Zamknij
REKLAMA

Gmina Kutno zaciąga pożyczkę na termomodernizację szkół podstawowych

16:57, 01.03.2021 | O.R
Skomentuj Szkoła Podstawowa w Byszewie
REKLAMA

W miniony piątek Rada Gminy Kutno podjęła decyzję o zaciągnięciu przez gminę pożyczki w kwocie ponad 850 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ubiegłym roku gmina skierowała do Funduszu wniosek o dotację w wysokości do 70% kwoty inwestycji, czyli około 2,8 mln zł. 

Środki te zostaną wykorzystane na realizację termomodernizacji szkół podstawowych w Byszewie i Gołębiewku Nowym. Inwestycja obejmie wykonanie docieplenia i położenie tynków ścian zewnętrznych, wymianę źródła ciepła na pelet, wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz w części szkoły w Gołębiewku wymianę okien, a w szkole w Byszewie docieplenie jej części i wymianę poszycia dachowego.

Jak czytamy w uchwale pożyczka będzie na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2021 r. Pożyczka zawarta jest na okres 2022-31.

Rada Gminy Kutno przyjęła uchwałę jednomyślnie, 13 głosami "za", 1 "wstrzymującym się".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AbAb

1 0

Wymianę źródła ciepła na pelet??? Przecież kilka lat temu wymieniono kotłownie węglowe na kotłownie opalane olejem opałowym. To pelet jest bardziej ekologiczny? Może tańszy? Czy aby na pewno taka wymiana ma sens? 14:13, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%