Zamknij
REKLAMA

Aktualizacja. Na Paderewskiego znów podtopione podwórka i ogródki

16:49, 14.10.2020 | O.R
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

Mieszkańcy ulicy Paderewskiego w Kutnie kolejny raz alarmują nas po dużych opadach deszczu o podtopieniach ich podwórek i ogródków. Zdaniem mieszkańców chodzi o niedrożny rów, pełen śmieci, gałęzi.

- Przepusty są zapchane. Jest kratka na drugim przepuście. I to na nim zatrzymują się śmieci, liście, gałęzie. Po prostu to co jest w rowie właśnie w tym miejscu się zatrzymuje. Zapchany jest odpływ i zalewane są okoliczne wjazdy, podwórka, ulica, ogródki - opowiada nam kutnianka. - Przy remoncie została zaprojektowana studzienka tuż przed bramą posesji i tu też woda się  wylewa więc cały wjazd do nieruchomości jest zalany. Poziom wody w ogródkach i okolicznych polach jest najwyższy od ulicy Kolberga. Tam woda schodzi z Woźniakowa i drogi krajowej, odwodnienie doprowadzone jest właśnie do tego rowu i przy zapchanym odpływie woda zalewa nasze nieruchomości.

Jak twierdzą mieszkańcy urzędnicy kutnowskiego magistratu obiecywali, że będzie czyszczona zakryta część rowu przy ulicy Paderewskiego, dochodząca do ulicy Przemysłowej.

- W trakcie remontu naszej ulicy ten fragment nie był czyszczony - mówi kutnianka. - Nie mamy żadnej pomocy ze strony władz miasta, bo mówią, że to nie jest ich rów, no mój też nie jest.

- Jak są duże opady mam zalany cały ogródek, uprawy, podwórko - mówi sąsiad z naprzeciwka. - To jest norma, nie ma żadnego odwodnienia, drenażu. Na ulicy robią się kaskady wody. W tej chwili po remoncie ulica i chodnik są podwyższone więc woda ma trudniej żeby zeszła.No i nie ma dokąd, bo przepusty są zapchane w rowie.

Wysyłamy prośbę do Urzędu Miasta Kutna o działania służb i wyczyszczenie rowów na ul. Paderewskiego.

Aktualizacja 15.10.

Za stan przydrożnych rowów odpowiadają zarządcy dróg. Natomiast w odniesieniu do wskazanego problemu zatkanych przepustów w ul. Paderewskiego informujemy, że obowiązek utrzymywania zjazdów z drogi, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami poprzez ich okresowe czyszczenie i konserwację, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi (art. 30 ustawy o drogach publicznych). W celu bieżącego udrożnienia przepływu w dniu wczorajszym kratka rowu krytego w ulicy została oczyszczona przez pracowników robót publicznych.

Odrębną kwestią są zalegające wody opadowe i gruntowe na posesjach czy polach. Do ich odprowadzania służą urządzenia melioracji wodnych, za których wykonanie i utrzymanie odpowiadają zainteresowani właściciele gruntów.

Należy również wyjaśnić, że budowa drogi w ulicy Paderewskiego w żaden sposób nie ingerowała w system melioracji, a w samej drodze wybudowana została kanalizacja deszczowa, odwadniająca drogę.

Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

czas to pieniądzczas to pieniądz

13 1

może wystarczyłoby samemu oczyścić a nie czekać aż inni to zrobią... 11:53, 15.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zzzzzz

2 4

Jak się płaci podatki to się od władzy wymaga, jasne jak słońce 17:25, 16.10.2020


REKLAMA