Zamknij
REKLAMA

Marszałek wspiera szpitale wojewódzkie, WSRM, placówki w Radomsku i Tomaszowie

13:52, 26.03.2020 | Beata Graszka/UM w Łodzi
Skomentuj fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi
REKLAMA

Marszałek Grzegorz Schreiber wraz z Zarządem Województwa Łódzkiego zdecydował o przesunięciu pieniędzy z budżetu województwa, środków unijnych, a także z dotacji ze Skarbu Państwa na walkę z koronawirusem w naszym regionie. Decyzja o przekazaniu dodatkowych kwot została podjęta we wtorek (24 marca) podczas posiedzenia Zarządu Województwa Łódzkiego. Marszałek Grzegorz Schreiber poinformował o niej podczas telekonferencji.

100 mln zł trafi do szpitali wojewódzkich i Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. 10 mln zł będzie podzielone między Powiatowy Szpital w Radomsku, a Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Z tej kwoty 93,5 miliona zł to fundusze unijne i 16,5 mln złotych to pieniądze z budżetu państwa, które były zaplanowane jako wsparcie unijnych inwestycji do końca tej perspektywy finansowej.

- Powiadomiliśmy Komisję Europejską w trybie roboczym i mamy wstępną, telefoniczną akceptację co do przesunięć alokacji i wysokości zaproponowanych kwot – poinformował marszałek Grzegorz Schreiber.

Marszałek po raz kolejny wystąpił też z wnioskiem do wojewody łódzkiego o wsparcie z rezerw kwotą 1,85 mln zł szpitala w Zgierzu. Pieniądze są potrzebne na zakup respiratorów, środków ochrony i środków do dezynfekcji.

- Do szpitali, z pieniędzy rządowych trafiło już 6 milionów złotych. Do łódzkich szpitali wojewódzkich: Biegańskiego, do szpitala w Bełchatowie i do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, z tej kwoty trafiło w sumie 4,5 miliona zł. Czekamy na ponowną decyzję wojewody dotyczącą tym razem blisko 2 mln zł. Myślę, że te decyzje wkrótce zapadną – poinformował Grzegorz Schreiber.

Pieniądze na walkę z koronawirusem przekazują również spółki Skarbu Państwa

Marszałek podczas telekonferencji poinformował, że część z tych kwot udało się ściągnąć do województwa łódzkiego. Szpital w Zgierzu z tej puli otrzymał 2 mln zł, a szpital w Bełchatowie - 380 tyś zł. Za te pieniądze szpitale będą mogły zakupić kolejny niezbędny sprzęt, czy środki ochrony i dezynfekcji. 35 milionów złotych przekazanych zostanie na wsparcie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i POZ. Marszałek Grzegorz Schreiber poinformował też, że Zarząd Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr1 w Łodzi zarezerwował 30 tysięcy maseczek.

- Jest to pierwsza transza zamówienia, które będziemy realizowali – powiedział marszałek.
Na zakup maseczek, a także inne działania wspierające walkę z wirusem Zarząd WŁ przesunął pieniądze z budżetu województwa. To kwota 200 tysięcy złotych.

Marszałek Grzegorz Schreiber przekazał także podziękowania lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom oraz wszystkim, którzy każdego dnia są na pierwszej linii frontu tej walki.

- Wiem, że sytuacja jest trudna. Wiem, że towarzyszy im – jak nam wszystkim - strach, obawy o bliskich. Tym bardziej mam wielki podziw i szacunek dla tych wszystkich, którzy każdego dnia pojawiają się w szpitalach, przychodniach, w punktach medycznych, którzy wsiadają do karetek i jadą do pacjenta – powiedział marszałek Schreiber.

Beata Graszka

(Beata Graszka/UM w Łodzi)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

Zero dla nasZero dla nas

7 0

Przepraszam, gdzie są kutnowscy politycy PiS? 16:14, 26.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mniej niż zeroMniej niż zero

2 1

Podobno na narty do Włoch pojechali? Kutnowskie pisiory nadają się na polityków jak woły do karety. Im kury szczać prowadzać a nie politykę robić. Korupcja, pazerność i pycha kroczą przed upadkiem. Do upadku katolewackiej dyktatury PiSowariantu, utopijnego chińskiego komunizmu i obłudnego KRK blisko, coraz bliżej... Nic nie może przecież wiecznie trwać... Człowieczy los... 22:32, 26.03.2020


RedakcjaRedakcja

7 1

Od marszałka nie ma, ale od premiera jest. Szpitale postawione w stan pełnej gotowości mają przyznane dodatkowe środki z rezerwy premiera na wniosek wojewody. Po prawie 1 mln zł każda, a kutnowski szpital jest wśród nich 19:03, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UnforgivenUnforgiven

4 3

niedawno radny PIS - Robert Stępniewski pisał na fb"- może by tak miasto ze swojej strony wspomogło nasz kutnowski szpital w tak wyjątkowej sytuacji? W końcu chodzi tu o nasze zdrowie." w świetle tego co zrobił Burzyński ,a co zrobił marszałek i zarząd województwa to panie radny powinien pan ugryść się w język.całe szczęście że Rzymkowska nie zastała Prezydentem.wstyd i hipokryzja.jedyne co możecie zaproponować to Droga Krzyżowa zorganizowana przez Woźniaka.brawo Burzyński ,a wy do pięt mu nie dorastacie 19:19, 26.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZdezorientowanaZdezorientowana

3 0

Zawsze głosowałam na PiS. Uważam,że rząd podejmuje właściwe decyzje. Ale ta informacja sprawiła, że chyba zweryfikuję swoje decyzje wyborcze- przynajmniej te dotyczące wyborów lokalnych. A co na decyzję marszałka kutnowski PiS? Co na to starosta? Czy ktoś zaprotestował? Nie rozumiem tego. 21:59, 26.03.2020


wyborcawyborca

2 0

Członkowie , radni , parlamentarzyści wszelkich opcji tylko kompromitujecie swoje partie jako ich reprezentanci. Potraficie grabić tylko do siebie. Gdzieś poznikaliście , nie ma was , nie wypowiadacie się w kwestiach teraz bardzo istotnych dla ogółu społeczności chociażby lokalnej. No cóż nie są to imprezy na których można się polansować , wręczyć kwiaty i skorzystać z darmowego poczęstunku. Przykre to. 12:12, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pelagia z ul. PerecaPelagia z ul. Pereca

4 1

Co tu się dzieje do cholerci ? O co tu chodzi ? Też mi się to wszystko zaczyna mieszać ! No to w końcu
dostało Kutno na walkę z tą zarazą z tego transportu od Chińczyków coś , czy nic ? Przecież to ja
pierwsza wyśledziłam w radio i od razu przekazałam Pani Irence , a Pan Tomaszek miał tam się do
kogoś uśmiechnąć we władzach i busik pomocy dla Kutna miał być ! Środek na wirusa ten co mi został
Dergal też powiedziałam , żeby brać . Nikt się nie zgłosił ! No chyba , że się nie nadaje ?
Bo jak tam pójdę , jak kogoś szurnę to będzie leciał szybciej jak ...nie napiszę bo jestem po spowiedzi .
Panie Tomaszku , Panie Tomaszku załatwiaj Pan te środki pókim dobra ! Ja wiem , że się Pan nie
rozerwie bo musisz Pan uzbierać żydom na jakieś odszkodowanie , ale kto ważniejszy ? Kutnowiaki
czy jakieś żydy ! Co ? Tym bardziej teraz , jak epidemia ? A poza tym , gdzie Pan uzbiera te 447 tysięcy
czy tam trylionów jak ludzie do pracy nie chodzą ? Ale ja zawsze mówię , że jak jest jakaś potrzeba
to trzeba pomóc . Teraz też pomogę , Kury mi się zaczęły dobrze nieść , dam i na żydów , gdzie te jajka
zanieść , czy ktoś przyjedzie ? Antracka z Eufebką też dadzą !
No musimy się jakoś trzymać i sobie pomagać ! Będzie dobrze !
O myciu nie piszę , bo widzę , że nawet Awruk się zaczął myć , ale z obcymi się nadal nie całujcie !!! 15:01, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kotkot

0 1


Spod serca kap kap
Rąbanka i schab
PiCświrus mknie jak szalony
Schaboszczak i kicha to dobra zagrycha
Pod pachą dwa salcesony...

Teraz jest wojna
Kto handluje ten żyje
Jak sprzedam rąbankę, słoninę, kaszankę
To bimbru się też napiję...

Każdy chłopaczek chce być ranny...
Sanitariuszki - morowe panny,
I gdy cię kula trafi jaka,
Poprosisz pannę - da ci buziaka - w nos!

Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch,
Pręż swój młody duch, pracując za dwóch!
Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch,
Pręż swój młody duch jak stal!

Droga Redakcjo! Szanowni Czytelnicy!

Trzeba być zdrowym żeby się leczyć? Pani Pelagia z ul. Pereca przyszła do doktora. Doktor pyta: Nie było pani w zeszłym tygodniu? - Oj, panie doktorze, nie mogłam przyjść, bo byłam chora.
Czy prawdą jest, że Pani Pelagia z ul. Pereca jest fanatyczną katoliczką i spowiadała się księdzu na ucho z nienawiści do kotów? Czy ksiądz nie jest nosicielem PiCświrusa?
Myjcie się chłopcy i dziewczyny, bo nie znacie dnia, miejsca ani godziny! Wszystkim Wam i mimo wszystko Pani Pelagii z ul. Pereca też życzę dużo zdrowia, światłości, miłości i spokojnych snów oczywiście na tapczanie... Dobranoc!


["kaganek" - Oświeceniowa Służba Polsce]❤️ [Stowarzyszenie "Biblia i Prawda"]🔥 ["nic to" - Teatrzyk Słowa Mówionego i Śpiewanego]🤠 [Radio "Wolna Reduta"]👍 [TV "Cogito"]💩 [Biuletyn Oświeceniowy "Sanderus Times"] 🤣 23:19, 27.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pelagia z ul. PerecaPelagia z ul. Pereca

0 0

Ach ty , ach ty ...!!! Już my cię teraz przypilnujemy ty kuncfocie jeden !!! Do czego ty młodzież
namawiasz ??? A u lekarza nie byłam , bo koguta dopuszczałam , ty podlecu !!!
Muszę iść ciśnienie zmierzyć ! Chyba mnie szybciej ten sierściuch wykończy niż ta korona , srona
z balona w pyszczek jeża , jego mać !!! 08:13, 28.03.2020


ZdziwionyZdziwiony

0 0

Środki unijne? Ktoś tu robi kłamczuszka z premiera. 09:03, 30.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA