Zamknij
REKLAMA

Szachy i scrabble w "Szóstce"

09:20, 16.02.2020 | W. Zwarycz
Skomentuj
REKLAMA

W bieżącym roku szkolnym w kutnowskiej Szóstce realizowanych jest kilka projektów edukacyjnych rozwijających uczniowskie zainteresowania, pasje i uzdolnienia w zakresie gry w szachy i scrabble. W ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych na innowacyjne działania edukacyjne „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” działa Kółko Scrabble „KOŁO SZYN” oraz Koło Szachowe „KRÓLEWSKA PASJA”.

Pierwszoklasiści tworzą grupę początkującą, bawiąc się w Krainie Szachów, a pozostali uczniowie poznają nowe zagadnienia, rozwiązują zadania szachowe i doskonalą umiejętności w grupie zaawansowanej. Sprawdzą swój poziom gry podczas otwartego dla uczniów kwietniowego III Turnieju Szachowego organizowanego przez ECO Kutno Sp. z o.o. pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kutno i czerwcowego X Turnieju im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza SP nr 6. Szóstka jest mistrzem powiatu kutnowskiego w szachach drużynowych w kategorii dzieci oraz młodzieży szkolnej. W dwóch oddziałach klasowych realizowana jest trzecia edycja Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Kilkunastu scrabblistów natomiast poznaje teorię, uczy się dwuliterówek i trzyliterówek, gra i przygotowuje się do VIII Mistrzostw Szkoły w Scrabble oraz XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Scrabble, gdzie Szóstka broni tytułu drugiego wicemistrza w kategorii klas I-VI. W szachowych i scrabblowych działaniach uczestniczy systematycznie około 100 uczniów szkoły.

 

(W. Zwarycz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

daga39daga39

0 0

Też mocno często motywujemy nasze dzieciaki do grania w szachy, scrabble i remika ... warto. gry planszowe, karciane mają swój urok. Scrabble u nas to też kłótnie:-) ale dajemy radę przez sprawdzanie słów na https://poocoo.pl Remik fajny bo zmusza do liczenia. Szachy ja osobiście odpadam, ale mąż bardzo lubi. 21:00, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA