Zamknij
REKLAMA

Bożena Gajewska z Nagrodą Starosty Kutnowskiego

22:09, 12.11.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj
Od lewej Marek Kubasiński, Daniel Kowalik, Bożena Gajewska, Marek Jędrzejczak, Tomasz Walczewski fot. Piotr Szatkowski

Jak wcześniej pisaliśmy Zarząd Powiatu Kutnowskiego podjął uchwałę o przyznaniu Nagrody Starosty Kutnowskiego w uznaniu całokształtu działalności w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury w wysokości 5 tys. zł, Bożenie Gajewskiej prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. 

Dziś B.Gajewska odebrała nagrodę w Państwowej Szkole Muzycznej. A następnie było "O kulturze – na słodko" i koncert muzyczny Bacewicz String Quartet. 

Przybyłych gości powitała Barbara Znajewska-Tomczak z Wydziału EKiS w Starostwie Powiatowym w Kutnie, która odczytała laudację na temat pani Bożeny. 

- Bożena Gajewska od 2014 jest prezesem TPZK. Nieprzerwanie od 2010 roku prowadzi stronę internetową Towarzystwa. Od bardzo wielu lat działa na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, kutnowskich zabytków. Dzięki jej zaangażowaniu w 2015 roku na wniosek Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Starosta Kutnowski przyznał pani Bożenie tytuł Społecznego Opiekuna Zabytków- mówiła urzędniczka. 

B. Znajewska -Tomczak przypomniała o tym, że prezes TPZK zasiada w radach wojewódzkich i krajowych zrzeszających organizacje pozarządowe, w jej kadencji powstał Ośrodek Dokumentacji i Badań Ziemi Kutnowskiej przy TPZK.. Laureatka Nagrody Starosty pozyskała 2000 negatywów od mieszkanki Kutna i następnie powstało wydawnictwo albumowe Kutno- miejsca i ludzie. Obrazy zachowane w pamięci mieszkańców. 

- Pani Bożena Gajewska jest redaktorem Kutnowskich Zeszytów Regionalnych wydawanych przez TPZK od 22 lat - mówiła Barbara Znajewska-Tomczak.- Jest autorką wielu artykułów zamieszczanych w Zeszytach. 

W uroczystości wzięli udział Starosta Kutnowski Daniel Kowalik i członkowie zarządu powiatu wicestarosta Marek Jędrzejczak, członkowie Marek Kubasiński i Tomasz Walczewski oraz wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli środowiska ngo, środowisk twórczych oraz instytucji kultury. 

- Bardzo dziękuję Państwu za to wyróżnienie, jakie mnie spotkało. Jestem zaszczycona, że została laureatką tej nagrody. Nie przypuszczałam, że nią zostanę, co roku w grudniu od ładnych paru lat pisałam wnioski o przyznanie nagrody dla kogoś. Cieszę się, że pisałam wnioski celne, bo osoby te otrzymały Nagrody Starosty. Dziękuję zarządowi TPZK, bez współpracy nie dałabym zrobić wszystkiego. Można mieć pomysły, można na nie zdobyć nawet środki ale potem trzeba to zrealizować i dzięki właśnie moim koleżankom tu siedzącym i  również innym, których dziś nie ma, było to możliwe - mówiła laureatka Nagrody Starosty Kutnowskiego Bożena Gajewska. - Dziękuję mojemu mężowi, który mówi kiedy wyłączysz ten komputer. Niestety praca społeczna to nie praca liczona na płatne godziny tylko siedzenie po nocach. Tu mi mąż musi wybaczyć, ślub brałam z nim, a tu wyszło, że z TPZK.

- W imieniu prezydenta Kutna gratuluję Pani Bożeno serdecznie. Mogę tylko pozazdrościć powiatowi, że okazał się szybszy od nas- powiedział wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak. - Wiemy jak dużo Pani czyni dla lokalnej ojczyzny, wielkie słowa uznania za zaangażowanie. 

- Taka nagroda też zobowiązuje czyli liczba wymyślanych i realizowanych projektów nie powinna spadać,a nawet mogłaby być większa. Pracujemy zatem nad tym - powiedziała B. Gajewska.

Gratulujemy Pani Bożenie i życzymy niezmiennego wulkanu sił, energii i pomysłów. 

REKLAMA
(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

K.K.

1 0

Gratulacje! 14:33, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

folklorfolklor

1 2

Pani Bożenka O.K. - gratulujemy!!! Natomiast kilku z tych wsze-samorządowych tuzów, to nic, tylko pospolite popłuczyny post-komuszo-samobronowo-drobichowe (czytaj: upadły -kld-)! Dziwne, jak ktoś z prawicy może czuć jakikolwiek komfort psychiczny lub w miarę dobre samopoczucie jeżeli zewsząd otaczają go/ją same upadłe kacyki i post-tawariszczi, o skompromitowanym obyczajowo samo-bronowym, politykierskim ścieku lepiej nie wspominać!!!
P.S.
To są właśnie, jak juz wielokrotnie podkreślaliśmy, wybrańcy nieudacznego, miernego sema-fora z wiochy pod <leczyckich ugorów diabla boruty>, o zgrozo!
Tak na marginesie przypominamy, że ten nieudaczny i mierny politykierski sema-forek, to dostał się psim swędem na ten zydel, booo.... Ludziom Prawdziwej Prawicy nie dano możliwości zagłosować na odpowiedniego, prawicowego, wiarygodnego i z pozytywnym życiowo-społeczno-politycznym doświadczeniem i, niestety, przy mizernej konkurencji politycznych konkurentów (m.in. mizeria pt. nadęty bufon <drybicho>, tak?), ten politykierski <zapchaj-dziura> zdobywając małą ilość głosów (jak na sondaże partii) wślizgnął się tam kolejny raz, z resztą całkiem niezasłużenie. Poza tym, doskonale się orientujemy, że zdecydowana większość Ludzi z Środowisk Prawicowych nie glosowała na tego nijakiego gostka tylko, ot po prostu, na określoną opcję polityczną, booo.... nie miała innego wyjścia, niestety!
Dobrze byłoby w niedalekiej przyszłości, aby ten politykierski, administracyjno-organizacyjny niechluj zniknął raz na zawsze z Naszego Terenu. Amen 12:40, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

freafrea

0 0

Może ta ocena pasowała by do innego materiału? 15:24, 16.11.2019


ElkaElka

1 0

BRAWO BABCIU TRZECH WNUCZAT ! 13:34, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlaOla

2 2

A CZEMU PANI BOZENA SAPIEJKA NIC NIE DOSTALA? ZNACZNIE DLUZEJ PRACUJE, ODDANA SWOJEJ WCALE NIE LAYWEJ PRACY . SZKODA SZKODA!! 13:39, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone