Zamknij
REKLAMA

Dyżury przedstawicieli PGNiG w urzędzie miasta. Ogrzewaj się gazem!

20:28, 16.01.2020 | UM Kutno
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj w Urzędzie Miasta Kutna miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy Miastem Kutno a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem Obrót Detaliczny Sp. z o.o., dotyczącego współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego na terenie miasta.

PGNiG OD reprezentował Jakub Bella Dyrektor Biura Sprzedaży Wschód. Współpraca ta realizowana będzie poprzez podejmowanie działań informacyjnych i edukacyjnych, zachęcających mieszkańców miasta oraz przedsiębiorców do zastępowania pieców opalanych paliwem stałym na korzyść bardziej efektywnych energetycznie i przyjaznych dla środowiska źródeł ciepła zasilanych paliwem gazowym.

Na mocy niniejszego porozumienia w Urzędzie Miasta Kutna w pierwszą środę m-ca uruchomione zostaną dyżury przedstawicieli PGNiG, którzy będą udzielali merytorycznego wsparcia i wszelkich niezbędnych informacji mieszkańcom naszego miasta w zakresie procedury przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej. Jak stwierdził  Dyrektor Biura Sprzedaży Wschód, uruchomione w urzędzie od lutego biuro będzie oferowało pełen zakres usług na każdym etapie, od pomocy w wypełnianiu wniosku o warunki przyłączenia po zawarcie umowy. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców Kutna, którzy będą zainteresowani całym pakietem usług spółki.

W ramach działań podejmowanych w zakresie poprawy jakości powietrza atmosferycznego Miasto rokrocznie uruchamia dotacje celowe dla mieszkańców na modernizację systemów ogrzewania, ograniczającą emisję zanieczyszczeń w budynkach na terenie miasta. Nabór tegorocznych wniosków rozpocznie się w marcu.  Program dotacji realizowane jest przez Miasto  od 2016 roku, dotychczas łącznie udzielono 308 dotacji na kwotę ok 1 mln zł.

(UM Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

40 000 zł MAŁO40 000 zł MAŁO

4 1

Może byście napisali ile kosztuje przejście z paliwa stałego na gazowe .Tylko bez ściemy ! przy obecnych zarobkach ludzi którzy palą węglem i wszystkim co pod ręką to raczej niewykonalne a kredyt czy dotacja (czytaj lichwa) to zadłużenie na wieki.Plan, projekt,budowa przyłącza, zagazowanie, geodeta ,zakup pieca gazowego, podłączenie, przerobienie bądź budowa nowej instalacji grzewczej za każdy z tych wyrazów trzeba zapłacić najmniej 1000 zł a w górę nie ma ograniczeń TYLKO DLA ZAMOŻNYCH. 09:58, 19.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

0 0

100/100 13:55, 19.01.2020


REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone