na nic więcej nie liczę... 17:01, 05.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JuliaJulia

3 1

Od kiedy to Panie proszą Panów? 20:10, 05.08.2022


nosnos

5 0

Złota leszczyna bez ..Leszczynianek .Brawo Pani Wójt 21:23, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No ale?!? No ale?!?

8 0

Festyn festynem, ale przecież TA gruba "soltysina" i tak ma już "pozamiatane", na szczęście, tak?! To co, liczy w tym względzie na polityczna reikarnacje?!? 😥👎💩 12:59, 06.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%