Zamknij
REKLAMA

Poseł Dariusz Joński w Kutnie. O szpitalu, wiadukcie na Józefowie i filii biura

12:30, 10.12.2019 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Dziś o godz. 12.00 przed Urzędem Miasta Kutna poseł Dariusz Joński na konferencji prasowej powiedział o interpelacji w sprawie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, wyjeździe uczniów z Kutna do Sejmu, najważniejszych problemach zgłoszonych przez mieszkańców czyli na przykład modernizacji przejazdu na Józefowie.

Poseł Koalicji Obywatelskiej z naszego okręgu w styczniu otworzy też filię biura poselskiego w Kutnie. Będzie przyjmował mieszkańców co najmniej raz w tygodniu.

Czy możliwe jest ponowne oddłużenie kutnowskiego szpitala?

- Złożyłem interpelację w sprawie kutnowskiego szpitala. Tuż po wyborach rozmawiałem z panem starostą, przedstawił mi propozycję planu naprawczego i tego co robi aby to zadłużenie nie rosło, aby ten szpital uratować. Pomimo wszystkich działań, które starosta niewątpliwie podejmuje, to jednak sytuacja finansowa jest dramatyczna. Wystąpiłem do premiera Mateusza Morawieckiego z dwoma pytaniami. Po pierwsze czy pan premier rozważa pomoc dla kutnowskiego szpitala, czy ktoś w ogóle widzi ten problem, czy jest możliwość oddłużenia szpitala. Drugie czy istnieje możliwość zwiększenia środków z NFZ. To dam nam odpowiedź czy jest chęć ze strony rządu pomocy. Tym bardziej że w tej chwili odbywa się dyskusja i debat w Polsce o zadłużeniu polskich szpitali powiatowych. Zadłużenie sięga 14 miliardów złotych. Dotarły też do mnie głosy od mieszkańców związane z likwidacją, porodówki, oddziału położniczego - mówił poseł Dariusz Joński. - W tej ostatniej sprawie będę apelował do pana starosty, będę dziś z nim rozmawiał aby tego oddziału nie likwidować. Rozumiem, że trzeba oszczędzać, ale jeśli ten oddział będzie zlikwidowany, to można sobie zadać pytanie - po co ten szpital w ogóle ma być? W sprawie kutnowskiego szpitala powinno mieć miejsce działanie ponad partyjne, nieważne skąd jest starosta, prezydent, czy inni parlamentarzyści. Będę namawiał do wspólnego działania. 

Poseł mówił też o tym, że szpitale powinny podlegać pod Ministra Zdrowia, bowiem powiaty nie są w stanie udźwignąć kosztów.

- W Łodzi mamy szpitale podległe pod Ministerstwo Zdrowia, MSWiA, wojewodę, to rodzi chaos. To jest zadania państwa, mieszkańcy nie mogą zastanawiać się jakie oddziały likwidować aby mieć w mieście szpital - mówił poseł Koalicji Obywatelskiej. - Zdrowie, edukacja, na to idą nasze podatki.

- Wszyscy państwo kiedy kandydujecie mówicie, że chodzi wam o służbę zdrowia. Opowiadacie takie bajki z mchu i paproci, chciałbym , zrobiłbym. Kiedy była pan we władzach SLD, w Łodzi, byłam u pana w sprawie kutnowskiego szpitala i był raport Najwyższej Izby Kontroli, inne kontrole. Interweniowaliśmy w różnych instytucjach, nikt się niczego tak naprawdę nie podjął. I nigdy nikt nie poniósł konsekwencji złego zarządzania - powiedziała mieszkanka Kutna. - Ten szpital zaczynał swoją działalność, mając 610 łóżek. Jeśli chodzi o zadłużenie, to ten szpital "zjadł" wszystkie pieniądze jakie otrzymywał, a problem polega na tym, że nikt tego nie rozlicza. 

Łódzki Zespół Parlamentarny

Poseł D. Joński powołał Łódzki Zespół Parlamentarny. W jego skład wchodzi 16 posłów z województwa łódzkiego. Poseł Koalicji Obywatelskiej zamierza postawić temat Kutnowskiego Szpitala Samorządowego pod obrady tego zespołu. W czwartek będzie wybierane prezydium.

- Zamierzam do Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego zaprosić też samorządowców, aby nasz głos był bardziej słyszalny w Sejmie - mówił dziś Joński. 

Poseł D. Joński zorganizował też wycieczkę do Sejmu najzdolniejszych uczniów z powiatu kutnowskiego. Do Warszawy aby rozmawiać o parlamentaryzmie pojedzie  około 50 uczniów z powiatowych szkół (Kutna i Żychlina) pod opieką nauczycieli.

- To będzie ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwa. Mam zamiar przez całą swoją kadencję organizować na nasz koszt takie wycieczki - mówił poseł z KO.

Przypilnować

W jakie sposób poseł D. Joński chce działać w związku z przebudową wiaduktu na kutnowskim Józefowie? Przypomnijmy, prace budowlane ruszą w przyszłym roku, wykonawcę jest firm Strabag.

- Będziemy działać tak, jak przy budowie S8 i S14. Pilnowaliśmy harmonogramów i rozliczaliśmy firmy raz w miesiącu - mówił poseł z Koalicji Obywatelskiej. - Wykonawca musiał tłumaczyć się zespołowi parlamentarnemu z opóźnień itp. Przypilnujemy harmonogramu, który będzie przedstawiony.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

przebudzenie?!przebudzenie?!

13 6

-sie- kuźwa komuszek przebudził, całymi latami ten przybytek ma ogromne problemy, z reguły finansowe, a ten politykierski pajac składa interpelacje?!! Toż to kolejna obłuda, fałsz i zakłamanie, że jakiś tam nijaki komuszy kacyk cokolwiek robi dla tejże Społeczności?! Pierwej, to trzeba w te pędy "zresetować" w myśleniu (jeżeli w ogóle jest to możliwe w tej bez-intelektualnej powiacikowej gawiedzi, niestety, odpornej na jakąkolwiek merytoryczną wiedzę?!) całe powiatowe, politykierskie bagno, następnie zrestrukturyzować powiacikowe struktury, a w dalszej kolejności brać się odpowiedzialnie (oczywiście nie przy tym politykierskim bezmózgowiu!!!) za nowy, operacyjny program finansowy powiatu, restrukturyzacje kadrowe i strukturalne podległych jednostek, a po wprowadzeniu tychże zmian kadrowych w szpitalu i uzgodnieniu tudzież konsultacjach z Załogą, wprowadzić całkowicie inny system zarządzania tą placówką iiii..... ma się rozumieć, bez udziału tych powiatowych wsze-samorządowych "mędrców". Dla tego podmiotu (szpitala) są możliwe pozytywne zmiany, ale bez poszukiwania "kwadratowych" jaj, bo takowych nie ma, ale jest warunek - wyczyścić do dna całe towarzycho politykierskich, niedouczonych (nawet tzw. <dochtorków>, pożal się Boże!!!) spadochroniarzy z okolicznych wioseczek i innych mieścin etc. etc, bo te "fachmany" tylko kasę "trzepią" , a korzyść z nich żadna, niestety!
P.S.
Zapamiętajcie sobie politykierskie tłuczki z peło-wiacikowego, "sołtysowego" szamba i innych politykierskich nieuków z "wiejskiej" - NAJWIĘKSZA MĄDROŚĆ w rozwiązaniu szpitalnych problemów była i jest w Załodze tego podmiotu, tylko (??) trzeba z tymi Ludźmi chcieć i umieć rozmawiać !!! 11:48, 10.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xyzxyz

6 5

Przyjdź człowieku na spotkanie z posłem i podyskutuj na argumenty a nie obrażaj 12:11, 10.12.2019


MieszkaniecMieszkaniec

12 0

Co on taki zainteresowany Kutnem,szpitalem,wiaduktem,a posłowie z Kutna jakoś nie bardzo?Coś by bylo na rzeczy? 13:57, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PigułaPiguła

6 1

Szkoda, że panie położne nie przyszły na konferencję z posłem 14:37, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jakim cudem?Jakim cudem?

6 2

Chciałabym wiedzieć jakim cudem to najpierw poseł po wyborach zaraz się dowiedział od starosty o planie naprawczym, a my pracownicy nic do dziś nie wiemy dokładnie? Prezes do radnych mówi jedno a do pracowników nic. Tylko koło godziny 6.00 wręczane są wypowiedzenia. 14:39, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObłudaObłuda

5 2

Gadki radnych z prezesem nijak się mają do tego co się dzieje w szpitalu. 14:40, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nawiedzony "zxynawiedzony "zxy

5 1

Odpowiadamy nijakiemu "zxy" (pisownia celowa), który nawet nie ma odwagi, aby napisać na głównym forum, tylko ukrywa się w zaszufladkowanych opcjach "odpowiedź" i proponuje spotkanie z jakimś tam politykierskim, otępiałym, komuszym kacykiem, bo tenże.... ma jakieś wizje albo precyzyjniej nocne mary, wspominając o potrzebie merytorycznej dyskusji z komuszym kacykiem?!! <chłopino>, a kiedy ten twój komuszy aparatczyk i na jaki temat kiedykolwiek i cokolwiek mądrego powiedział, o merytorycznym aspekcie jego paplaniny nie wspominamy, booo.... byłaby to obraza wielu Szanownych Forumowiczów?! Te wasze politykierskie, w większości upadłe komusze struktury wyznawały od zawsze zasadę - gadaj, gadaj, duuużo gadaj, a nawet, jak to nic nie wnosi, to i tak 100 razy wypowiedziana nieprawda staje się prawdą. Oczywiście, protoplastą tych "mądrości" był faszystowski funkcjonariusz (o zgrozo!!!), pospolity bandzior oraz zbrodniarz, nazwiska nie będziemy wymieniać, bo to nie przystoi Polakom - Patriotom! No ale, czyżby gestapowska szkółka "wysławiania się" przylgnęła również do bolszewicko-komuszych popłuczyn i w dalszym ciągu jest szeroko wśród tej/waszej gawiedzi praktykowana?! Poza tym, ten twój kacyk-komuszek miał tyle lat, chociażby przez osobiste uczestniczenie w różnych różnistych gremiach politykierskich m.in. samorządowych komuszych przystawek, że gdyby miał jakiekolwiek pojęcie o rozwiązaniu problemu i wprowadzenie swoich bałwochwalczych "pomysłów", to w tym przybytku nie byłoby śladu po finansowych zapaściach tego podmiotu, prawda ?! Ba, toż to jego/wasza komusza nomenklatura "rządziła" w tym przybytku całe lata i do czego doprowadzili, ano właśnie, do totalnej zapaści m.in. finansowej i do dnia dzisiejszego nie można posprzątać po was komuchy!
P.S. Tak całkowicie przy okazji odpowiadamy komuszkowi pt. "zxy", że jeżeli napisałeś o jakimś tam "ubliżaniu", to odpowiadamy tobie, że komuchów nijak nie można obrazić (oczywiście ze względu na wasze niegdysiejsze "zasługi" dla bandyckiego, radzieckiego okupanta Naszej Ukochanej Ojczyzny), bo wasze jestestwo w publicznej przestrzeni samorządowo-politykierskiego folkloru, jest jedną wielką obrazą Narodu Polskiego. Amen
17:04, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Specjalista :)Specjalista :)

2 0

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezent-za-powstanie-warszawskie-88,268455.html 21:39, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DerzuUrzałaDerzuUrzała

1 0

Im więcej ludzi ciśnie na sprawę tym lepiej. Kiedyś pchałem samochód pod górę i nie interesowało mnie czy oni Jechowi, genderowcy czy inny bies. Wepchaliśmy go skurczybyka - ciężki był. 10:53, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dobry tematdobry temat

3 0

https://niezalezna.pl/301528-ustawiali-przetargi-w-szpitalach
Art dotyczy 100 szpitali w Polsce i aż dziw ,że nie dotyczy szpitala w Kutnie. Może panie pośle Joński warto się też zainteresować przetargami w tym szpitalu?A były ciekawe lata, oj były. 14:58, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dowcipdowcip

2 0

typowe bicie piany wielkie działanie i zero efektów burza słow imierne efekty ma rozliczać budowy co m-chaha dowcip moze załatwi kase na szpital i zaproponuje cos zapraszamy szpital jest potrzebny dla miasta i rejonu to tez miejsca pracy a razem duzo słow efektów sero wiadomo ko 20:01, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA