Zamknij
REKLAMA

Targowisko w Krośniewicach w budowie

13:48, 11.05.2022 | Ola Rzadkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Trwa przebudowa targowiska miejskiego w Krośniewicach. Teraz wykonywane są prace na środku placu, jak mówi burmistrz gminy Katarzyna Erdman przebudowa nie przerwie sprzedaży towarów przez rolników czy handlowców. Koszt inwestycji to ponad 3,6 mln zł. W poprzedniej kadencji gmina pozyskała na projekt "Mój Rynek" prawie milion zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i dodatkowo będzie posiłkować się milionowym kredytem. 

- Na targowisku odbywać się będzie handel produktami ogrodniczymi i rolno-spożywczymi, przemysłowymi a także handel zwierzętami gospodarskimi. Obecny projekt przewiduje budowę 48 stoisk i nad nimi wiat handlowych, 10 boksów z wiatami do handlu zwierzętami gospodarskimi. Dodatkowo 30 miejsc do handlu indywidualnego, 7 do handlu samochodami. Budujemy też miejsce dla weterynarza, gdzie będzie izolatka dla zwierząt. Nie zabraknie szczelnego pojemnika na gnojownicę i miejsc na kontenery na śmieci- mówi Katarzyna Erdman, burmistrz gminy Krośniewice.

Powierzchnia targowiska to ponad 7 tys. mkw. Będzie ona utwardzona, z parkingiem na 74 samochody, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. 

- Będzie wykonane odwodnienie terenu, system kanalizacji z włączeniem do kanalizacji deszczowej, oświetlenie. Na targowisku zamierzamy też uwzględnić tereny zielone - dodaje burmistrz. - Dla rolników i sprzedawców na pewno będzie to duże udogodnienie, ponieważ w miesiącach deszczowych i chłodnych powierzchnia targowiska była błotnista. 

Jak mówi K. Erdman nowy wizerunek targowiska miejskiego kosztować będzie ponad 3,6 mln zł, a prawie milion złotych po prawidłowym rozliczeniu dotacji w Urzędzie Marszałkowskim wróci do budżetu gminy. Pozostanie tylko spłacić kredyt. - Dziękuję państwu radnym za zgodę na dołożenie środków do tego zadania - dodaje burmistrz.

Przebudowa targowiska ma zakończyć się jeszcze w tym roku, w listopadzie. 

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

burbur

0 1

Burmistrz miasta Kutno, moglby brac przyklad, targowica w Kutnie juz dawno powinna zostac wyremontowana, i jakas gielda samochodowa z prawdziwego zdarzenia by sie przydala 22:12, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

arsenarsen

1 0

komu potrzebna jest giełda samochodowa jak komis przy komisie 19:17, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%