Zamknij
REKLAMA

Posłanka Agnieszka Hanajczyk komentuje pożar składowiska odpadów w Kutnie

10:06, 27.07.2020 | Redaktor
Skomentuj
REKLAMA

Dziś w Urzędzie Miasta Kutna niebawem konferencja prasowa prezydenta Kutna i służb ratowniczych poświęcona pożarowi odpadów na Majdanach w Kutnie. Następnie w sprawie wypowie się poseł Dariusz Joński z KO. Z kolei Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk z Koalicji Obywatelskiej przesłała stanowisko.

W dobie walki o czyste środowisko gdy samorządy, społecznicy, instytucje walczą z nielegalnymi wysypiskami, nielegalnymi transportami odpadów niewiadomego pochodzenia. Gdy dochodzą do nas informacje o porzucanych naczepach pełnych odpadów. Gdy pamiętamy tragiczny, wielodniowy pożar odpadów w Zgierzu, ale też innych składowisk w Polsce naturalnym jest, że każde kolejne takie zdarzenie powoduje zapalenie się lampki ostrzegawczej. Każde takie zdarzenie musi być odpowiednio zbadane przez Policję, Prokuraturę i WIOŚ - mówi Agnieszka Hanajczyk. - Jak to możliwe że odpady zapłonęły? Czy firma prowadząca składowisko spełniła wszelkie warunki bezpieczeństwa pożarowego. Zwrócę się do każdej z tych instytucji oraz samorządu miasta i powiatu o pełną informację w tym zakresie. Nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla mieszkańców miasta i powiatu. Chcę też bardzo pogratulować strażakom sprawnej akcji gaśniczej. Dziękuję za Wasz profesjonalizm.

Komentarz Asystentki Społecznej Martyny Stasiak:

Wraz z Panią Poseł Agnieszką Hanajczyk będziemy monitorować sprawę składowiska niebezpiecznych odpadów. Ciągła niemoc rozwiązania dramatu ekologicznego jest często związana z brakiem pieniędzy. Tak jest na przykład w Zgierzu, gdzie Pani Poseł Hanajczyk interweniuje już od dłuższego czasu. Nie odpuścimy tego tematu. Będziemy cały czas działać.

Jednocześnie do władz powiatowych i miejskich trafiają pytania z Biura Poselskiego A. Hanajczyk.

Do Daniela Kowalika, Starosty Kutnowskiego

Mieszkańcy powiatu kutnowskiego od lat żyją z potencjalnym zagrożeniem dla ich zdrowia i życia. Mowa tutaj o składowisku odpadów niebezpiecznych znajdującym się na Majdanach.Wczoraj, 25.07.2020r. już nie pierwszy raz wybuchł pożar we wcześniej wspomnianym miejscu.W latach 2008, 2009, 2015, dwa razy w 2016 paliło się składowisko w zakładzie gospodarowania odpadami na Majdanach. Jak wiadomo, temat bomby ekologicznej pojawił się również we wsi Szołajdy, oddalonej od Krośniewic w powiecie kutnowskim około 10 km, zaledwie 10 minut.

W związku z tym zwracam się do Pana z zapytaniem odnośnie składowiska odpadów niebezpiecznych w wyżej wymienionej lokalizacji.

Proszę o przekazanie odpowiedzi na poniższe zapytania:

Jak wygląda nadzór nad przedmiotową działalnością ze strony Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kutnie?

Kiedy ostatnio przeprowadzono kontrolę składowiska odpadów w Kutnie przy ul. Majdany 10, jaki był jej cel i wynik?

Kiedy ostatni raz kontrola składowiska odpadów w Kutnie przy ul. Majdany 10 miała miejsce, jaki był jej cel i wynik?

Proszę o udostępnienie pełnej dokumentacji publicznej dotyczącej zezwoleń i prowadzenia biznesu odpadowego przez tę firmę oraz o informację ile podmiotów jeszcze w mieście prowadzi taki biznes.

Z poważaniem Martyna Stasiak

I pytania do prezydenta:

Czy po wydarzeniach w kraju, liczne pożary składowisk, m.in. w Zgierzu, porzucaniu odpadów, składowisko na ul. Majdany zostało objęte szczególnym nadzorem?

Jak wygląda nadzór nad przedmiotową działalnością ze strony władz i służb miejskich?

Kiedy ostatnio przeprowadzono kontrolę składowiska odpadów w Kutnie przy ul. Majdany 10, jaki był jej cel i wynik?

Kiedy jest przewidywane opracowanie i przyjęcie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru?

Proszę o udostępnienie pełnej dokumentacji publicznej dotyczącej wydawania wydanych zezwoleńi prowadzenia składowiska odpadów przez firmę EKORD przy ulicy Majdany 10, a także o podanie informacji lokalizacji innych składowisk odpadów oraz zakładu przetwórstwa odpadów na terenie gminy miasta Kutno.

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

EleEle

5 9

Brawo Pani Poseł i Asystentko!! Zawsze szybka reakcja. Super. 12:33, 27.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TemuMisiuTemuMisiu

0 0

Problem nie pojawił się w dniu pożaru, gdzie Pani Poseł była wcześniej? 16:54, 30.07.2020


KaśkaKaśka

9 4

Czy w poprzednich kadencjach za PO i PSL nie bylo tego skladowiska ? Czy wówczas poslów tych ugrupowań to nie interesowalo? 14:46, 27.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwkaEwka

4 7

Brawo. Pani Poseł w Zgierzu również cały czas interweniuje. Dobrze że w Kutnie też podjęła temat 15:25, 27.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

koolakoola

3 2

i co z tego wynika dobrego dla Kutna że podjęła temat????????????????? ZERO!!!!!!!!!!!! 20:50, 27.07.2020


emerytemeryt

6 2

Pani poseł interwencja po pożarze to żadna interwencja, interweniować pani powinna przed pożarem. No cóż mleko rozlało się, teraz to byłbym szczęśliwy , gdyby pani dopilnowała prokuraturę , sądy i rozliczyła odpowiedzialnych. Likwidacja składowiska nie może być na koszt podatnika, lecz na koszt ludzi odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Mam tu na myśli prezesa i organu w starostwie który wydał decyzję na powstanie składowiska w tym miejscu. To jest stanowczo za blisko miasta i od lat zagraża mieszkańcom. 20:54, 27.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UjUj

4 0

Ciekawe jaka będzie odpowiedź z powiatu i władz miasta itd 08:52, 28.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dobry znakDobry znak

1 0

Parlamentarzyści opozycji wzięli sie za robotę, interesują się sprawami ludzi, podejmuja interwencje. NARESZCIE !!!!!! Ktoś na opozycji zrozumiał że trzeba ostro działać u podstaw, a nie bazować na byciu anty pis. 12:55, 28.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RomanRoman

2 2

To wszystko pod publiczkę byle utrzymać się przy pełnej misce.Nic tylko ściema. 15:16, 28.07.2020


MarianMarian

1 1

Dlaczego nie interesowali się sprawą jak rządzili? 15:17, 28.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

-ur-ur

1 0

bo mieli to w dddddddddddddd. 15:13, 01.08.2020


REKLAMA
REKLAMA