Zamknij
REKLAMA

Kutno TV: Diamentowe i Złote Gody w Kutnie

19:17, 17.07.2021 | Kutno TV
Skomentuj
REKLAMA

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Diamentowe i Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie dwie pary małżeńskie zostały uhonorowane medalami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci z 60 letnim stażem otrzymali dyplom od Prezydenta Miasta Kutna.

17 lipca b. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miały miejsce uroczystości Złotych i Diamentowych Godów. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Krystyna i Leszek Zielak, Klementyna i Antoni Dworeccy, natomiast  Jubilaci Diamentowych Godów to Państwo Marianna i Stanisław Kubiakowie. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami. W słowach skierowanych do czcigodnych Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których doświadczyli wiele radości i szczęścia, ale również i trosk. Ich wzajemny szacunek, cierpliwość i odpowiedzialność  wychowały następne pokolenia. Prezydent podziękował również za ich dorobek  zawodowy, dzięki któremu miasto Kutno na przestrzeni minionych lat rozwijało się.

Państwo Krystyna i Leszek Zielakowie - jubilaci Złotych Godów - poznali się w 1969 roku na przyjęciu u wspólnych znajomych. Ponownie spotkali się po roku i po kilku miesiącach znajomości 10 października 1970 roku złożyli przysięgę małżeńską w tutejszym USC w Kutnie. Sakramentalne TAK wypowiedzieli w kościele parafialnym w Oporowie, z okolic którego pochodzi pani Krystyna. W Kutnie zamieszkali krótko po ślubie. Pani Krystyna zawodowo przez wiele lat związana była z Kutnowskim Przedsiębiorstwem Budowlanym. Pan Leszek nadal prowadzi działalność gospodarczą. Oboje z zawodu są technikami elektrykami. Jak podsumowuje Jubilatka - ... Wybrałam bardzo dobrze. Znajomość była krótka, ale życie owocne. Uważam, że dobrze wybrałam, wspólnie nam się bardzo dobrze mieszka, żyje. Kochamy się. Mimo różnych trudności w życiu, pokonujemy je razem tak, aby wszystko było jak najlepiej. Jak wspólnie potwierdzają recepta na udany związek to miłość, wzajemne zaufanie i wspieranie się w trudnych chwilach bo życie nie jest usłane samymi różami.

Są dumnymi rodzicami synów Jarosława i Arkadiusza oraz wnuków: Michała i Jakuba. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego, które jest dla nich największą wartością.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili również Państwo Klementyna i Antoni Dworeccy. Związek małżeński zawarli 17 maja 1970 roku w Krasnokijewce na terenie byłego ZSRR. Pan Wasilij urodził się w miejscowości Czmiel na terenie Ukrainy, pani Klementyna w Biełojarce w Kazachstanie.   Pracowali w gospodarstwie rolnym tzw. kołchozie w Kazachstanie, on jako traktorzysta, a pani Klementyna jako dyspozytorka. Tam się właśnie poznali i podjęli decyzję, że idą przez życie wspólnie. Jubilatka godziła wychowywanie dzieci, pracę i naukę kontynuując zaocznie studia ekonomiczne. Pod koniec lat 90-tych rozpoczęli starania o uzyskanie statusu repatrianta. Ostatecznie formalności z uzyskaniem obywatelstwa polskiego udało się zakończyć w 2008 roku. Rodzina Państwa Dworeckich skorzystała z zaproszenia władz miasta i w styczniu 2009 roku osiedliła się w Kutnie.

Jubilaci dochowali się córek Olgi, Mariny i syna Wasilija. Wielką radością są dla nich wnuczki Alona, Marina i Anna oraz prawnuki Taisija oraz Kordian. 

Jubilaci Diamentowych Godów Państwo Marianna i Stanisław Kubiakowie to mieszańcy Kutna, którzy ślubowanie złożyli 18 stycznia 1960 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ligowie (woj. mazowieckie). Pan Stanisław urodził się we Frankach pod Kutnem natomiast pani Marianna w Sudragach, okolice Sierpca. Poznali się w kwietniu 1960 roku w pociągu ponieważ pan Stanisław pracował jako konduktor. W grudniu tego samego roku byli już małżeństwem. Jak podkreśla Jubilat, najważniejsza w związku jest miłość od początku do końca, bo ona daje radość. Są szczęśliwymi rodzicami Jolanty, Grzegorza i Grażyny. Doskonale odnajdują się również w roli dziadków wnucząt Artura, Damiana, Joanny, Łukasza, Adriana i Malwiny. Dochowali się również 9-ciorga prawnucząt. Niezmiennie od 60-ciu lat darzą się wielką miłością i szacunkiem. 

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzenia wielu długich lat w zdrowiu, wzajemnym poszanowaniu i dozgonnej miłości. (Urząd Miasta Kutna)

(Kutno TV)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%