Zamknij
REKLAMA

Czytelnicy piszą: Śmietnisko na cmentarzu w Strzelcach

13:53, 09.06.2021 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Strzelcach ksiądz Tadeusz Świątek ma nie lada problem. Na cmentarzu parafialnym rośnie góra śmieci. Od czasu do czasu ktoś podpala odpady. Mieszkańcy skarżą się na smród. Tyle, że to właśnie oni podrzucają tam śmieci bytowe. 

- Wywóz śmieci kosztuje nas około kilkanaście tysięcy złotych. Teraz płaci się za  każdą tonę. Parafia nie ma już takich przychodów jak kiedyś, coraz mniej osób uczestniczy we Mszy św. i innych uroczystościach - mówi nam ksiądz proboszcz Tadeusz Świątek. - Są parafie w których dolicza się opłatę śmieciową do pogrzebów, ja tego nie robię. 

- Góra śmieci rośnie od trzech lat. Teraz to będą ogromne koszty. A ksiądz nie wstydzi się, że cmentarz tak wygląda? - pyta mieszkaniec Strzelec.

- Na cmentarzu powinny stanąć kontenery na odpady. Przynajmniej  by jakoś to wyglądało - mówi kobieta.

Zapytaliśmy wójta gminy Strzelce Tomasza Grabowskiego czy gmina skłonna jest pomóc parafii, wszak to śmieci mieszkańców a oni miesięcznie płacą do gminy za odbiór śmieci. 

- Pomogliśmy wcześniej parafii dając transport na składowisko. Teraz też możemy tak pomóc - powiedział nam wójt gminy Strzelce. 

Wyjściem z sytuacji byłaby pomoc mieszkańców w segregacji śmieci z dzikiego wysypiska i wystawieniu ich przy swoich pojemnikach. Chociaż części. Może warto przeprowadzić społeczną akcję sprzątania swojego świata? 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

EkoEko

5 1

"Góra śmieci rośnie od trzech lat...A ksiądz nie wstydzi się, że cmentarz tak wygląda? - pyta mieszkaniec Strzelec.?"
A ja pytam się czy mieszkaniec Strzelec (i każdego innego miejsca) nie wstyd i się zostawiać plastik i szkło na cmentarzu? 16:05, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WładekWładek

2 1

Przecież o tym co piszą mieszkańcy Strzelec czyli śmieciach na cmentarzu sami te śmieci tam zanoszą , więc o co im biega? 07:05, 10.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StrStr

0 0

Mieszkańcom by raczej się nie chciało nosić śmieci na cmentarz gdyż mają kontenery bliżej niż na cmentarz. 12:37, 10.06.2021


torotoro

1 0

Śmieci na cmentarzach parafialnych to problem nie tylko Strzelec - pisał o tym Molier w sztuce SKĄPIEC 12:44, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%