Zamknij
REKLAMA

Pod patronatem: Dziś od 10.00 do 16.00 porozmawiaj jak zadbać o majątek z notariuszem

18:33, 29.11.2019 | KRAJOWA RADA NOTARIALNA
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 30 listopada br. odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu, największej akcji edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny. Tego dnia w 29 miastach Polski w tym i w Kutnie, niemal 600 notariuszy będzie udzielało wszystkim zainteresowanym osobom bezpłatnych informacji prawnych. W czasie tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu będzie można dowiedzieć się, jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem, i jak we właściwy sposób, zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych. Zapraszamy 30 listopada w godzinach 10.00-16.00. do Kutnowskiego Domu Kultury, ul. Żółkiewskiego 4 (sala konferencyjna).

Spotkania z notariuszami w czasie Dnia Otwartego Notariusza są doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat rodzajów umów pozwalających na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem, np. umowy darowizny czy umowy dożywocia, które są bardzo często mylone. Notariusze wyjaśnią, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem (notarialne poświadczenie dziedziczenia). Wskażą na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze (np. sprawy związane z dziedziczeniem lub umowy alimentacyjne).

Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie).

Niewątpliwie przedsiębiorców zainteresują informacje o nowych regulacjach związanych z zarządem sukcesyjnym, które w wypadku śmierci przedsiębiorcy bardzo często pozwalają działać dalej firmie i uchronić ją przed bankructwem. Wskazane powyżej zagadnienia nie są jedynymi pytaniami, jakie będzie można zadać dyżurującym rejentom – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

- W tym roku Dzień Otwarty Notariatu organizowany jest już po raz dziesiąty. O tym, że akcja samorządu notarialnego jest potrzebna i trafia w potrzeby społeczeństwa, najlepiej świadczy jej popularność – co roku z informacji udzielanych przez notariuszy korzysta kilka tysięcy osób. „Na przestrzeni lat nie tylko widzimy niesłabnące zainteresowanie Dniem Otwartym Notariatu, a wręcz rosnącą popularność naszej inicjatywy” – mówi not. Lech Borzemski, koordynujący DON z ramienia KRN. – „Dlatego poszerzamy skalę akcji, która w tym roku odbędzie się aż w 29 lokalizacjach. Zauważamy nie tylko duże zainteresowanie informacjami udzielanymi przez notariuszy, ale przede wszystkim ogromną potrzebę nieustannej edukacji prawnej społeczeństwa. Zwłaszcza, że stale wchodzą w życie nowe regulacje prawne, często bardzo skomplikowane i przez to trudne do zrozumienia dla obywateli. Naszą akcją zachęcamy do zadawania pytań i konsultowania się z notariuszami przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji dotyczących kwestii majątkowych.”

Głównym celem, jaki przyświeca idei Dnia Otwartego Notariatu, jest edukacja prawna społeczeństwa. - Z obserwacji i naszej codziennej praktyki zawodowej jednoznacznie wynika, że osobom dokonującym czynności w kancelariach notarialnych nierzadko brakuje podstawowej wiedzy prawnej, która pozwoliłaby podejmować w pełni świadome i bezpieczne decyzje dotyczące ich majątków – zauważa not. Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy KRN – Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa o umowach i czynnościach prawnych, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów, które będą najbardziej odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez naszych klientów – wyjaśnia notariusz Kołodziej.

W 10. edycji biorą udział również notariusze z powiatu kutnowskiego. Koordynacją zajmuje się notariusz Łukasz Borkowski z Kutna.  Dzień Otwarty Notariatu odbywa się pod hasłem Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek - porozmawiaj o tym z notariuszem w Kutnie. Akcja ma charakter charytatywny pro publico bono. Zapraszamy 30 listopada w godzinach 10.00-16.00. do Kutnowskiego Domu Kultury, ul. Żółkiewskiego 4 (sala konferencyjna).

 

(KRAJOWA RADA NOTARIALNA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

sikorasikora

4 0

Sikora chce krzyczeć może i tańczyć byle zwrócić na siebie uwagę ale boi się argumentów blokując komentarze... Nie jest wiarygodny krzycząc w mediach i blokując innych.... 10:55, 14.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

1 1

To oświadczenie, artykuł sponsorowany, promocyjny, oznaczony jak pan widzi więc każdy taki z automatu jest zamknięty do komentowania. 11:10, 14.11.2019


króliczekkróliczek

1 0

Tonący brzytwy się chwyta... 12:20, 14.11.2019


do Redakcjido Redakcji

2 0

to że artykuł jest zamknięty - każdy widzi.
Problem dotyczy osoby, która wybrała taką opcję - bez możliwości komentowania dla czytelników. 13:17, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emerytowana nauczyciemerytowana nauczyci

0 0

I śmiesznie i strasznie. Kutnowska kołtuneria, bigoteria i głupota w pełnej krasie. Niezły gagatek z tego Jacka "Róbta co chceta" Sikory wyrósł, prawda? 23:48, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA