Zamknij

Zwróć uwagę na starszych i samotnych. Problemy z podłączeniem butli gazowej

08:03, 25.03.2020 O.R Aktualizacja: 12:31, 26.03.2020
Skomentuj Obraz PublicDomainPictures z Pixabay Obraz PublicDomainPictures z Pixabay

Czytelniczka napisała do nas, ktoś by powiedział, w sprawie prozaicznej, ale w czasach zarazy przybiera ona wagę sprawy życia i śmierci. Podczas odosobnienia szczególnie osoby starsze, samotne, chore mogą mieć problemy z podstawowymi czynnościami, począwszy od zakupów, wizyty u lekarza czy... podłączenia butli gazowej, aby jeść ciepłe posiłki. W ostatniej sytuacji mogą znaleźć się też samotne kobiety, które nie musiały nigdy wykonać tej czynności, a obawiają się, że doprowadzą do katastrofy. 

- Koleżance, która z dyscypliną przyjęła hasło "zostań w domu" skończył się gaz. Jest osobą samotną i starszą. Dzwoniła do dwóch dystrybutorów gazu w Kutnie i z każdej firmy usłyszała, że dostarczają jedynie pod drzwi. Dalej sama musi starą butlę odłączyć, a nową zainstalować. Koleżanka oczywiście nie ma pojęcia jak to zrobić ani tyle siły. Zwykle panowie dostawcy podłączali butlę. Czy samodzielna instalacja jest bezpieczna? Czy nie grozi wysadzeniem w powietrze siebie i sąsiadów? - pisze Czytelniczka (imię i nazwisko do wiad. red.). - Przeczytałam w internecie, że taka forma dostawy gazu jest tylko dla tych, którzy odbywają kwarantanne. Ona jest zdrowa. Może dostawcy mogliby zgadzać w takich sytuacjach  na to aby wchodzić do kuchni, z otwartym oknem, przygotowane byłyby jednorazowe rękawiczki i zostawiona gotówka, bez kontaktu z człowiekiem? Właściciel mieszkania mógłby być w pokoju. 

Zapytaliśmy czy dystrybutorzy rzeczywiście przyjęli takie zasady. Usłyszeliśmy, że każdy chroni siebie i dbają o swoich pracowników. 

Prosimy zatem jeśli wiesz, że w okolicy, w twoim bloku mieszka osoba samotna, starsza, szczególnie kobiety, zapukaj i zapytaj czy ma gaz, czy potrzebna jej pomoc w takiej sytuacji. 

Jeżeli pomoc nie może być udzielona przez rodzinę lub sąsiadów, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prosi o kontakt:  telefoniczny: 726 306 539 lub 697 679 665, email: sekretariat@mops.kutno.pl. 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Tak jestTak jest

0 0

Dobrze, że ktoś zwrócił na to uwagę, a redakcja o tym napisała. 21:53, 26.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zszzsz

1 0

Jak dostawca gazu ma poznać , kto jest na kwarantannie, a kto nie ?
MOPS od 23 marca unika kontaktu ze swoimi podopiecznymi żeby nie narażać zdrowia swoich pracowników, a dostawca gazu musi się kontaktować ? 14:39, 29.03.2020


reo
0%