Zamknij
REKLAMA

Złote Gody trzech par małżeńskich w Kutnie

12:55, 13.09.2021 | Joanna Brylska Biuro Prasowe
Skomentuj
REKLAMA

minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miały miejsce uroczystości Złotych Godów trzech par małżeńskich. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Bogumiła i Stefan Osińscy, Alicja i Edward Jóźwiakowie oraz Wiesława i Waldemar Kucharscy. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami. W słowach skierowanych do czcigodnych Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których doświadczyli wiele radości i szczęścia, ale również i trosk. Ich wzajemny szacunek, cierpliwość i odpowiedzialność  wychowały następne pokolenia. Prezydent podziękował również za ich dorobek  zawodowy, dzięki któremu miasto Kutno na przestrzeni minionych lat rozwijało się.

Państwo Bogumiła i Stefan Osińscy ślubowanie złożyli 26 września 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowych Ostrowach. Zawodowo pani Bogumiła związana była z Zakładami Podzespołów Radiowych "Miflex". Pan Stefan ponad 40 lat pracował w Polskich Kolejach Państwowych. Czynnie uczestniczył w życiu społecznym miasta reprezentując NSZZ "Solidarność". Jego pasją są prace w metaloplastyce i wyrób zegarów ściennych. Jak podkreśla Jubilatka w ich wspólnym życiu bywały różne chwile, dobre i złe, ale tych lepszych było więcej. Zrozumienie i tolerancja to ich przepisy na udany związek małżeński. Są szczęśliwymi rodzicami syna Sławomira oraz dumnymi dziadkami licealisty Mateusza i studentki Pauliny. Niezmiennie od ponad 50-ciu lat darzą się wielką miłością i szacunkiem. 

Jubilaci Złotych Godów państwo Alicja i Edward Jóźwiakowie złożyli przysięgę małżeńską 19 czerwca 1971 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie. To emerytowani pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.  Jak wspólnie potwierdzają recepta na udany związek to wzajemne zaufanie i umiejętność wybaczania jeden drugiemu. Są dumnymi rodzicami córek: Marioli i Joanny oraz wnuczki Oliwii. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili również Państwo Wiesława i Waldemar Kucharscy. Związek małżeński zawarli 11 września 1971 w Urzędzie  Stanu Cywilnego w Oporowie. Pani Wiesława to długoletni pracownik Zakładów Podzespołów Radiowych "Miflex", natomiast pan Waldemar prowadził działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Wieloletnim stażem małżeńskim i wzajemnym poszanowaniem dają wspaniały przykład swoim dzieciom: Bożenie i Arturowi oraz wnukom Paulinie, Natalii i Mateuszowi. Jak zgodnie podkreślają w małżeństwie najbardziej liczy się wzajemne zrozumienie i tolerancja.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych lat wypełnionych miłością, szczęściem i zdrowiem. 

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 4 do 6 miesięcy. Więcej informacji pod numerem tel. 24 254 28 84.

(Joanna Brylska Biuro Prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%