Zamknij
REKLAMA

Szachy i scrabble w "Szóstce"

09:20, 16.02.2020 | W. Zwarycz
Skomentuj
REKLAMA

W bieżącym roku szkolnym w kutnowskiej Szóstce realizowanych jest kilka projektów edukacyjnych rozwijających uczniowskie zainteresowania, pasje i uzdolnienia w zakresie gry w szachy i scrabble. W ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych na innowacyjne działania edukacyjne „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” działa Kółko Scrabble „KOŁO SZYN” oraz Koło Szachowe „KRÓLEWSKA PASJA”.

Pierwszoklasiści tworzą grupę początkującą, bawiąc się w Krainie Szachów, a pozostali uczniowie poznają nowe zagadnienia, rozwiązują zadania szachowe i doskonalą umiejętności w grupie zaawansowanej. Sprawdzą swój poziom gry podczas otwartego dla uczniów kwietniowego III Turnieju Szachowego organizowanego przez ECO Kutno Sp. z o.o. pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kutno i czerwcowego X Turnieju im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza SP nr 6. Szóstka jest mistrzem powiatu kutnowskiego w szachach drużynowych w kategorii dzieci oraz młodzieży szkolnej. W dwóch oddziałach klasowych realizowana jest trzecia edycja Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Kilkunastu scrabblistów natomiast poznaje teorię, uczy się dwuliterówek i trzyliterówek, gra i przygotowuje się do VIII Mistrzostw Szkoły w Scrabble oraz XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Scrabble, gdzie Szóstka broni tytułu drugiego wicemistrza w kategorii klas I-VI. W szachowych i scrabblowych działaniach uczestniczy systematycznie około 100 uczniów szkoły.

 

(W. Zwarycz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

daga39daga39

0 0

Też mocno często motywujemy nasze dzieciaki do grania w szachy, scrabble i remika ... warto. gry planszowe, karciane mają swój urok. Scrabble u nas to też kłótnie:-) ale dajemy radę przez sprawdzanie słów na https://poocoo.pl Remik fajny bo zmusza do liczenia. Szachy ja osobiście odpadam, ale mąż bardzo lubi. 21:00, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA