Zamknij
REKLAMA

Kutno planuje otworzyć dwa Punkty Masowych Szczepień przeciwko COVID-19

13:19, 02.04.2021 | Urząd Miasta Kutna
Skomentuj
REKLAMA

W związku z rządowym programem przyspieszenia szczepień Polaków, samorządy mają możliwość otworzenia Punktów Masowych Szczepień. W Kutnie planowane są dwa takie miejsca. Prezydent Kutna zwrócił się z prośbą do Wojewody Łódzkiego o możliwość utworzenia Punktów Masowych Szczepień w Kutnowskim Domu Kultury i Szkole Podstawowej nr 6. Ten pierwszy punkt miałby obsługiwać personel centrum medycznego GlobalMedic, natomiast ten drugi personel centrum medycznego Dermex.

- Po stronie przychodni będzie obsługa medyczna, zabezpieczenie oraz przechowywanie szczepionek a także rejestracja pacjentów. My z kolei będzie odpowiedzialni za organizację Punktu Masowych Szczepień, a także zaplecze techniczne podczas procesu szczepienia. Wskazane przez nas miejsca zyskały aprobatę medyków. Jest w nich wystarczająco dużo miejsca, aby zorganizować tam bezpiecznie proces szczepienia – wyjaśnia Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

W piątek (02.04) odpowiednie pisma w sprawie utworzenia punktów zostały przesłane do Wojewody Łódzkiego. Według planów Rządu, organizacja Punktów Masowych Szczepień ma potrwać do 18 kwietnia, natomiast proces szczepienia w tych miejscach ma rozpocząć się 19 kwietnia.

(Urząd Miasta Kutna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

rodzicrodzic

9 0

Panie Burzyński szkoła nr 6 jest chyba jedną z mniejszych szkół w Kutnie i pan chce tam punkt szczepień zrobić czyli zakłada pan ,że dzieci nie wrócą do końca roku do szkoły? A ja proponuję punkt szczepień w Urzędzie Miasta. Urzędnicy pracują zdalnie , jest dużo wolnej przestrzeni , środek miasta z dobrym dostępem dla każdego. A jeśli już pan chce w szkole to może w dziewiątce bo to i dobry dostęp , wejść może więcej osób , jest gdzie zaparkować. Na podstawie czego wybrał pan szkołę nr 6 bo chyba nie ma tam dogodnych warunków do tego typu działań? 08:34, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dać szansę innymdać szansę innym

10 0

Czyli dwa punkty szczepię będą obok siebie , gdzie praktycznie nie ma gdzie zaparkować . Przecież w Kutnie inne są też punkty szczepień z lepszym dostępem dla pacjentów . Można też zorganizować punkt szczepień w przychodni Eskulap przy ul Mickiewicza , będzie duże zainteresowanie tych co idą po drodze na targ i do Biedronki. 08:47, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z dn 02.04.21rz dn 02.04.21r

6 0

"W naszym regionie uruchomione zostaną także punkty szczepień drive thru. Jak mówi Daniel Kowalik Starosta Kutnowski w powiecie kutnowskim jeden z nowych punktów zostanie uruchomiony w hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie a drugi będzie punktem szczepień drive thru."
Czyli urzędy w tej kwestii nie działają spójnie?
Czy miasto swoje a starostwo swoje , tak mam rozumieć?
Czy to będzie dodatkowo jeszcze jeden punkt szczepień w szkole nr1?
Czy takiego punktu nie można otworzyć w jednej ze szkół średnich bo jak na razie nie jest przewidziany powrót tych uczniów dna zajęcia w szkole?

08:59, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%