Zamknij
REKLAMA

BOHO w stronę natury w Kutnie. Mikrogranty w Łódzkiem 2021

15:44, 07.10.2021 | Joanna Wastowska
Skomentuj
REKLAMA

Od września tego roku nieformalna grupa "BOHO dziewczyny" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" w ramach programu „Mikrogranty w Łódzkiem 2021” realizuje program "BOHO – w stronę natury”. 

Program "BOHO w stronę natury" to zadanie realizowane przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Realizatorzy programu adresują swoje działania do 14 dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej w wieku od 9 do 20 roku życia, mieszkańców powiatu Kutnowskiego. Program ma cel terapeutyczny i integracyjny, skupiony jest wokół ekspresji emocji i budowania tożsamości społecznej . W ramach realizowanych warsztatów arteterapeutycznych uczestnicy zdobędą wiedzę na temat własnej osoby, zwiększą umiejętności wyrażania emocji, rozładowywania napięć oraz rozwiną swoje zainteresowania i zdolności podczas pracy z materiałami naturalnymi, takim jak min. drewno, sznurek.

Podczas pierwszych zajęć „Chwost” uczestnicy zostali zapoznani z panującymi trendami dekoracji wnętrz. Następnie wykonali ze sznurka bawełnianego chwosty. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przebiegały w miłej atmosferze.

Warsztaty pod nazwą „Słodkości podano” dotyczyły pracy z drewnem. Uczestnicy wykonali mini patery na torciki i ciastka. Widoczne było zaangażowanie w wybór olejów i wosków barwiących drewno. Podczas zajęć dzieci oraz młodzież charakteryzowała naturalność i swoboda w działaniu.

Kolejne zajęcia „Wazon boho” zostały poświęcone tworzeniu wazonów z wykorzystaniem sznurkówi koronek. Wymagały precyzji i dbałości o estetykę pracy. Uczestnicy pozostawali skupieni na tworzeniu. W efekcie końcowym werbalizowali zadowolenie i satysfakcję z osiągniętych rezultatów. Ponadto odkryli dodatkową funkcję użyteczności stworzonych prac. Młodzież stwierdziła że wazony mogą również posłużyć jako lampiony na taras domu.

(Joanna Wastowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

IrenaIrena

4 0

Był dawniej w szkole przedmiot Prace Ręczne i Plastyczne, dzieci wiedziały jak zaszyć dziurę w w spodniach, przyszyć guzik, zrobić karmnik dla ptaków, wbijać gwoździe, zrobić abażur z liści, ugotować proste danie, zrobić ciastka.
Bez grantów, wojewódzkiej kasy i pisana w internecie!!!!! 18:00, 07.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JacekJacek

0 0

Dawniej było mądrzej. 11:38, 12.10.2021


MrowekMrowek

1 0

W pełni się zgadzam. Za moich czasów były Prace Techniczne. Robiliśmy sałatki. Karmniki. I mnóstwo innych rzeczy. Teraz w szkole jakby dali dzieciom do ręki nóż lub młotek.. i któreś by sobie palca skaleczyło. To była by prokuratura i nalot z kuratorium. Dlatego dobrze że ktokolwiek coś robi żeby naprostować lewe ręce.. :) 20:30, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%