Zamknij

Kolejny remont drogi powiatowej wykonany przez gminę Krzyżanów

14:11, 28.11.2020 Redaktor Aktualizacja: 12:29, 30.11.2020
Skomentuj Obraz _Alicja_ z Pixabay Obraz _Alicja_ z Pixabay

23 listopada odbył się odbiór robót budowlanych zakończonego remontu drogi powiatowej Bedlno – Młogoszyn – Ktery na odcinku o długości ponad 2, 5 km od granicy gminy Bedlno do wjazdu na wiadukt autostrady A1 w miejscowości Młogoszyn. Inwestorem zadania była gmina Krzyżanów.

Przypomnijmy, Tomasz Jakubowski Wójt Gminy Krzyżanów zawarł porozumienie z Zarządem Powiatu Kutnowskiego i zadeklarował remont powiatowej drogi ze środków budżetu gminy Krzyżanów.

- Zakres remontu obejmował w szczególności: oczyszczenie i udrożnienie rowów, odtworzenie zjazdów i zniszczonej nawierzchni asfaltowej drogi. Wykonawcą zadania była Spółka Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych S.A. z Gostynina za cenę 1.797.004,07 złotych i 60 miesięcznym okresem rękojmi za wady - informuje wójt. 

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

PppPpp

2 1

A gdzie są drzewa na które nie było decyzji ? 14:21, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

dreykdreyk

1 0

a co w materii drogowej będzie robił powiat? 22:15, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TT

1 0

A Bedlno kiedy weźmie się za inwestycje. 2 % procent wykonania zadań inwestycyjnych to chyba coś nie tak w tej gminie się dzieje . Komisja rewizyjna to tam jakaś jest? 16:43, 29.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Takie faktyTakie fakty

3 0

Tak czy owak jest kolejny przykład tego, że struktury powiatowe na administracyjnej mapie Polski, to tylko gierki na papierze i ułuda, że powiaty coś tam robią pozytywnego. Gdyby nie miasta i gminy, to obraz i stan techniczny m.in. dróg leżących w gestii tzw. władzy powiatowej byłby w stanie opłakanym. Jaki wniosek z tego wypływa, ano wypisz wymaluj tylko stosowna i szybka Uchwała Ustawodawcy i fizyczne zlikwidowanie powiatów, a zadania powiatów i oczywiście środki finansowe przejmują samorządy miejsko-gminne i mamy problem z głowy, prawda? Natomiast jeżeli chodzi o pozytywy takowego rozwiązania, to w szczególności ogromne oszczędności finansowe w budżecie Państwa w związku z likwidacją kilku tysięcy synekur, jakie zajmują w zarządach powiatowych lokalni, nieudaczni politykierzy, bardzo często niedouczeni, niekompetentni nie mający zielonego pojęcia o kierowaniu i zarządzaniu złożoną strukturą administracyjno-prawno-finansową, patrz: "nasze" powiacikowe "tuzy" od siedmiu boleści! Pozostali samorządowi Pracownicy merytoryczni zapewne znaleźliby miejsca pracy w referatach gminnych struktur, bo zadania przejęte po zlikwidowanych powiatach ktoś musiałby realizować, tak?!
P.S.
Już wielokrotnie wcześniej pisaliśmy, iż struktury powiatowe w administracyjnym aparacie Państwa są zbędne i ponosimy My, jako podatnicy, niepotrzebne i zbędne koszty, niestety! 17:27, 29.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%