Zamknij
REKLAMA

Niezależnie od własnych ograniczeń wszyscy jesteśmy tak samo wartościowi

21:13, 11.10.2021 | Fundacja Niebieski Wiatrak
Skomentuj
REKLAMA

Zakończył się cykl warsztatów integracyjnych dla dzieci pt. "Wiatraki kołyszą horyzont" przygotowanych przez Fundację Niebieski Wiatrak. Pierwsze zajęcia odbyły się w Żychlińskim Domu Kultury. Warsztaty są realizowane dzięki Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS

- W ciągu dwóch spotkań 10 dzieci ze szkól podstawowych i specjalnych poznawało siebie i swoich rówieśników, poznawało swoje zmysły, ich funkcjonowanie i preferencje sensoryczne. Poprzez zabawę i kreatywne działanie przy tworzonych własnoręcznie masach plastycznych i mydełkach dzieci uczyły się współpracy, tolerancji i szacunku - mówi Katarzyna Makkink, koordynator projektu. - Wspólne działanie wzmocniło również poczucie własnej wartości u uczestników i przekonanie, że niezależnie od własnych ograniczeń i umiejętności wszyscy jesteśmy tak samo wartościowi. Potwierdzeniem tego jest fotorelacja zamieszczona na naszym fi deklaracja uczestników warsztatów do dalszych, wspólnych działań.

- Ze względu na różne tempo pracy uczestnicy potrzebowali pomocy ze strony opiekunów i wolontariuszy. Prowadzenie  zajęć dla tak różnorodnej grupy dzieci wymagała dużej  elastyczności, a czasami indywidualizacji zajęć  ale dała też niesamowite efekty - mówi Aleksandra Tondyra- Plewa, opiekun uczestników warsztatów.  - Używaliśmy różnych mas plastycznych oraz rysunków szablonowych, które uczestnicy mogli dekorować w dowolny sposób. Tu przejawiła się wielka kreatywność dzieci, które wybierały ulubione kolory i dodatki oraz często zaskakiwały swoją pomysłowością. Uczestniczy warsztatów wychodzili bardzo zadowoleni, mogli zabrać ze sobą wykonane rękodzieła (mydełka, ulepione figurki, prace z zimnej porcelany. 

- Teraz prowadzimy nabór na warsztaty integracyjne w Kutnie 16 i 23 października. W Kutnowskim Domu Kultury poprowadzą je Kasia, Agnieszka i Ola. Zachęcamy rodziców dzieci w wieku szkolnym - mówi Marzena Woźniak, prezes Fundacji Niebieski Wiatrak. 

REGULAMIN

 

(Fundacja Niebieski Wiatrak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%