Zamknij
REKLAMA

Idea Zielonego Miasta w Kutnie. Szansa na realizację propozycji radnego

16:10, 11.01.2021 | Urząd Miasta Kutna
Skomentuj
REKLAMA

Idea Zielonego Miasta może zostać wdrożona w Kutnie. Jest odpowiedź Jacka Boczkai Zastępcy Prezydenta Kutna, który pozytywnie ocenia propozycję radnego Roberta Małachowskiego.

- Zaproponowane przez radnego Małachowskiego rozwiązania zostaną uwzględnione podczas opracowywania nowej strategii rozwoju miasta. Według Zastępcy Prezydenta Kutna od dłuższego czasu w polskich oraz europejskich miastach, większy nacisk zostaje położony na aspekty związane z zielenią, ochroną środowiska czy też ekologią - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.

- Trzeba przyznać, że w przypadku Miasta Róż, taki kierunek zdaje się być naturalnym rozszerzeniem naszej marki. Idea miasta ekologicznego jest mi szczególnie bliska i dlatego w wielu aspektach Kutno staje się miastem przyjaznym ekologicznie – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Kutna.

Warto chociażby wspomnieć o sukcesie, jakim okazał się program dotacji związanych z wymianą źródeł ciepła.

- Od 2016 roku przeznaczyliśmy ponad milion złotych na dofinansowanie ekologicznych źródeł ogrzewania. W 2021 roku zamierzamy położyć jeszcze większy nacisk na rozwiązania sprzyjające środowisku, skupiając się przyłączach gazowych, nowoczesnych piecach czy też pompach ciepła – podkreśla Jacek Boczkaja.

- Przypomnijmy również, że od kilku lat dbamy o to, by komunikacja w mieście była bardziej ekologiczna. W taborze Miejskiego Zakładu Komunikacji funkcjonuje 6 autobusów elektrycznych, a na parkingu podziemnym na Placu Wolności powstaje stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Złożyliśmy także wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach programu priorytetowego „EKO Latarnia” na wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie całego miasta- podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.

- To jedynie część z działań, które już dzisiaj przybliżają nas do proponowanej przez Roberta Małachowskiego idei i cieszą się bardzo dobrym odbiorem ze strony opinii publicznej. Mieszkańcy Kutna są świadomi wpływu jaki ma ochrona środowiska na zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Dlatego z pewnością weźmiemy pod uwagę te propozycje podczas opracowywania nowego dokumentu strategicznego – dodaje wiceprezydent.

. Rok 2021 może okazać się przełomowy w tej kwestii, bo to właśnie w najbliższym czasie trzeba będzie ustalić Strategię Rozwoju Miasta na najbliższe lata.

(Urząd Miasta Kutna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

czytelnikczytelnik

2 1

W pełni zgadzam się z panem radnym Małachowskim.
17:10, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntAnt

1 0

A cóż to JACUSIOWI ZIELONY SZCZYPIORK WYBIJA - wszak zima a mróz stopnie Celsjuszowi nabija 22:36, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Betonoza wszechobecnBetonoza wszechobecn

1 0

A gdzie byłeś jak wycinali drzewa w centrum???????!!!!!!!!!!!! 00:03, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%