Zamknij
REKLAMA

Rządowe wsparcie dla powiatów na miejsca kwarantanny. Kutnowskie i Łęczyckie z dodatkową kasą

19:25, 30.06.2020 | Oddział prasowy Biuro Wojewody
Skomentuj
REKLAMA

Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński podpisał dziś umowy o przekazaniu dotacji na miejsca kwarantanny zbiorowej dla jednostek samorządu powiatowego – tj. 21 powiatów oraz 3 miast na prawach powiatu z województwa łódzkiego na łączną kwotę 1 133 700 zł. Powiat Kutnowski otrzymał 14 700 zł a sąsiadujący z nim Powiat Łęczycki 96 tys. zł.

Na ich podstawie zostaną przekazane środki finansowe na realizację zadania polegającego na zapewnieniu funkcjonowania obiektów, przeznaczonych do pełnienia roli miejsc kwarantanny zbiorowej dla osób skierowanych decyzją organu inspekcji sanitarnej do odbycia kwarantanny lub dla osób, które muszą odbyć, po przekroczeniu granicy państwowej, obowiązkową kwarantannę, a które ze względu na warunki socjalno – bytowe i ryzyko zagrożenia zarażenia swoich współdomowników nie mają możliwości odbycia odosobnienia w miejscu swojego zamieszkania.

Starostowie oraz prezydenci miast na prawach powiatu, zgodnie z poleceniami Wojewody Łódzkiego z dnia 14 marca 2020 r. zobowiązani są do utworzenia oraz koordynowania działań związanych z utrzymaniem i obsługą obiektów przeznaczonych na kwarantannę zbiorową.

Środki finansowe na realizację tego  zadania zostaną przekazane z budżetu wojewody.

(Oddział prasowy Biuro Wojewody)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA