Zamknij

Wyruszył kolejny pociąg po obywateli Ukrainy

08:41, 09.03.2022 Aktualizacja: 20:06, 09.03.2022
Skomentuj fot. Piotr Wajman fot. Piotr Wajman

Kolejna grupa uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy przyjedzie do województwa łódzkiego. Drugi pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wysłał 8 marca Marszałek Grzegorz Schreiber.

Pociąg pojedzie do Jarosławia. Działania przeprowadzone zostały w ścisłej współpracy z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem.

To już drugi pociąg wysłany przez marszałka województwa łódzkiego po mieszkańców Ukrainy. Pierwszym, w niedzielę (6 marca) przyjechało 300 osób.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podejmuje szereg działań, które pomogą obywatelom Ukrainy. Dla osób dorosłych z inicjatywy marszałka Grzegorza Schreibera zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia z języka polskiego. Kursy językowe realizują nasze szkoły w Łodzi, Zgierzu, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Łowiczu i Skierniewicach. W Wojewódzkim Urzędzie pracy utworzony zostanie punkt informacyjny, w którym obywatele Ukrainy, na miejscu otrzymają informacje o możliwościach zatrudnienia.

 

(Zespół prasowy Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Kancelaria Marszałka Wydział Prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Rozumiem, że Rozumiem, że

7 1

Pan marszałek Grzegorz Schreiber będzie ich utrzymywał ze swoich pieniędzy - bardzo łatwo rozdaje się cudze czyli nasze, podatników pieniążki ?

09:26, 09.03.2022
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kotkot

3 1

widzę, że poniektórzy już na oczka przejrzeli! brawo!

09:48, 09.03.2022

Czarnobyl rozmontowaCzarnobyl rozmontowa

4 2

Ciekawe jak ci kacap zacznie przypalać ogon kto cię przygarnie? Jak liczysz na niemaszków to się przeliczysz a najwyżej chełm dostaniesz.

15:58, 09.03.2022

żądamy reparacji żądamy reparacji

2 3

https://wpolityce.pl/swiat/589081-niemiecki-burmistrz-nie-chce-przyjmowac-uchodzcow-z-ukrainy. Czyli plan niemców i pultera rozgrywa się na naszych oczach .

15:54, 09.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rtrt

1 2

ludzie LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS a empatii w was tyle co w putinie człowieka

19:40, 09.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Biała KassandraBiała Kassandra

3 0

Czy leci z nami pilot Miga 29 ...???...

Bruksela realizuje testament Austriaka zapisany w pamiętniku pt. "Mein Kampf"... Dzisiaj w jednym z hipermarketów, do koszów na dary dla sąsiadów, już jakoś nikt nie wrzucał. Biedna (przymusowa) wolontariuszka, wyglądała na przestraszoną. W sklepie też coś jakby biedniej, czyżby groził nam brak towarów...???... Po tej akcji z migami chyba ludzie nawet mało rozumni zobaczyli, że jesteśmy sami jak w 1939... Chcemy pokazać światu jacy jesteśmy fajni i sympatyczni, a świat na to patrzy i widzi jacy jesteśmy durni... Już zostaliśmy sami, ale jeszcze mamy co jeść...
https://www.youtube.com/watch?v=PyNLCBCoGlw

12:00, 10.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%