Największa od lat inwestycja turystyczno-rekreacyjna na Ziemi Kutnowskiej staje się faktem. W piątek (22.07) podpisano umowę na wykonanie tzw. Zielonej Osi Miasta.
Pomysł zagospodarowania terenów w dolinie rzeki Ochni pojawił się w strategii rozwoju Kutna na lata 2014-2021.
- Oddawanie mieszkańcom tego typu miejsc to trend, który można zauważyć w wielu miastach w Polsce. Mieliśmy spotkania z mieszkańcami w tej sprawie, którzy chcieli, żeby ten teren wykorzystać to celów turystycznych czy sportowych – wyjaśniał na konferencji prasowej Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm z regionu: PBP Trakt Bobrzak Tecław sp. j., PW Hydrobud Paweł Złotowski i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. Liderem jest przedsiębiorstwo Trakt, a jego reprezentant Paweł Tecław, również w imieniu partnerów, podpisał umowę na realizację zadania.
- Chciałem przede wszystkim pogratulować panu prezydentowi, który pozyskał olbrzymie środki finansowe na tę inwestycję. Uważam, że jest to jeden z piękniejszych projektów realizowanych w historii Kutna. Cieszymy się bardzo na współpracę i mamy nadzieję, że za 18 miesięcy spotkamy się, żeby otwierać nowe tereny dla mieszkańców – podkreślał Paweł Tecław.
Projekt techniczny inwestycji wykonany został przez Zarząd Inwestycji Sp. z o.o.
Uroczyste podpisanie dokumentów miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.
Zielona Oś Miasta zakłada zbudowanie prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej). Oprócz tego inwestycja przewiduje też sporo zmian w Parku Nad Ochnią. Powstanie m.in. pawilon informacji turystycznej, przy którym wybudowane będą: rozarium, mini ogród botaniczny, skatepark, pumptrack, drewniany pomost na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, prysznice, przebieralnie czy kładka widokowa. Dodatkowo przy okazji wykonywania prac mają się tam pojawić również nowe: plac zabaw i siłownia plenerowa.
Przypomnijmy w październiku 2021 roku kutnowska inwestycja uzyskała promesę dofinansowania w wysokości ponad 24 000 000 złotych. Projekt o nazwie: „Budowa Infrastruktury Turystyczno-Rekreacyjnej i Sportowej w Dolinie Rzeki Ochni na terenie Miasta Kutna" obejmuje wiele mniejszych zadań mających poprawiać bazę turystyczno-rekreacyjną i łącznie ma kosztować prawie 31 000 000 zł.
Plac budowy zostanie przekazany w ciągu siedmiu dni od czasu podpisania umowy. Wykonawcy mają 18 miesięcy na realizację inwestycji.
Mose12:29, 22.07.2022
Każdy to wie, że każdą oś to trza smarować i to nieźle ale skąd na to wziąć kasę - znów podniosą podatki
kutnowiak09:53, 23.07.2022
Czemu zielonej osi nie przedłużono do Dybowa?
Do naprawy22:55, 23.07.2022
Mam nadzieję że nie ******** projektu dużo drzew !!! Mało betonu a I NAPRAWCIE DROGĘ DLA ROWERÓW NA ŁĘCZYCKIEJ przykro to mówić ale nie da się jeździć lepiej jedzie się po jezdni lub po chodniku z drugiej strony jezdni Ta ścieżka dla rowerów jest wyboista ja sam już dwa razy leżałem nie było to przyjemne i bezpieczne doświadczenie a I na Łęczyckiej młode drzewka usychają !!! TO JEST NIE GOSPODARNOŚĆ
Pieszy14:58, 24.07.2022
Na Łęczyckiej, to każdy kodomita jeździ chodnikiem.
Do roboty23:02, 23.07.2022
A spróbujcie wyciąć choć jedno drzewo !!!
PAMIĘTAJCIE BETON I DRZEWO SIĘ NIE LUBIĄ
JAK NAJ DALEJ OD KORZENI DRZEW
W KUTNIE JEST ZA MAŁO DRZEW I DBANIE O NIE TO FIKCJA KONEWKI SĄ SUCHE
Zróbcie coś z tym23:22, 23.07.2022
W Kutnie jest bardzo ale to bardzo mało ławek i koszy na śmieci
miejsce szatrapy12:11, 24.07.2022
Pytamy, bo mamy takie prawo, a tym bardziej oceniać w sposób rzeczywisty iii...krytyczny fałszywe postaci chociażby w lokalnej politykierce !!! Do -Ż-eczy. W tym momencie wypada, ba, trzeba zadać pytanie temu niegdysiejszemu bolszewo-komuchowi
P.S.
Czyżby (?) trafił się Nam "student" po
anatol15:28, 25.07.2022
do tej pory tereny nad Ochnią były wychodkiem dla psów i ich tępych właścicieli. W normalnym mieście po psach się sprząta i prowadza na smyczy. Teraz do tego dojdzie spęd wszelkiej maści kutnowskiej hołoty. Porządku nie będzie kto pilnować podobnie jak sprzątania po psiorach. Policja i straż miejska ma to głęboko w d...... . Wiem bo tu mieszkam i widzę.
Eko16:20, 25.07.2022
Wystarczyłoby zrobić alejki żwirowe, ławki, posadzić drzewa. Ale znajomy Królika musi zarobić na betoniozie....
2 0
Na Dybowie nikt nie mieszka z miejskie wierchuszki.