Zamknij
REKLAMA

KRUS przekazał zestawy ratownictwa przedmedycznego OSP w Wierzbiu

11:48, 16.09.2020 | KRUS
Skomentuj
REKLAMA

14 września br. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyło się uroczyste przekazanie zestawów ratownictwa przedmedycznego jednostkom OSP z terenu województwa łódzkiego. Wśród nich znalazła się też jednostka z naszego powiatu: OSP w Wierzbiu.

Na spotkaniu, które prowadził Tomasz Nowicki - dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi, obecni byli: Tadeusz Woźniak - poseł na sejm RP, Andrzej Górczyński - członek zarządu województwa łódzkiego, Rafał Skoczylas - dyrektor biura poselskiego Roberta Telusa oraz gospodarz spotkania, starszy brygadier Zbigniew Łyszkowicz - zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie 15 ochotniczych straży pożarnych z województwa łódzkiego a także przedstawiciele mediów.

Wręczenie toreb jednostkom ochotniczych straży pożarnych jest możliwe dzięki realizacji porozumienia z 23 grudnia 1999 r. pomiędzy Prezesem KRUS a Prezesem Zarządu Głównego OSP Rzeczpospolitej Polskiej o współpracy we wdrażaniu systemu ratownictwa przedmedycznego w rejonach wiejskich.

Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi podczas spotkania przypomniał, że przekazanie zestawów ratownictwa przedmedycznego jednostkom OSP to jedno z wielu działań na rzecz mieszkańców wsi, które podnosi bezpieczeństwo rolników i ich rodzin. Przypomniał, że sztandarowymi działaniami na rzecz zapobiegania wypadkom przy prac rolniczej są szkolenia i spotkania, na których omawiane są zasady bezpiecznej pracy. Innymi działaniami mającymi wpływ na wzrost bezpieczeństwa pracy rolników wymienionymi przez Tomasza Nowickiego są konkursy wiedzy o bhp, wśród nich m.in. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne i Konkurs Plastyczny dla dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi”.

Od 2000 roku Kasa rozdysponowała na terenie województwa łódzkiego 108 zestawów ratownictwa przedmedycznego. 14 września kolejnych 15 jednostek OSP zostało doposażonych w taki zestaw.

Warto podkreślić, że rokrocznie podejmowanych jest na terenie województwa łódzkiego ponad 250 interwencji z wykorzystaniem zestawów ratownictwa zakupionych przez KRUS.

(KRUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mitermiter

0 0

hHej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc!

Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: https://bit.ly/2E6raDB
Darmowe konto demo dzięki któremu postawisz pierwsze kroki!
Zyskaj więcej... Wpłać pierwszy depozyt! A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! 20:04, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA