Zamknij
REKLAMA

Wojna polsko-polska w Krośniewicach i niewyłączony mikrofon

17:18, 27.04.2021 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj Rada Miejska w Krośniewicach pozytywnie odniosła się do formalnego wniosku przewodniczącego rady Sławomira Kępistego o pilne przeprowadzenie audytu zewnętrznego zarządzonego przez burmistrz Katarzynę Erdman w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośniewicach. Dwunastu radnych było "za", dwoje "przeciw".

Radni podjęli dyskusję przy uchwalaniu stawek jednostkowych dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Przewodniczący Rady Sławomir Kępisty stwierdził, że to organ wykonawczy czyli burmistrz powinna temu tematowi się przyjrzeć. Skoro zakład twierdzi, że ma coraz wyższe koszty, powinien je udowodnić. 

- Mieszkańcy, którzy przychodzą do zakładu z różnymi sprawami słyszą od pana Cezarego Jankowskiego, żeby poszli do rady. Nie podoba się nam to, bo to menadżer, który prowadzi jednostkę samorządową jest za nią odpowiedzialny, a nie rada - mówił Kępisty. - Pani Erdman zatrudniła pana Jankowskiego, żeby wywiązywał się ze swoich obowiązków czyli prowadzenia zasobu komunalnego. Dotacja dla MZGKiM to ponad 600 tysięcy złotych, a przecież przychodem są również czynsze. To są pieniądze na remonty, a pan Jankowski uprawia spychologię. 

Kępisty uznał, że również zachowanie dyrektora miejskiego zakładu to objaw hejtu i dzielenia mieszkańców na lepszych i gorszych.

MZGKiM świadczy usługi w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków, odbioru nieczystości płynnych gromadzonych w bezodpływowych zbiornikach, budowy sieci i instalacji wodno-kanalizacyjnych, prac ogólnobudowlanych

Obecnie zarządza siecią wodociągową i kanalizacyjną wraz z przyłączami oraz dwiema stacjami uzdatniania wody w Krośniewicach i w Nowem, oczyszczalniami ścieków w Pawlikowicach, Głogowej, Godziębach i Morawcach, gminnymi zasobami mieszkaniowymi, targowiskiem miejskim.

- Jesteśmy od tego aby patrzeć władzy na ręce i robimy to konsekwentnie. A władza wykonawcza jest od tego aby wykonywać polecenia, uchwały i wydawać racjonalnie pieniądze. O to prosimy od 2,5 roku i nie możemy się doprosić do dziś  - mówił przewodniczący Rady Miejskiej w Krośniewicach. - Docierają do nas niepokojące informacje i dlatego stawiam wniosek formalny o przeprowadzenie audytu w MZGKiM. Źle się dzieje w tym zakładzie, to do nas dociera. Chcielibyśmy poznać to co tam się dzieje z opinii niezależnego biegłego. Dla transparentności działań liczę że pani burmistrz zleci szybko taki audyt. (...) Ulica mówi, że w zakładzie są tworzone miejsca pracy nie dla krośniewiaków. Nie tędy droga żeby zwalniać długoletnich pracowników i zatrudniać osoby spoza naszej gminy, co najmniej 10 osób. 

Kępisty zasugerował, że "desant z Kłodawy", jak nazywają pracowników z MZGKiM nasi Czytelnicy, ułatwia zarządzającym sytuację, bo ci ludzie tu nikogo nie znają, po pracy jadą do domu i nie mają kontaktu z radnymi. 

-Świadoma, perfidnie robiona karuzela kadrowa, dlatego by pozbywać się mieszkańców naszej gminy. Nie chcemy tego. U pani burmistrz to są Himalaje hipokryzji, jak się mówi o nowych miejscach pracy, o tym że radni blokują jakieś nowe miejsca pracy. Sami wyrzucacie mieszkańców Krośniewic z pracy. Przegrywacie sprawy, ale dalej to konsekwentnie robicie - mówił przewodniczący rady. - Nie tędy droga. Mieszkańcy Krośniewic obudźcie się! Stworzył się układ, który nie jest dla was, tylko przeciwko wam. Mam prawo do oceny, tak jak każdy mieszkaniec. Dlatego idźcie do referendum. Zapraszam.

- Na temat patrzenia władzy na ręce, to sobie porozmawiamy w sprawach różnych - wtrąciła Katarzyna Erdman i przekazała głos dyrektorowi MZGKiM Cezaremu Jankowskiemu.

Przewodniczący rady zareagował, ponieważ nie udzielał głosu dyrektorowi, który o niego nie poprosił.

- Bardzo proszę wyłączyć mikrofon - powiedział  S. Kępisty.

- Ale co wyłączyć? Każdy ma prawo się wypowiedzieć, nie tylko pan - zapytał Cezary Jankowski.

- Proszę pana, dla nas adresatem pytań jest pani burmistrz - powiedział Kępisty.

- Przez 2,5 roku zabiera pan głos - powiedział Jankowski.

- Za przeproszeniem, pan jest tylko pracownikiem - mówił przewodniczący.

- Pani burmistrz poprosiła, żebym zabrał głos, dlaczego... - powiedział dyrektor.

- Tak dokładnie poprosiłam - wtrąciła burmistrz.

- Bardzo mi przykro,że sama pani nie zabiera głosu, bo to znaczy, że pan Jankowski panią rządzi. To jest przykre. Mieszkańcy panią wybrali na burmistrza. Dla nas partnerem do rozmów jest burmistrz - mówił Kępisty.

- Panie przewodniczący odnoszę wrażenie, że pan się boi pana dyrektora, wchodzić w jakąś polemikę - podsumowała burmistrz.

- Ojej , już robię pod siebie, tak się boję - palnął Kępisty.

- Przekracza pan granice rozsądku, kultury. Ja pana serdecznie proszę aby pan mnie wreszcie przeprosił .To są pisma od mojego prawnika, a pna sobie pozwala na coraz więcej - powiedział C. Jankowski. - Z panem nie da się rozmawiać, pan sam sobie zadaje pytania, i odpowiada pan na te pytania. Zachęcam pana do pokoju, do końca wojny polsko-polskiej.

- To pan podżega ten konflikt. To pan jest elementem sprawczym

- Nie jestem żadnym elementem - panowie zaczęli mówić jednocześnie, dyrektor miejskiej instytucji zdenerwowanym tonem.

- Proszę się wyłączyć, proszę wyłączyć tego pana. Mamy pytanie do pani burmistrz- dlaczego taka polityka kadrowa a nie inna?

- To dyrektor robi politykę kadrową nie burmistrz- przerwał Jankowski Kępistemu.

- Boicie się audytu? - spytał przewodniczący rady.

- Kilkanaście razy prosiłem Komisję Rewizyjną o zrobienie audytu, ja zapraszam do audytu, jestem otwarty - odparł Jankowski

- Rozumiem, że pan się boi audytu i teraz ...- zaczął Kępisty.

- Nie boję się pana audytu, niech mi pan przyprowadzi audyt -krzyczał Jankowski. - To pan zobaczy jakie tu kwiatki z pracownikami.

- Jest pan złym dyrektorem - stwierdził przewodniczący.

- Niech pan powie, że jestem szkodnikiem, to pójdziemy do sądu.  Pan mnie obraża - powiedział dyrektor.

- Nie obrażam, tylko oceniam - odparł Kępisty i udzielił głosu radnej Jadwidze Piotrowskiej, która zapytała burmistrz Katarzynę Erdman o to, jakie remonty zostały wykonane z dotacji gminy dla MZGKiM w 2020 roku.

Burmistrz udzieliła głosu Cezaremu Jankowskiemu, który wymienił naprawy dachów, malowanie klatek, pokrycie dachów papą termozgrzewalną, naprawa kominów, czyszczenie rynien, wykonywanie posadzki podłogowej, montaż instalacji elektrycznej, wymianę stolarki okiennej. Łączna kwota wyniosła około 140 tys. zł. 

- Sprawozdanie dostaliście państwo 31 marca, a w lutym była rozliczona dotacja. Wcześniej nie żądaliście państwo takich wyliczeń, było wszystko dobrze, a teraz ciągle. Macie do tego prawo - mówił C. Jankowski.

Następnie mieszkańcy usłyszeli Jankowskiego, który zapomniał wyłączyć mikrofonu.

- Wcześniej tego nie chcieli, rozumiesz...

- Nie jestem taki chłopiec do bicia - na koniec wymiany zdań powiedział dyrektor miejskiego zakładu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (69)

MieszkaniecMieszkaniec

22 37

Brawo Panie Jankowski!!!Tak trzymać i robić swoje!!! 17:42, 27.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Lidka Lidka

25 8

Panie Jankowski, a jakie pan masz kwalifikacje zeby byc dyrektorem komunalnej? Poki co to łata pan dziure na do tej pory nieobsadzonym stanowisku. Kiedy konkurs na dyrektora i powolanie osoby z odpowiednimi kwalifikacjami??? 18:12, 27.04.2021


MieszkankaMieszkanka

20 35

Brawa dla Pana Jankowskiego 👏👏👏 Wreszcie odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku 👏👏👏 Nie dać się!!!!! 17:45, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PracownikPracownik

21 25

Świetna robota Dyrektorze!!!
Czekamy na audyt, niech wreszcie wszystko ujrzy światło dzienne, niech ludzie zobaczą jaki porządek wprowadziłeś w Zakładzie.
Gratuluję Dyrektorze!! 17:52, 27.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PodejrzliwyPodejrzliwy

12 2

Dziwny post, pracownik mówi do dyrektora na ty. Oj podejrzane to wszystko 15:39, 28.04.2021


YyyyyyYyyyyy

4 5

DO: PODEJRZLIWY
Tam jest napisane ŚWIETNA ROBOTA CEZARY CZY ŚWIETNA ROBOTA DYREKTORZE????? PROPONUJĘ KUPIĆ SOBIE OKULARY 😊 BO NIE WIEM JAK INACZEJ ZWRACAĆ SIĘ DO SZEFA... 18:14, 29.04.2021


SewerynSeweryn

21 29

Jezu ! takiego poziomu w Radzie Miejskiej to jeszcze nie było ! Brawo panie Kępisty - słuchając pana bełgotu to do referendum, do którego pan nawołuje pójdzie tylko pani Piotrowska z Chmielecką , a może i Czerwińska z Suską..... Poziom już dawno minął dno.... i brnie dalej ! 18:02, 27.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

******

27 7

I tu się mylisz bo dużo więcej jest osób które pójdą do referendum widać ,że radni nie boją się referendum tak jak burmistrz😭😭😭 21:48, 27.04.2021


Andrzej123Andrzej123

33 10

Niezwykly wyraz bezczelnego zachowania i ciaglego przerywania Przewidniczacemu przez burmistrza i wynajetego dyrektora, zaczepki personalne swiadcza o braku podstawowych zdolnosci interpersonalnych do pracy z ludzmi. Zastanawia mnie jak oni tzn w UM i Mzgkim traktuja podwladnych, jak z nimi rozmawiaja, jak traktuja. Jesli w ten sposob odnosza sie do demokratycznie wybranych przedstawicieli mieszkancow, jesli tak traktuja Przewodniczacego- Gospodarza sesji to szczerze wspolczuje ich podwladnym 18:08, 27.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

CzarnyCzarny

28 6

Ja sie czuję obrażony jako mieszkaniec. Ja głosowałem na tych radnych i uważam ze świetnie sprawują swoje funkcje. Natomiast zachowanie Erdman i Jankowskiego odbieram jako brak szacunku miedzy innymi dla mnie i wszystkich którzy wybrali tę radę. 18:17, 27.04.2021


JaJa

23 4

Chamstwo, prostactwo, warcholstwo...niewiarygodne po prostu. Przewodniczącemu dziękuję, że to uciął. Tak się robi. 23:25, 27.04.2021


:):)

16 9

Każdy ma prawo się wypowiedzieć tymbardziej, że temat dotyczył MZGKiM. 18:14, 27.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KtośKtoś

21 4

A jak przychodzisz w gości to tez obrażasz gospodarzy i krzyczysz na domowników? 18:19, 27.04.2021


WidzWidz

14 13

Biorę przykład z "GOSPODARZA" 💩 💩 19:48, 27.04.2021


Oceniać jest łatwo! Oceniać jest łatwo!

14 0

Każdy może się wypowiedzieć owszem, ale czy będą te słowa adekwatne? Wątpię !!! Niech się wypowiedzą osoby które pracują w MZGKiM! Co się zmieniło? Czy na złe czy na dobre i to prosto w oczy! 21:53, 27.04.2021


JAJA

16 33

Cezary Jankowski wspaniały Dyrektor a przede wszystkim CZŁOWIEK. Każdego wysłucha, pomoże, zawsze znajduje wyjście z każdej sytuacji. Kompetentny i oddany pracy 👍👍👍 18:19, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxxXxx

19 31

Zacznijmy od zebrania podpisów i zmiany Rady. To będzie najlepsze rozwiązanie. 18:22, 27.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

123123

16 1

Jestes zwyczajnie *%#)!& Jeżeli referendum bedzie ważne i wygra *%#)!& to automatycznie jest odwołana rada. Nie wiesz o tym, czy sie tego boisz? 09:24, 28.04.2021


XYZXYZ

12 2

To wtedy będziesz płacił 50 zł za śmieci, no chyba, że państwo będzie finansowało ci to i nie przykładasz do tego uwagi 13:42, 28.04.2021


JarzębiakJarzębiak

35 0

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego zakładu, dyrektor January Rypiński, naszego zakladu Komunalna. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki! To mówiłem ja - Jarzębiak Władek, szambonurek drugiej klasy. Niech żyje nam dyrektor sto lat!
To jeszcze ja - Jarzębiak Władek, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dada, niech nam żyje dyrektor naszego zakłada. Niech żyje nam! To śpiewałem ja - Jarzebiak. 18:29, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartaMarta

20 31

Gratulacje Cezary!Spunktowałeś ich z klasą! 19:16, 27.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

1212

23 7

Chwalenie samego siebie wygląda zalośnie 09:25, 28.04.2021


ZnawcaZnawca

6 0

Koło klasy to on nawet nie stał... 01:48, 30.04.2021


REKLAMA

MarioMario

17 29

Współpraca Dyrektorem układa się rewelacyjnie, a wszystkich niedowiarków serdecznie zapraszamy do zakładu:) 20:08, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

😊😊

19 20

Czekamy na audyt 😊 Dyrektorze będzie dobrze 😊 audyt zamknie wszystkim buzie 😊😊😊😊😊😊 20:32, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GregorGregor

23 10

Widać, że prezes uaktywnił się na forum. No trzeba siebie chwalić, jak inni nie chwalą 21:07, 27.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

JerzyJerzy

13 24

Jestem akurat mieszkańcem Krośniewic i też się tutaj wypowiedziałem pozytywnie na temat Pana Jankowskiego. Myślisz, że Pan Jankowski jest tak mało inteligentny i pisze te komentarze sam na siebie? Człowieku zejdź na ziemię. 21:28, 27.04.2021


123123

25 8

Jest z tego znany 23:20, 27.04.2021


Do JerzyDo Jerzy

13 2

Widać, że pański poziom dorównuje poziomowi J. Nie jesteśmy na ty 15:43, 28.04.2021


******

15 24

Po pierwsze to nie prezes, bo takiego nie ma w MZGKiM, a po drugie to nie musi sam siebie chwalić, jest w porządku człowiekiem i prawda sama się obroni.
Ludzie widzą zmiany, pracownicy chwalą a przeciwnicy zazdroszczą!
21:17, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

katolikkatolik

9 13

- Ojej , już robię pod siebie, tak się boję - palnął Kępisty. Niestety przewodniczący dopasował się kulturą do burmistrzowej. Całe to gminne bagienko do pilnej wymiany, czym szybciej tym dla gminy lepiej. Amen. 21:57, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaAaa

16 20

No przewodniczący to rzeczywiście zabłysnął, ta 💩 i cztery litery świadczą o wysokim poziomie kultury 😂
Tego się nie widzi, widzi się tylko to, że Pan Jankowski chciał udzielić odpowiedzi. 22:00, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

33 11

Dyrektor się boi... Boi się Kępistego, audytu, boi się o posadę. Te krzyki w czasie sesji, ta nerwowość, te liczne wpisy tutaj - to dowody. Panie przewodniczący, radni, róbcie swoje, na krzykaczy nie zważajcue. "Prawda sama się obroni" jak to mawia prześwietny dyrektor... 22:36, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AudytAudyt

29 4

Akurat z audytem Erdmanka ma juz pewne doswiadczenie. Niech wykona go pani Agnieszka. 1. Zaplata z gory, 2. Brak możliwości reklamacji. 3. Raport jedynie dla wtajemniczonych. 22:39, 27.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KkkKkk

7 15

Jak chcesz zabłysnąć to obsyp się brokatem 22:44, 27.04.2021


ObserwatorObserwator

6 0

p. Agnieszka nie wykona już żadnego audytu bo od około roku nie żyje.
http://nekrologi.wyborcza.pl/0,11,,487384,Agnieszka-Piech-kondolencje.html 10:52, 28.04.2021


podatnikpodatnik

27 2

A ja mam Pani redaktor pytanko którzy to radni byli przeciw audytowi czyli też przeciw mieszkańcom naszej gminy bo to ich pieniądze z podatków pompowane są co roku w mzgkim żeby nie upadł. To według nich podatnik nie ma prawa wiedzieć na co wydawane są jego pieniądze ? Co to za radni ! 22:47, 27.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaJa

11 0

przeciw była Łukomska, a chyba wstrzymał się Trzeciak 15:48, 28.04.2021


MariannaMarianna

9 0

No proszę Trzeciak. A tak namawiał do rozwalenia układu Hermanowej. A tu proszę ludzie mówią i piszą że mamy w Krośniewicach nowy układ a on nie chce tych informacji nawet sprawdzić. Bo jeśli się okaże że jest coś na rzeczy to będzie to układ nie gminny , nie powiatowy nie wojewódzki tylko międzywojewódzki to jak Panie Trzeciak spojrzysz wyborcom w oczy. 22:07, 29.04.2021


NaradaNarada

30 3

A robia jeszcze w komunalnej te narady: burmistrz, bracia, dyrektor? 22:49, 27.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZłośnikZłośnik

21 2

Wcześniej miejscem takich narad obu braci z ich blond-sekretarką była kolejka. Potem była afera o kamery to trzeba było się gdzieś przenieść. UMiG trochę za bardzo na widoku... 11:00, 28.04.2021


REKLAMA

FelakFelak

18 6

Kto jest za tym żeby audyt zrobila pani Agnieszka 👍 w górę! 22:52, 27.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrubyGruby

18 3

Dajta chłopu oddychać. Toć on już i tak spać nie może. Taki dobry chłop, wzór cnót, a wy mu ziemią w oczy, piach pod nogi audyt nasylacie i to kogo jeszcze agnieszkę... 23:14, 27.04.2021


AntoniuszAntoniusz

31 6

Ja domagam sie szczegolowego rozliczenia wszystkich utraconych pieniedzy od poczatku tej kadencji. Pieniadze za audyty, pieniadze za ochrone, gatete, niezrealizowane projekty np Moj Rynek, odszkodowania dla bylych pracownikow, pieniadze na utworzone nowe staniwiska pracy, pieniadze na monitoring w urzedzie. Co jeszcze? Ile tego do tej pory sie uskladalo? Jaka kwota? Czy po odwolaniu burmistrz moze prawnie za cokolwiek odpowiedziec? 23:08, 27.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BelkaBelka

1 13

Co za brednie, ludzie opamietajcie się.Kipi złość i jad .Wirus Was nie zabił, ale to nie koniec wojny . Opamietajcie się, nikt nie zna dnia ,ani godziny
. 19:37, 29.04.2021


Do BelkaDo Belka

6 0

Pi....sz kocopoly czlowieku. Ludzie pisza tu merytorycznie i obiektywnie krytykuja dzialania Erdman a ty o jadzie i nienawisci. Albo masz jakies powazne defekty intelektualne albo celowo siejesz ferment na forum 18:30, 30.04.2021


pracownik MZGKIMpracownik MZGKIM

27 6

jak patrze na ksiegowa z klodawy z wytatuowana *%#)!& to mi sie rzygac chce ze na takie towarzystwo ida nasze pieniadze ta na sekretariacie nie wie o bozym swiecie kadrowa z wyrokiem i ten pan co nazwisko pasuje do jego sukcesu to gdsie jest burmistrz tego miasta ze pozwala na desant znklodawy autobus im kup kobieto bo sie nie mieszcza w samochodzie jada jak sardynki w tym kombi czy oni wstydu nie maja? kadrowa rzadzila w Klodawie narobila szkod klamala nie zlosyla wniosku gmina Klodawa 30 mln utravilaszanse a teraz erdmanka sciagnela specjalsow wstyd wstyd wstyd ten jankos artykuly pisal i przepraszal bo pisal nieprawde rypiniak gwiazdy jolywoodu mamy w krosniewicach wstyd tatuaze wyroki paznokcie na 2 cm maluja w pracy i sie bawia 00:46, 28.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bobbob

14 3

ma tatuaz na d u p i e na czole niech sobie jeszcze zrobi 08:08, 28.04.2021


krosniewiceskrosniewices

24 6

Ksiegowa z klodawy to operowala dla providenta jakby komunalka miala malo to zawsze moga pozyczyc na miejscu 06:49, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktosktos

23 6

desant z Klodawy w kombi przyjezdzaja jak sardynki powinna zamowic im erdmanka autobus bo zmeczeni przyjezdzaja 07:07, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bemabema

27 8

ile MZGKiM zaplacil za niesluszne zwolnienia po to zeby zrobic miejsce dla desantu z Klodawy? erdmanka jeszcze cokolwiek kontroluje? 07:36, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hermanherman

25 5

Te wszystkie pochwaly na czesc zakladu to desant z klodawt bronia sie bo rdni powinni przepedzic ich na 4 wiatry zadnych dotacji bo oni tylko biora pensje i wywoza do siebie zwolnic zlikwidowc dac im szanse na odjazd dobrowolny 07:45, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

InnaInna

30 1

W ramach audytu dobrze byłoby sprawdzić gdzie są materiały budowlane kupowane. 09:31, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObiektywnyObiektywny

29 4

Proszę Państwa. Na pytanie czy nasz urząd gminy jest sprawny a praca rzeczywiście tam wre, latwo sobie samemu odpowiedzieć. Proszę wejść na stronę urzędu i w jego BiP i tam zobaczyć dział "zamówienia publiczne" - na chwile obecną nie ma tam opublikowanego żadnego zamówienia na ten rok. ŻADNEGO !!!. Radni w budżecie na 2021 rok przeznaczyli dużo kasy na inwestycje i ciekawe co z tego będzie, skoro mamy koniec kwietnia a urząd zamówień nie daje. 09:39, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZastanawiająceZastanawiające

31 6

O dziwo, w chwili kiedy pojawił się artykuł dotyczący tego dyrektora, to nagle pojawiły się bardzo podobne do siebie pozytywne komentarze, zastanawiające jest to, że w niektórych jest jeden bardzo rzadko spotykany błąd. Zastanawiające jest też to że ten sam błąd widywało się w pewnym konkurencyjnym portalu opisującym sprawy Krośniewic. 09:45, 28.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SpostrzegawczySpostrzegawczy

20 8

Otóż to! I ten Dyrektor przez "D", a nie "d" za każdym razem. Mali, zakompleksieni i wystraszeni ludzie tak mają. Żałosne to naprawdę. 12:44, 28.04.2021


REKLAMA

:):)

11 22

Do: Spostrzegawczy
W przeciwieństwie do Ciebie mamy szacunek do przełożonego i użycie wielkiej litery w zdaniu jest ze względów grzecznościowych. Jest również indywidualną sprawą piszącego i nie powinno Cię to interesować. 13:02, 28.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

13 1

Nie ma to jak się przyznać do autorstwa 10:00, 29.04.2021


:)  :):) :)

16 2

Ale to o inny błąd chodzi :) :) :) :)
milego dnia :) 13:52, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwerObserwer

25 6

Tego żenującego wystąpienia dyrektora ZGKiM nie da się z niczym porównać. Czegoś takiego nigdy nie słyszałem. Tego u nas nie było. Jestem oburzony po obejrzeniu sesji. Skąd się człowieku tutaj wziąłeś?! Jakim cudem piastujesz to stanowisko?! 20:15, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SygnalistaSygnalista

24 3

Dzień dobry,piszę na tego maila ponieważ nie mam pewności czy zostały Panu przedstawione moje wcześniejsze maile kierowane poprzez Urząd w Krośniewicach ( m.in. z dnia 7 stycznia br.).

Kadrowa z podległego MZGKiM ma na swoim koncie wyrok za wyrządzenie szkód gminie Kłodawa i stamtąd wyleciała z hukiem. Wyrok jest prawomocny potwierdzony w II instancji.

Ukrywany jest ten fakt przed opinią publiczną. Została zatrudniona z uwagi na koleżeństwo z Panią Burmistrz.


Gratuluję Panu odwagi i cierpliwości do wywodów "dyrektora" MZGKiM, który Pana atakuje bezpardonowo.

Trudno zrozumieć czym kieruje się Pani Burmistrz ściągając tylu niechcianych w gminie Kłodawa pracowników, o bardzo miernych podstawach merytorycznych.

Kadrowa z MZGKiM poprzez kłamstwo i brak działania pozbawiła możliwości pozyskania ok. 30 mln zł gminę Kłodawa na modernizację oczyszczalni, a dyrektorowi zatrzymanemu przez CBA wystawiła list pochwalny, i dzięki niej opuścił areszt. Za jej działalności aresztowany dyrektor wyrządził szkodę w majątku prywatnym na kwotę ponad 200 tys.zł poprzez żądanie zapłaty za wykonywanie przyłączy i kasowanie pieniędzy do prywatnej kieszeni.

Życzę powodzenia w walceo dobro Gminy Krośniewice.Pozdrawiam i proszę o potwierdzenie czy moja korespondencja w końcu do Pana dotarła.

takiego maila wysłałem właśnie na biurorady@krosniewice.pl panie Przewodniczący proszę sprawdzić czy maile są Panu przedstawiane 20:18, 28.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

14 0

Obstawiam że nie - autor nieznany i mail do kosza w świetle prawa. 23:34, 28.04.2021


pracownik MZGKiMpracownik MZGKiM

18 2

zawezwac caly klodawski desant na sesje przed kamery i odpytac na zywo niech pokaza kompetencje z czym przyszli
Jednych sie zwalnia zeby z klodawy mieli prace wstyd i zenada
Tatuaze paznokcie to im w glowie jezdza w tym kombi jak gang olsena 00:41, 29.04.2021


gang olsenagang olsena

20 2

gang olsena z klodawy 07:33, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aa

27 2

Pani Kasiu pani sobie tak na spokojnie usiądzie i przeanalizuje przez kogo te wszystkie problemy. Kto niby z jednej strony Pani pomaga, ale czy to właśnie nie przez takie osoby spływana na panią największa krytyka. Te zatrudnienia, dyrektor, prezes, poprzedni prezesi, dwaj powszechnie znani bracia - wszyscy niby wspierają i pomagają, doradzają w zachowaniach medialnych. I do czego to doprowadziło?
Pani sama sobie na to odpowie.
p.s. Ci powiatowi tez myślą o osobie. 09:56, 29.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

gang olsenagang olsena

12 1

przez gang olsena z desantu 20:01, 29.04.2021


ObserwatorObserwator

13 0

O przepraszam, gang Olsena to my tu mieliśmy i przed desantem. Na czele pewien elegancki, siwy biznesmen. Tomasz Olsen, czy jakoś tak mu było... 09:58, 30.04.2021


ecpuecpu

3 0

Pedofila zlapali ale jaja wstyd na cala Polske 23:39, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EulaliaEulalia

4 0

Córva - sie narobiło !!!... W Krośniewicach ..uj wielki, dwa bąbelki, czarna .upa i kamieni kupa Tu diabeł mówi dobranoc. Koniec świata. Do czego to "Caryca Katarzyna"...? Hańba i wstyd na cały świat.
Ale NIC TO !!!
Koniecznie zobaczcie: Co planuje Bill Gates?
https://www.youtube.com/watch?v=tmJqd5Qxfnk 08:32, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%