Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie projektu: Targi dla Serc

16:11, 20.06.2022 | Targi dla Serc
Skomentuj
REKLAMA

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie: Zofia Pawlicka, Natalia Dębska, Natalia Fronczak oraz Natalia Stępniak w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii" przeprowadziły projekt o nazwie „Targi dla Serc".

- Nasza nazwa powstała z myślą, o niesieniu pomocy wprost z głębi serc, wszystkich biorących udział w projekcie, do serc osób potrzebujących pomocy.  Zauważyłyśmy, że wiele ludzi jej potrzebuje, to właśnie z myślą o nich zaczęłyśmy działać, aby nieść nadzieję na lepsze jutro. Naszymi działaniami pragniemy pokazać, że uczynki, które mogą wpłynąć na dobro drugiego człowieka, wcale nie są takie trudne do wykonania, a nagroda, jaką jest uśmiech na twarzy drugiej osoby, jest bezcenna - mówią dziewczyny. - Naszym celem stało się więc zaangażowanie jak największej ilości ludzi z Kutna i jego okolic do pomocy w akcji charytatywnej na rzecz Andzi Kocik, która choruje na glejaka. Dziewięcioletnia dziewczynka ma aż trzy guzy mózgu, które naciskają jej na nerwy wzrokowe, przez co coraz bardziej traci wzrok. Aby pomóc Andzi w powrocie do zdrowia, potrzebne było zebranie ogromnej sumy pieniędzy, by umożliwić jej operację w Stanach Zjednoczonych.

- Nasza forma pomocy polegała na znalezieniu osób z talentami do robót ręcznych, które zechciały przekazać nam niektóre z własnoręcznie wykonanymi przedmiotami, które każdy z was mógł nabyć w ramach nagrody, za wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Andzi, przy naszym stoisku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się w grudniu. Dzięki temu mogłyśmy dać małym biznesom większy rozgłos oraz zaangażować w nasz projekt mieszkańców Kutna i okolic, dlatego pomoc otrzymała nie tylko dziewczynka ale i każdy kto w najmniejszy sposób nas wsparł w „Targach dla Serc" - opowiada Zofia Pawlicka.

Licealistkom udało się zebrać sporą kwotę. Oprócz sumy, którą przekazały Andzi, zyskały w olimpiadzie również dwie, bardzo znaczące nagrody: Brązowego Wilka - za najlepszy projekt w szkole oraz Srebrnego Wilka - za najlepszy projekt w województwie łódzkim.

- Nie udałoby się nam tego osiągnąć bez Was, za co jeszcze raz ogromnie dziękujemy - uczennice dziękują wszystkim, których wsparły. - Nasz projekt został stworzony, aby ludzie nie byli tak obojętni na krzywdę bądź chorobę drugiego człowieka, i nasz cel udało się osiągnąć, w dodatku o wiele lepszy niż zakładałyśmy. Przesłanie, które niesiemy brzmi:

„Jeśli możemy pomóc, róbmy to jak najczęściej, bo naprawdę warto. Pamiętajcie, dobro powraca."

(Targi dla Serc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JasiaJasia

0 0

Dobro wraca 11:18, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%